Autor Zpráva
Hitman
Profil
Už několik hodin přemýšlím nad jednostránkovou prezentací firmy. Nebude z hlediska vyhledávačů nějak diskriminovaná? Podle mě ano a proto se chci zeptat zda nevíte o nějakém elegantním řešení jak jednostránkový web rozdělit na více url. Nebo to opravdu není potřeba a stačí (ať externě či interně) odkazovat pouze na kotvy?

Jde o to že mi grafik navrhl moderně vypadjící web kde je na úvodu pouze menu a po kliknu na některou ze čtyř položek se obsah otevře v lightboxu + připojí se navigace. Obsah stránek, které se budou zobrazovat v ligtboxu bude pochopitelně ve stejném souboru jako úvod.

Jediné (rozumné) řešení které mě napadlo je po kliku lidem načíst ligtbox (na pozadí bude tmavá vrstva částečně překrývající pozadí úvodu) a po úplném načtení je přesunout na konkrétní stránku grapro.cz/o-nas/ (kde by byla imitace pozadí úvodu a přes to zobrazen litbox s konkrétním obsahem), ale zdá se mi to příliš překombinované a hlavně by jim stránka problikla, což nepovažuji za rozumné.

Na jednostránkovém webu mi vadí zejména to že nebudu moci odkazovat na jednotlivé podstránky (resp. můžu javascriptem hlídat kotvy a na základě toho otevírat ligtbox, ale...) a hlavně mi jde o pohled vyhledávačů. Kdybych měl běžný web tak stránka "o nás" bude na googlu dohledatelná, takhle bude dohledatelný pouze úvod a na "o nás" se budou muset proklikat. Co si o tom myslíte?
quatzael
Profil
Hitman:
Vím, že se ptáš hlavně na vyhledávače. Ale weby se vytváří především pro uživatele. A já jako uživatel Ti otevřeně říkám, že jednostránkový weby vyloženě nesnáším a když můžu tak z nich jdu okamžitě pryč. Nesnáším ten zmatek v navigaci, kdy mě to háže někam na určitou část stránky, kde se ani nemůžu zorientovat kde jsem a kde můžu jednoduše najít informace, který hledám.
Takže pokud chceš radu, tak vytvoř normální přehlednej web bez zdlouhavých animací, který něco efektně rolujou, otvíraj, překrývaj a znepřehledňují a zdržují.. To bude mít víc užitku než tady tohle SEO/neSEO..
Str4wberry
Profil
Můžete udělat web vícestránkový s tím, že jednostránkovou podobu / zobrazování v lightboxu z něj udělá až JavaScript.

Jinak bych se rozhodoval podle rozsahu. Pokud jde o firemní web, kde je název, stručný popis, co firma dělá, a kontaktní údaje, tak může být zbytečné to rozdělovat na několik stránek.
jenikkozak
Profil
Hitman:
hlavně by jim stránka problikla, což nepovažuji za rozumné.
Lidé si už za ta léta zvykli, že jim stránky na internetu problikávají.

Než se snažit „ohnout“ ten stávající design, který je tvořený pro jednu stránku, by bylo lepší nechat si vypracovat nový, s konkrétnějším zadáním.
Nemám nic proti jednostránkovému webu, který je pomocí menu a nadpisů rozdělen na jednotlivé části. Ale řešit to pomocí Lightboxu? Myslím, že to uživatelé neocení.

Osobně si myslím, že jednostránková prezentace z hlediska vyhledavačů není lepší než několikastránkový web. Spíše bych se přikláněl k tomu, že je méně výhodná.
rafej
Profil
Taky je dobré myslet i na jiná zařízení než PC. Dnes již není takový problém s podporou různých zařízení, ale na tabletech a mobilech mohou být stejně problémy nebo dokonce nefunkční výsledek.

Uživatele zajímají informace o firmě, efekty jsou většinou druhořadé nebo dokonce naprosto zbytečné, ale záleží na oboru podnikání.
Hitman
Profil
quatzael:

Díky za názor.

