Autor Zpráva
Fruiter
Profil *
Mám katalog, ze kterého vedou ven běžné html odkazy href="xyz.cz"
Kliknutí na odkaz ven z katalogu chci ukládat do databáze. Po kliknutí na odkaz se proto JS nebo Ajaxově odkaz "podvrhne" na katalog.cz/redir/10/ - kliknutí se uloží do databáze a teprve se uživatel pošle na adresu z href="xyz.cz".

Zajímalo by mě, jestli v tom není nějaký potenciální konflikt s vyhledávači. Mám nějaké url, ale po kliknutí pošlu uživatele na jiné... Nakonec se ale dostane tam kam kliknul...
_es
Profil
Martin Kolčaba [#2]:
No ale práve Google na svojej vyhľadávacej stránke používa spôsob, na ktorý sa Fruiter pýta. Nebudú mať niektoré vyhľadávače pochybnosti o tom, čo spraví kliknutie na odkaz s HTML kódom typu:
<a href="adresa" onclick=”nejakáFunkcia(‘nejakýText’); return false;">Navštívte adresu</a>
?
Martin Kolčaba
Profil
[#2] _es
pro ostatní - já původně odkazoval na stránku https://support.google.com/analytics/answer/1136920?hl=cs, která ale vysvětluje jak ta data o kliknutí dostat do Google Analytics pomocí onclick eventů - špatně jsem četl zadání a tak jsem nechal svůj příspěvek smazat moderátorem. Na uvedeném příkladu ale není nic špatného.

Pokud správně chápu to, co popisuje Fruiter, také by to vadit nemělo.
_es
Profil
Martin Kolčaba:
vysvětluje jak ta data o kliknutí dostat do Google Analytics pomocí onclick eventů
Rovnakým spôsobom by namiesto do Google Analytics mohol tie dáta dostať cez vlastný server do svojej databázy.
Fruiter
Profil *
Právěže potřebuji ty prokliky ven z katalogu dostat do vlastní databáze a s těmi daty dále pracovat. Analyticsové řešení používám jinde, tam to stačí, tady zdaleka ne :)

Chci si být jistý, že to nepopudí gůgla :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0