Autor Zpráva
filius
Profil
Zdravím,
nevíte prosím o doplňku, který umí na stránce zvýraznit odkaz na předem zadanou URL, tj. abyste se nemuseli hrabat ve zdrojácích, když odkaz na první pohled nenajdete.
scheras
Profil *
Upřímně pochybuji, že něco takového existuje.
Bubák
Profil
filius:
Možná jsme špatně pochopili, co chceš, když, tak upřesni dotaz.

nevíte prosím o doplňku
Má mít o doplněk prohlížeče, doplněk pro odkazovanou nebo doplněk pro odkázanou stránku?

zvýraznit odkaz na předem zadanou URL
Je obvyklé, že URL se zadává předem, a ne až pak, ale ani tak nechápu, o ti co jde.
filius
Profil
Bubák:

– Ideálně může jít o plugin do prohlížeče
– Kontrolujete konkurenci např. přes http://opensiteexplorer.org/
– Při zobrazení stránek, které odkazují na vybranou URL, si je zobrazíte a chcete rychle vědět, kde se daný odkaz nachází

Vím, že se nástroje pro kontrolu odkazových profilů umožňují filtraci i podle umístění odkazů z obsahu / patičky / sidebaru. Ale doplněk do prohlížeče by se hodil.
CZghost
Profil
filius:
Souhlasím se scherasem, ještě jsem neslyšel, nečetl, ani neviděl takový doplněk do prohlížeče. Ideálně by to mohl někdo naprogramovat, s tím, že URL se bude předávat do parametru zadaný uživatelem. Plugina potom javascriptem zvýrazní daný odkaz pomocí CSS (změní mu barvu pozadí a/nebo přidá rámeček), případně vypíše chybu alertem. Tady by bylo asi na místě hledání podle atributu href="http://example.com/". To HTTP (v případě odkazu na zabezpečenou verzi HTTPS) tam musí být, jinak se nejedná o absolutní adresu. Example.com může být cokoliv, třeba seznam.cz, nebo loupak.cz.

Podobně to můžeš provést i ty sám manuálně, stačí ti konzole javascriptu ve vývojářských nástrojích. Označení se potom zbavíš jednoduchým refrešem.



Můžeš zkusit něco podobného:
var odkazy = document.querySelectorAll('a[href="http://example.com/"]'); // vyberu všechny odkazy s atributem href odpovídající zadání (od IE 8)

for(var i = 0; i < odkazy.length; i++) {
  odkazy[i].style.backgroundColor="rgb(220,20,20)";  // nastavím odkazu barvu pozadí na tmavě červenou barvu
  odkazy[i].style.color="white";           // černá se na tmavém podkladu dost blbě čte, takže dáme bílé písmo
  odkazy[i].style.border="2px solid rgb(60,10,10);"; // nastavím ještě dvoupixelový téměř černý rámeček okolo odkazu
  // styly mohou být jakékoliv, například ještě text kurzívou :-)
}
Zadej nejprve příkaz k výběru odkazů, poté napiš celý cyklus na jeden řádek (na více řádků ti to konzole nedovolí). Případně by sis mohl toto napsat do externího javascriptu a (pokud to rozhraní dovoluje) načíst tento soubor do konzole a vykonat jej. Uvidíš, jestli ti to bude fungovat, netestoval jsem přímo tohle, ale většina javascriptových funkcí v konzoli funguje.



Tak ještě ukázka :-) Zdá se, že přiřazení atributu border nefunguje u řádkových elementů v IE 11 (v různých prohlížečích se to bude chovat různě). Tady by bylo asi řešením přidat ještě display: inline-block :-)



Tady je screenshot konzole v IE 11 (vyvoláno pomocí F12, hledej ikonku příkazového řádku). Jak je vidět, cyklus zde funguje, jen se musí zapsat na jeden řádek. Zde jsem použil jediný řádek, kam jsem nacpal jak výběr odkazů, tak cyklus, který ty odkazy označí. Ještě jsem dodatečně podtrhnul adresu v tom příkazu.


filius:
Jen tak mimochodem, kdybys chtěl žádat o naprogramování toho pluginu, zde na diskusi je k tomu určená sekce Práce a zakázky. Asi bych specifikoval alespoň, pro jaký prohlížeč to má být. Připrav si také dost peněz, málokdo to dělá zadarmo. Jinak to není jediné místo na webu, kde lze podobný inzerát založit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0