Str4wberry:

Tomu moc nerozumím. Když budu mít o nás v souboru o_nas.php, jak ho javascriptem natáhnu do index.php? Jde o krátký web (o nás, katalog (pdf ke stažení) a kontakt.

jenikkozak:
Lidé si už za ta léta zvykli, že jim stránky na internetu problikávají.

To ano, ale jistě ne když ti vyjede ligtbox tak aby ti za půl sekundy ještě proklikl, to je dosti bizardní...

Osobně si myslím, že jednostránková prezentace z hlediska vyhledavačů není lepší než několikastránkový web. Spíše bych se přikláněl k tomu, že je méně výhodná.

Tvůj názor sdílím a snažil jsem se tak formulovat i svůj první příspěvek, pokud jsi to z něj nepochopil tak se omlouvám. Jedná se o návrh webu od grafika, žádné stávající řešení, jen mi to přišlo celkem zajímavé udělat to trochu nestandardně.

rafej:

Myslím že na tabletu problém nebude a pro mobily budu mít jinou (zjednodušenou) verzi.

Abyste nemuseli vařit z vody, zde je - úvod, detail.
quatzael
Profil
Hitman:
To ano, ale jistě ne když ti vyjede ligtbox tak aby ti za půl sekundy ještě proklikl, to je dosti bizardní...
Mě spíš připadá bizardní Tvoje touha řešit veškerý obsah stránky lightboxama..

To ano, ale jistě ne když ti vyjede ligtbox tak aby ti za půl sekundy ještě proklikl, to je dosti bizardní...
Vsadil bych se, že to probliknutí bude trvat kratší dobu než animace, při který vyjíždí ten lightbox.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Hitmana:
zdá se mi to příliš překombinované a hlavně by jim stránka problikla, což nepovažuji za rozumné
Stvoř tu stránku tak úsporně, aby se načetla extrémně rychle, pak neproblikne.

Jediné (rozumné) řešení které mě napadlo je po kliku lidem načíst ligtbox
O rozumnosti lightboxu si občas dovolím pochybovat i u fotek, natož u zobrazování obsahu. Konstruovat vícevrstvý web má smysl jen tehdy, když uživatel opravdu potřebuje pracovat s více vrstvami. Skoro ve všech ostatních případech je to obvykle (ne vždy) symptom málo nápadité práce s obsahem. Struktura obsahu by se neměla podřizovat grafice.

můžu javascriptem hlídat kotvy
V nových prohlížečích můžeš skriptem měnit i cestu v URL. Ale u jednostránky by mi přišlo divné.
Hitman
Profil
quatzael:

To není moje touha, jde o návrh grafika a mě se celkem líbí toho moderní, netradiční řešení. Na druhou stranu jsem skeptický k reálnému použití a k vyhledávačům, což je důvodem založení vlákna, kdybych byl přesvědčen o bezchybnosti zobrazování obsahu ligtboxy, tak téma nezakládám.

Chamurappi:
Stvoř tu stránku tak úsporně, aby se načetla extrémně rychle, pak neproblikne.
To je sice možné, nicméně ti co budou mít pomalejší internet to zaznamenají a navíc proběhne změna adresy, což by se někomu mohlo zdát přinejmenším podezřelé.

O rozumnosti lightboxu...
Chápu že lightboxy považuješ za nutné zlo u obrázků, nicméně jak napsal třeba Str4wberry (Pokud jde o firemní web, kde je název, stručný popis, co firma dělá, a kontaktní údaje, tak může být zbytečné to rozdělovat na několik stránek), když už tedy bude jednostránkový proč ne takto originální? Myslíš že by to některé uživatele mohlo odradit, znechutit a měl bych tedy nechat udělat úplně jiný návrh bez lightboxů? Na druhou stranu by to mohlo některé zaujmout, nemyslíš?

