Autor Zpráva
stal123
Profil
Zdravím.

Chtěl bych se zeptat. Když mám doménu řekněme www.domena.com ale na té nic není. Resp je rozdělená na www.domena.com/cs www.domena.com/en www.domena.com/ge www.domena.com/sk a na každé z těch stránek je obsah v jiném jazyce a i keywords jsou v tom jazyce ty stránky atd. Zaindexuje to google všechno? Myslím teoreticky když bude hledat Němec má šanci, že se mu zobrazí moje stránky? Jde mi o to, jestli je výhodnější dělat 4 domény pro každý jazyk zvlášť nebo to stačí takto. Jsem v tomto nováčkem tak se omlouvám.

Děkuji
janbarasek
Profil
stal123:
Ahoj,
pokud tam vede odkaz, tak se tam roboti určitě dostanou. Google se většinou snaží pochopit sémantiku webu, takže pravděpodobně bude uživatele posílat správně, ale není to pravidlem. Většinou ale platí, že když položím dotaz třeba anglicky, tak dostanu anglické výsledky a ty české a německé se budou ignorovat, protože se tam nevyskytují moje hledané slova.

Osobně mi přijde jako lepší řešení, nechat celý web pod jednou doménou a rozdělit ho na subdomény, třeba:

en.domena.com
ge.domena.com

Nebo ještě jedno řešení pro zběhlejší vývojáře:
Nechat jednu společnou doménu (třeba domena.com) a při otevření stránky přepnout jazyk podle GEOIP uživatele (podle státu, v jakém se právě vyskytuje). Pak se ale zase musí řešit problém v tom, že uživatel chce jazyk přepnout a ne vždy si to web správně pamatuje.
stal123
Profil
janbarasek:
Díky moc. Tohle je přesně co jsem potřeboval vědět. :)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na janabaraska:
„při otevření stránky přepnout jazyk podle GEOIP uživatele (podle státu, v jakém se právě vyskytuje).“
Nic nesnáším víc, než když mi nějaká stránka vnucuje jazykovou verzi podle mého momentálního pobytu.

Reaguji na stala123:
ge
Jestli to má být němčina, řekl bych spíš de.
stal123
Profil
Petr ZZZ:
Jo jo sorry.. de samozřejmě :) Jinak s tou lokalizací tam ještě přemýšlím jestli tak nebo prostě vlaječky a default třeba angličtina. Ale spíš to vidím na tu lokalizaci + vlaječky kdyby s tím měl někdo problém :)
Cody
Profil
stal123: Pak bych na domena.com nechal rozcestník ať je ten crawling bezproblémovější.
janbarasek: Z pohldeu SEO a předávání link juice jsou naopak adresáře ideální.

Nechat jednu společnou doménu (třeba domena.com) a při otevření stránky přepnout jazyk podle GEOIP uživatele (podle státu, v jakém se právě vyskytuje). Pak se ale zase musí řešit problém v tom, že uživatel chce jazyk přepnout a ne vždy si to web správně pamatuje.
Prosím takhle ne. To je z hlediska SEO i UX poměrně prasárna. Co když budu na dovolené ve Španělsku a v kavárně se na ten webu budu chtít podívat v češtině? Ne tohle v žádném případě nedělat. Každá jazyková mutace musí být na unikátní URL a je možné jazyk podle uživatelských potřeb měnit.

Petr ZZZ:
Nic nesnáším víc, než když mi nějaká stránka vnucuje jazykovou verzi podle mého momentálního pobytu.
Přesně!
helpik.JPW
Profil
janbarasek:
Osobně mi přijde jako lepší řešení, nechat celý web pod jednou doménou a rozdělit ho na subdomény
Dovolím si nesouhlasit. Vidím to tak, že blog je také lepší umísťovat do /blog/ a ne do blog.domena.tld

při otevření stránky přepnout jazyk podle GEOIP uživatele (podle státu, v jakém se právě vyskytuje).
fuj
drevokocur
Profil
Cody:janbarasek: Z pohldeu SEO a předávání link juice jsou naopak adresáře ideální.

Myslíš z toho hľadiska, že subdomény si budujú autoritu "z nuly", alebo to má aj iné dôvody? Zaujíma ma to, lebo je extrémne veľa webov, kde sú jazykové mutácie riešené práve subdoménami a nie adresármi.
Cody
Profil
drevokocur:
Ano, přesně jak píšeš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0