Autor Zpráva
inboox
Profil
Na jednom z mých webů jsem před několika dny sledoval velké zvýšení návštěvnosti - v řádech stovek návštěv 2 dny po sobě, přičemž běžná návštěvnost je v desítkách denně. Zdrojem byl Facebook, což bylo samo o sobě už bylo divné, protože počet fanoušků stránky, kde jsem odkaz sdílel není ještě ani 10. Co je ale nejdivnější (alespoň pro mě) je demografie. Drtivá většina příchozích je z USA, konkrétně z města Goldfield v Nevadě, stránky odkaz jsou přitom kompletně v ČJ.
Asi bych to hodil za hlavu, kdyby se to teď nezopakovalo na dalším webu, který už funguje déle a je pro mě důležitější. Běžně je tam denní provoz těsně pod 100 návštěv a v posledních dvou dnech to vyskočilo nad 1000. Úplně stejný scénář - Goldfield v Nevadě, rozdíl byl jen v tom, že tady jsem dokonce na FB stránce v posledních dnech nic nesdílel, přesto Analytics jako zdroj identifikovaly Facebook.
O takovou návštěvnost nemám zájem, jsou to v 99 % okamžité odchody.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?
janbarasek
Profil
inboox:
Asi to byl nějaký robot, kterého tvůj systém na zaznamenávání návštěv neumí poznat, takže započítal každou otevřenou stránku. Nebo to mohla být služba typu Websurf, která slouží na oblbnutí počítadla.
inboox
Profil
janbarasek:
Díky za odpověď. Důvod takového "útoku", respektive preventivní obrana pro příště se asi těžko dá najít, že? Ty příchody jsou vždy na jednu jedinou stránku.
Ale jo, na robota by to asi sedělo - schovaný za Facebook a Goldfield známé město duchů. V řádu jednotek je to pak rozeseto po celých USA. A pak má ještě kamaráda robota v Belfastu, odkud jsou příchody taky ve stovkách.
janbarasek
Profil
inboox:
Proti DDOS útokům se brání většinou na hardwarové úrovni, což se na hostingu špatně provozuje. Můžeš tam ale udělat nějaký rychlý script, který vždy ověří IP návštěvníka a případně rovnou na této úrovni zastavit načítání dalších scriptů.
jenikkozak
Profil
janbarasek:
Proti DDOS útokům
Inboox psal o tisíci návštěv za den, ne za sekundu. Útok s kadencí ani ne 1 návštěvy za minutu by mohl mít následek leda takový, že by cílový server smíchem vypadnul ze skříně.
janbarasek
Profil
jenikkozak:
V tom případě nevidím důvod, proč nějaké opatření vůbec dělat. Třeba ke mě na web přijde každý den asi 3 tisíce požadavků jenom od vyhledávačů a nijak se to na provozu neprojevuje.
jenikkozak
Profil
janbarasek:
Třeba ke mě na web přijde každý den asi 3 tisíce požadavků jenom od vyhledávačů
Přidej si na web nějaký atraktivní aktualizovaný obsah a doplň to kvalitními odkazy, třeba se to pak zlepší. Ale na své problémy by sis měl založit vlastní vlákno.
a nijak se to na provozu neprojevuje.
Zkus navýšit max_execution_time na pět minut (případně více, podle dostupných PHP procesů na serveru) a volat nekonečný cyklus. Při vytížení roboty prohlížečů by se pak návštěva webu ze dvou zařízení nejspíše dala chápat jako DDoS, v opačném případě je to označení zcela mimo.
Brok
Profil *
Mám stejný problém jako inboox, nejde ani tak o zátěž (jedná se asi o 800 návštěv za den), ale znehodnocuje mi to statistiky (reálná návštěvnost je v desítkách denně).
Navíc mám dojem, že každý den používají jiné IP adresy.
inboox
Profil
Brok:
U mě to na té druhé stránce trvá už 2 týdny. Úplně mi to znehodnotilo statistiky návštěvnosti. A jen doufám, že se to neprojeví na SEO - aby se ten šílený bounce rate neobrátil proti mě.
Stejný problém řeší tady: http://webdeal.cz/socialni-site-f120/pristupy-usa-t8346.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0