V nových prohlížečích můžeš skriptem měnit i cestu v URL. Ale u jednostránky by mi přišlo divné.

No divné, ona to bude sice jedna stránka, ale v lightboxu se bude otevírat jiná. U té url mi šlo primárně o vyhledávače, o to aby mi indexovali 3 stránky (úvod, o nás, kontakt), takže pokud se cesta mění javascriptem, nijak mi to nepomůže. Ale jak se tak nad tím zamýšlím tak by to asi problém nebyl když tak fungují jednostránkové weby, v kódu by byl všechen obsah na jedné stránce a pro uživatele by se odkrýval v ligthboxech. Takže už je to jen otázka ligtbox ano, či ne (viz. předchozí bod - reakce na rozumnost ligtboxu).
Amunak
Profil
Hitman:
Asi nejsem průměrný uživatel, ale lightboxyy by mě zcela určitě odradily. Jsem zvyklý na okamžité načtení (pod)stránek, ne na pomalé otevírání lightboxů. Na webu mám nějaká očekávání, a když je daný web zklame, může se snadno stát, že odejdu. Jedním z takových očekávání je, že když přejdu na novou stránku přes navigaci, že se mi načte nová stránka. Nebo že na stávající stránce skočím na odkazované místo. Ne, že se mi otevře okýnko uprostřed stránky, kde budu muset zbytečně rolovat a většina plochy obrazovky zůstane nevyužitá.

Myslels taky na všechny tyto případné problémy?
- jak se bude na podstránky odkazovat?
- co se stane, když na takový odkaz přejdu? Otevře se po načtení titulní stránky (kam nechci) lightbox s obsahem (který chci)? Nebo budu mít samostatnou stránku s obsahem? Co se stane, když potom na něco přejdu v navigaci? Bude to konzistentní?
- Jak to bude vypadat, když budu mít vypnutý javascript? Načtou se ty podstránky vůbec?
- co ty vyhledávače, co vlastně mají indexovat? (to se tedy snažíš nějak vyřešit tady)
- co když budu chtít stránku tisknout? Skutečně budeš mít udělané tiskové styly (tak dobře), že to po tisknutí bude vypadat jako normální stránka?
- jak to bude vypadat v textovém prohlížeči? Co hlasové čtečky, jak na to asi budou reagovat?

Pokud máš jasnou odpověď na všechny tyhle otázky, hurá do lightboxů. Pokud ne, doporučil bych něco konzervativnějšího, ale zato osvědčeného.
quatzael
Profil
Hitman:
Grafický zpracování Ti nikdo nebere, to prakticky můžeš použít beze změn (jenom dáš ten křížek na zavírání lightboxu pryč).
Ještě jsem chtěl zmínit to odkazování, ale Amunak mě už předběhl..

Co tam na těch stránkách chceš prosímtě mít? Buď tam nebude skoro nic, na informace chudá stránka, hlavně ale s odkazem na facebook a twitter, nebo toho tam bude hodně, katalog pořádně rozsáhlej a kvantum informací. Uvědomil sis, že se to všechno v tomhle případě bude načítat jako jedna stránka?
Ty tam nechceš žádný problikávání, ale to prvotní načítání celýho obsahu Ti nepřipadá otravný?
Mě navíc totálně irituje na tom řešení ta nemožnost otevřít si nějakou položku z toho katalogu v novým okně. Když budeš chtít někomu poslat takovou konkrétní položku z katalogu jako odkaz emailem, tak to není možný. Odkážeš ho vždycky na hlavní stránku.. Nemůžeš si dát nic konkrétního do lišty mezi záložky. Je to totálně na nic..
ňovala
Já nejsem ani trochu proti animacím. Ale každá animace má sloužit k tomu, aby zvyšovala intuitivnost stránek. Ne aby to znepřehledňovala.

