Autor Zpráva
Markí
Profil
Ahoj,

zkoumám odkazový profil webu v Majestic SEO a snažím se pochopit, jak fungují aliasy a domény s jinou koncovkou a jazykovou verzí.

Pokud to chápu správně, tak alias sdílí stejnou webovou prezentaci s hlavní doménou, v Majestic SEO se to projeví tak, že z aliasu na hl. doménu směřují klidně i tisíce zpětných odkazů. (To je pro SEO špatné, jedná se o duplicitní obsah a správně by se mělo použít přesměrování 301).

Nicméně nechápu, proč z domény s koncovkou .sk, na které je slovenská verze stránek, vede taky x tisíc odkazů. Alias snad nemusí mít stejný obsah? Stránky vypadají stejně, ale texty jsou jiné. Jak to tedy funguje? A je toto řešení v pořádku, nevznikají tak duplicity?

Další věc, kterou nechápu, je, kde se berou další tisíce odkazů z jiných webů, které jsou sice na stejné IP (majitel je stejný), běží na stejném redakčním systému, jsou si částečně podobné, ale mají jiný sortiment zboží. Na první pohled tyto odkazy nikde "nejdou vidět".

Můžete mi to prosím někdo vysvětlit? Snad je to pochopitelné, trochu jsem se do toho zamotala.

Děkuji!
Cody
Profil
Podle mě alias nemůže vést žádné odkazy. Je to jen doména která je přesměrovaná na tu hlavní, pokud by to byla reálná kopie webu, tak je to duplicita. a na alias mohou vést odkazy, jejichž síla je přes 301 (pokud je to realizované správně) přenáší na domovskou doménu.
Markí
Profil
Cody:
Podle mě alias nemůže vést žádné odkazy.

V tom případě mi opravdu není jasné, jak Majestic SEO definuje "Referring Domains" a "Backlinks", nebo je ještě druhá možnost a to ta, že se ve skutečnosti nejedná o aliasy, ale o zkopírovaný web (je nějaký ukazatel, podle kterého to zaručeně poznám?). I tak ale nechápu, kde se vzala ta "tuna" odkazů :)


Je to jen doména která je přesměrovaná na tu hlavní, pokud by to byla reálná kopie webu, tak je to duplicita.

Nevím, jestli jsem to teď pochopila správně, ale tohle podle mě není pravda. Pokud není nastaveno přesměrování, tak se o duplicitu jedná. Viz Přirozené duplicity a kanonizace
Cody
Profil
Markí:
Nevím, jestli jsem to teď pochopila správně, ale tohle podle mě není pravda. Pokud není nastaveno přesměrování, tak se o duplicitu jedná. Viz Přirozené duplicity a kanonizace

Ano, vždyť to jsem psal ne?

Cody:
pokud by to byla reálná kopie webu, tak je to duplicita

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0