Mám rád weby, u kterých když najedu na úvodní stránku, hned jsem schopen poznat co všechno na tom webu najdu, jak se k tomu dostanu atd.. A zároveň když každá podstránka obsahuje stejnou hlavní navigaci, abych se mohl hned dostat jinam, kdybych se třeba překlikl..

Ty tam máš ale úvodní stránku takovou, že z ní nepoznáš nic. To, že je to teď "strašně moderní" a snaží se to dělat najednou všichni, je naprosto zarážející.. Je to cesta zpět do dob, kdy měly weby uvítací stránku, s uvítacím textem a tlačítkem Vstupte.

Je to prostě k ničemu. Takhle tam máš jenom skrytej obsah, který musí uživatel více méně složitě hledat. Čím víc tam budeš dávat takových skrývacích okýnek tím snazší bude hledat ty věci rovnou ze zdrojáku..
Plaváček
Profil
Hitman:

Už několik hodin přemýšlím nad jednostránkovou prezentací firmy. Nebude z hlediska vyhledávačů nějak diskriminovaná?

Nebude. Proč by měla, pokud jsou jejím obsahem užitečné informace.

Jde o to že mi grafik navrhl moderně vypadající web kde je na úvodu pouze menu a po kliknu na některou ze čtyř položek se obsah otevře v lightboxu + připojí se navigace.

Grafik nemá navrhovat web. Má pouze už navrženému webu dodat úhledný vzhled.

Na jednostránkovém webu mi vadí zejména to že nebudu moci odkazovat na jednotlivé podstránky.

Tak nedělej podstránky. Pokud obsah není rozsáhlý, prostě ho uživatelům ukaž celý a nic neschovávej. Viz třeba ukázka z mé dílny: http://www.olbrechtova.cz/

Závěrem je dobré připomenout, že běžní uživatelé rozličné javascriptové a animační hrátky moc neocení. Na webu více než kde jinde platí, že jednoduché je vždy lepší.
Str4wberry
Profil
Reakce na Amunaka:
Jsem zvyklý na okamžité načtení (pod)stránek, ne na pomalé otevírání lightboxů.
I lightbox se může načíst hned. Dokonce rychleji než další stránka (stahuje se méně dat, prohlížeč se nemusí prokousávat HTML kódem společných částí, který už má načten).


Myslel jsem to následovně. Web bude klasicky rozdělen na několik stránek (URL).
example.com/
example.com/prvni
example.com/druha

Když přijde návštěvník s podporou JS na stránku, JavaScript si stáhne AJAXem obsah ostatních stránek a udělá z nich jednu stránku, kde je všechno. Při zadání URL podstránky se potom načte konkrétní stránky klasickým způsobem.

Nebo to můžete udělat klasickým způsobem, jak se dělají AJAXové weby. Kde jsou běžné odkazy, které do nějakého hlavního <div>u načítají obsah. Od IE 10 je možné i plnohodnotně měnit URL.
Amunak
Profil
Str4wberry:
I lightbox se může načíst hned. Dokonce rychleji než další stránka (stahuje se méně dat, prohlížeč se nemusí prokousávat HTML kódem společných částí, který už má načten).
Když se mluví o lightboxu, představím si takový ten "klasický" s překrásnými efekty, které jenom zdržují načtení. Určitě je to proveditelné i rychle, ale i tak vyvstává alespoň část z těch ostatních otázek. Mezi tím co mi vadí nejvíc bych vypíchnul asi fakt, že by šlo o plýtvání místem na obrazovce (pokud tam nebude jen minimální množství informací, že uvnitř lightboxu nebude potřeba scrollovat) a pak prostě to, že je to netypické, a člověka to může „vylekat“ a třeba i odehnat. Všechno ostatní je řešitelné ikdyž si tím zbytečně zkomplikuješ život (tiskové styly a podobně).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Hitmana:
To je sice možné, nicméně ti co budou mít pomalejší internet to zaznamenají
Můžeš stránku přednačíst v předstihu, pak se nalistuje z keše rychle i na pomalém připojení. V dávných dobách jsem vyrobil jeden web, kde bylo menu animované, během animace se na pozadí načetla odkazovaná stránka a po doanimování se na ni neznatelně přešlo.

Myslíš že by to některé uživatele mohlo odradit, znechutit a měl bych tedy nechat udělat úplně jiný návrh bez lightboxů?
To záleží na více faktorech.
Největší průšvih u lightboxů je zavírátko — uživatel má před nosem několik cest, jak se vrátit do dřívějšího stavu, a nemusí mu být zřejmé, která kam vede. Má zmáčknout Zpět? Nebo hledat křížek kdesi uvnitř stránky? Nebo křížek u prohlížečového tabu? Kouká na nové okno? Na novou stránku? Nebylo vespod ještě něco důležitého? Pokud tyto otázky opravdu neprůstřelně rozetneš, rizika snížíš.

Na druhou stranu by to mohlo některé zaujmout, nemyslíš?
Kdyby efekt nějak souvisel s oborem, tak je to možné. Ale pokud je hlavním účelem prezentace sdělit nějaké informace o gravírovací firmě, asi bych se spíš snažil formou nevyčnívat ze zaběhnutých zvyklostí.
Hitman
Profil
Amunak:

Ohledně rychlosti už za mě odpověděl Ste4wberry. Nevím co si představuješ pod pojmem "překrásné efekty", já si ligtbox představím jako ten co je v ukázce, jednoduchý rámeček. Plýtvání místem je nesmysl, ligtbox bude stejně široký jako web (dobře, přiznávám, o 20px užší) a na výšku by mohl být rolovatelný, což ale nebude, protože tam bude minimum obsahu. Právě o to jde - že je to netypické, někoho to může odehnat, někoho zaujmout.

- jak se bude na podstránky odkazovat?
To bylo důvodem vzniku tohoto tématu, myslím že Str4wberry mi to výše dostatečně osvětlil.
- co se stane, když na takový odkaz přejdu? Otevře se po načtení titulní stránky (kam nechci) lightbox s obsahem (který chci)? Nebo budu mít samostatnou stránku s obsahem?
To jsem nahoře také řešil (probliknutí stránky)

Co se stane, když potom na něco přejdu v navigaci? Bude to konzistentní?
Úplně nerozumím otázce, aktivní prvek (menu) bude červeně, viz. ukázka.

- Jak to bude vypadat, když budu mít vypnutý javascript? Načtou se ty podstránky vůbec?
Ano, pod sebou na jedné stránce (nicméně kolik % běžných uživatelů vypíná JS? v FF už to ani přes menu nejde, musíš vlézt do configu...kolik běžných uživatelů leze do configu?)

- co ty vyhledávače, co vlastně mají indexovat? (to se tedy snažíš nějak vyřešit tady)
Přesně, to je předmětem diskuse.

- co když budu chtít stránku tisknout? Skutečně budeš mít udělané tiskové styly (tak dobře), že to po tisknutí bude vypadat jako normální stránka?
Je jen velmi málo uživatelů kteří si weby tisknou. Pokud bude někdo chtít pro šéfa vytisknout stránku "o nás", označí text a vytiskne pouze ten, ve zbytku nebude co tisknout.

- jak to bude vypadat v textovém prohlížeči? Co hlasové čtečky, jak na to asi budou reagovat?
Abych řekl pravdu, textový prohlížeč jsem nkdy neviděl, bude to poměrně specifický oborový web, takže použití čteček předpokládám pod 0,1%.


quatzael

Viz. detail. Nebude tam skoro nic, facebook a twitter mi tam dal grafik, ale plánuji si tyto dvě věci také založit, prý tam chodí hodně lidí.

Katlog je sice rozáhlý, nicméně v PDF a tak to zůstane, načítat se bude mimo web. Že budu posílat odkaz na konkrétní produkt nepředpokládám, ale teoreticky by při rychlosti vývoje mohlo být něco jako web.cz/neco.pdf#konkretni-kotva, nebo ne?

Mám rád weby, u kterých když najedu na úvodní stránku, hned jsem schopen poznat co všechno na tom webu najdu, jak se k tomu dostanu

To poznáš jak na úvodu, tak na podstránce. Jen je ta navigace jinde, což také považuji za problém, ale zase na druhou stranu je tak velká že je nepřehlédnutelná tam i tam.

Ty tam máš ale úvodní stránku takovou, že z ní nepoznáš nic.

Proč myslíš? Máš tam obrovské menu, které nepřehlédne ani člověk s 5 dioptriemi. Ano, je to něco na styl vstupte, ale trochu opodstatněnější. Kdyby to byl web o 10 podstránkách, tak to neřeším. Jde o to že jde o velmi chudý web co se týče obsahu a tak si myslím že takové obzvláštnění by nemuselo být úplně na škodu.

Chamurappi:

Díky za názor.

A ještě reakce na Plaváčka:

Ano web bude velmi málo obsáhlý, vypadá to že se asi přikloním k verzi bez ligtboxu. Nevím jestli si můžu dovolit kritizovat, ale mě osobně na tom webu chybí navigace. Byť formou horní lišty, protože takto na malém monitoru jako běžný uživatel hledám nějaké menu, chci se třeba ihned dostat na kontaktní informace, ceník a jsem trochu zmatný. Na velkém monitoru mi vyčnívá ta druhá vrstva (Co je klasická homeopatie) takže vidím že web pokračuje a je pravděpodobně jednostránkový.
Fisir
Profil
Reaguji na Hitmana:
Osobně mám raději (když už jednostránkové) weby ve stylu [#12]. Pokud je na nich opravdu málo obsahu, dají se hezky využít paddingy, marginy a font-size aby se stránka provzdušnila a dalo se rolovat dolů. Weby řešené v Lightboxovém (a tedy v tom tvém) stylu ve mně probouzejí pocit slepeniny něčeho bez grafického cítění a patřičné míry investovaného času a práce (prostě amatérské a začátečnické weby).

Navigaci bych v závislosti na délce stránky vyřešil nějakým fixním panelem na vrchu stránky.
Amunak
Profil
Hitman:
Je jen velmi málo uživatelů kteří si weby tisknou. Pokud bude někdo chtít pro šéfa vytisknout stránku "o nás", označí text a vytiskne pouze ten, ve zbytku nebude co tisknout.
Tištění nemusí znamenat, že fyzicky stránku vytisknu. Tohle platí spíš pro články (nebo důležité informace jako CD klíče na eshopu apod.), ale použiji "tisk" do souboru, tedy do PDF. A očekávám, že to bude fungovat alespoň tak, aby ty údaje byly snadno čitelné. Při použití lightboxu je šance, že se tiskový styl dost rozsype.

Abych řekl pravdu, textový prohlížeč jsem nkdy neviděl, bude to poměrně specifický oborový web, takže použití čteček předpokládám pod 0,1%.
Vypadá to třeba takto:

(homepage)

Hádám tedy, že stejně jako při vypnutém JS budou stránky uspořádané pod sebe. Alespoň si pak dej záležet, aby fungovaly kotvy.

Možná bych si dokázal představit jednostránkový web, kde se při zapnutém JS všechny dílčí "podstránky" (mělo by se tomu říkat spíš části nebo kapitoly, když jde o jednu stránku) schovají, a načte se jen ta aktuální. Pomocí kotev by se pak přecházelo na podstránky. A kdyby to bylo dobře udělané, mohlo by to fungovat i lépe a bylo by to přehlednější než klasické jednostránkové nudle. Jen se pak nabízí otázka, co na to chytřejší vyhledávače které vyhodnotí to skrývání prvků.

Katlog je sice rozáhlý, nicméně v PDF a tak to zůstane, načítat se bude mimo web. Že budu posílat odkaz na konkrétní produkt nepředpokládám, ale teoreticky by při rychlosti vývoje mohlo být něco jako web.cz/neco.pdf#konkretni-kotva, nebo ne?

Do PDF takhle, pokud vím, odkazovat nejde. Kdybys věnoval své úsilí předělání katalogu na web, bvěřím, že by to mělo mnohem pozitivnější účinky. Třeba by váš web lidi mohli snadno najít podle jmen nebo popisů výrobků! A možná podceňuješ lidi. Já mám web, kde jsem taky nečekal, že lidi budou odkazovat přímo na konkrétní výrobky (odrůdy růží). Už proto, že na samostatnou stránku s rží se dostává trochu hůře. Ale ne, spousta lidí chodí na web přímo přes odkazy na dané rostliny. Kdybychom je měli v PDF, maximálně budou lidi přímo linkovat to PDF, takže se potenciální zákazníci ani nedostanou na náš web.


Ano, pod sebou na jedné stránce (nicméně kolik % běžných uživatelů vypíná JS? v FF už to ani přes menu nejde, musíš vlézt do configu...kolik běžných uživatelů leze do configu?)
Velmi málo. Ale o něco více lidí bude používat třeba NoScript. Pořád je to zanedbatelné procento nebo promile lidí. Jenže když takhle odeženeš deset různých minoritních skupin, začne to být zásadnější. Otázka je, jestli si to můžeš dovolit. Jestli ti nevadí, že ve výsledku přijdeš třeba o každého stého zákazníka.


Co se stane, když potom na něco přejdu v navigaci? Bude to konzistentní?
Úplně nerozumím otázce, aktivní prvek (menu) bude červeně, viz. ukázka.
Tím mám právě na mysli, jestli třeba bude navigace na hlavní stránce i na podstránkách vypadat stejně. Jestli bude na stejném místě. Jestli se z otevřeného lightboxu budu moct rovnou dostat na jinou stránku. Pokud je jakákoliv odpověď ne, zase riskuješ, že odradíš nebo zmateš lidi. Mít navigaci na různých stránkách na různých místech je rychlá cesta do pekel.
Hitman
Profil
Amunak:

Tisk
Dobrá, ale přecejen obsah webu nebude vybízet k těmto činnostem.

Možná bych si dokázal představit jednostránkový web, kde se při zapnutém JS všechny..
To mi přijde zbytečné, nevidím důvod proč by se měl jednostránkový důvod tvářit jako vícestránkový, to nebylo mým cílem, ligtbox jsem chtěl (resp. grafik) použít kvůli modernímu, netradičnímu vzhledu webu.

PDF
Nejdřívě jsem chtěl mít v kategorii katalog také online katalog, jenže stránka bude sloužit čistě jako prezentace firmy. Pro běžné uživatele (maloodběratele) bude sloužit internetový obchod, ten bude zvlášť. Tohle bude pro větší firmy a instituce, kteří budou mít zájem o konkrétní produkt. Navíc katalog potřebuji i v PDF (kvůli tisku) a když jej upravím, nahraji ho na web, takhle bych ho musel upravovat 2x.

Tím mám právě na mysli, jestli třeba bude navigace na hlavní stránce i na podstránkách vypadat stejně. Jestli bude na stejném místě. Jestli se z otevřeného lightboxu budu moct rovnou dostat na jinou stránku. Pokud je jakákoliv odpověď ne, zase riskuješ, že odradíš nebo zmateš lidi. Mít navigaci na různých stránkách na různých místech je rychlá cesta do pekel.
Na hlavní stránce bude pouze navigace přes celou stránku. Na všech ostatních stránkách bude navigace v pravém panelu. Čili dva typy. Nicméně pokud budeš na podstránce, už nebudeš mít důvod chtít se dostat na úvod (ten slouží jen jako rozcestník)...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0