« 1 2
Autor Zpráva
geoloko
Profil
Joker - vy ste si asi splietol povolanie. Podla vasich prispevkov sudim, ze ste mohli byt policajt, alebo rukovat do armady. Vase logicke videnie sveta, kde urputne sledujete len vasu viziu existencie webstranok a budovanie odkazov a oponent nema sancu presadit ani len minimalnu svoju verziu je na zaplakanie.
Nanajvys vase vyjadrenia pochadzaju z povrchnych zisteni /Slovfesj - vyuziva Facebook API, kde su limity dost stedre a ziadna blokacia nehrozi./
Hromadný email - uz ste si dali otazku kolko ludi ma zastarale eshopy, kde neexistuje email klient pre rozosielanie emailov, newsletterov - pre nich je tento program vyrobeny, hlavne - zadarmo outlook verzia.
Databáza emailov, telefónnych čísel - dataharvest - zoznam,seznam mozu byt /a su/ pocteni ze tam nie je google /doba sa zmenila, uz dost davno/.
LAJKOVAČKA - a na druhej strane male biznisy saleju za tym mat aspon par desiatok likeov a nevyzerat ako amateri....
Dalej tam su vkladace do katalogov, inzercii /dokopy mozno 10 000 riadkov kodu/ - to je tiez spam vo vasej hlave? Pomahat vypisovat ludom preddefinovane polia?

A celkovo vase generalizovane vyjadrenie, ze vyrabam spamovacie nastroje moze viest k percepcii ze ja som spamer, co nemusi byt legalne v poriadku.

A aby som zhrnul tie litanie, ktore tu predvadzate o navstevnosti a dal tomu hodnotnu odpoved:
Co sa katalogov tyka:
Mne sa osobne velmi paci pribeh zambu.sk. A je naozaj ironiou, ze tento /predtym/ "zly katalog" sa raz zobudil do krasneho rana a je googlom respektovany, hlavne potom co bol akceptovany do DMOZ.ORG katalogu /google katalogu/ - aka to ironia, dezulizia na jednej strane a motivacia na druhej.

Co sa tyka vseobecneho SEOa:
"když budu mít třeba nějaký obchod" - radsej to ani nerobte. Pri vasom "logickom" videni sveta, zisteni coho je vasa konkurencia schopna, moze viest k zdravotnym problemom. Nehovoriac o moznosti, ze by vas v googli prevysil niekto iny cestami, s ktorymi principialne nesuhlasite, resp. su nad vase vnimanie. Pretoze od zaciatku vlakna sa snazim pomoct vlastnikovi stupat v googli a nie davat mu vagne odpovede o tom, ze "linky treba davat tam, kde na ne niekto klikne". Radsej robte tu, rozhodcu....

Leo Messi - ja chapem, ze sezona bola tazka, superi su tazki, ale mohli by ste aj rozviest, ze kde so mnou nesuhlasite, lebo takto tie vase vyjadrenia vyznievaju /komicky,trapne,prazdne,..../
Plaváček
Profil
geoloko:

Zambu.sk je fakt bezva katalog: http://twitpic.com/e7dzbc
geoloko
Profil
ano momentalne je tam problem s kodom, avsak idea, ktoru som prezentoval zostava nezmenena, aj napriek konstaltnemu chytaniu za slovicka.
Plaváček
Profil
geoloko:

Nechytám tě za slovíčka. Katalog nefunguje. I kdyby ale fungoval, je k ničemu. Nemá smysl. Ani pro lidi, ani pro vyhledávače. Tím bych tuto diskusi ukončil. Je zbytečná.
geoloko
Profil
Ok skladam zbrane, svoje som si tiez povedal.
Plaváček
Profil
geoloko:

Možná ještě jedna otázka. Na svém webu vybíráš peníze. Základní principy byznysu chápu. Ale když už se rozhodnu, že na tvou nabídku přistoupím, KOMU vlastně ty peníze posílám? Kde jsou kontaktní informace? Kde je nějaká identifikace podnikatele?
geoloko
Profil
Je to tema, ktoru som nechcel zverejnit a existuju legalne dovody preco to tam zatial nemozem zverejnit. Plna fakturacia od sept 2014. Dik za pochopenie, chapem, ze takato dolezita vec ma vlastne obera o biznis avsak musi to tak byt.

Dovi.
Plaváček
Profil
geoloko:

Děkuji za odpověď, která bude užitečná především zakladateli tohoto vlákna.

Závěr celé diskuse a mé doporučení pro PavelF tedy zní: Nikdy neregistruj svůj web do "všeobecných katalogů", u nichž netušíš kdo a proč je vlastně provozuje.
Joker
Profil
geoloko:
Odpovědí na mé otázky se zřejmě nedočkám, takže už nevidím smysl v té konverzaci pokračovat.

Jen tohle se mi fakt líbí jako obhajoba toho, proč Vaše aplikace porušuje podmínky služby na kterou se připojuje:
na druhej strane male biznisy saleju za tym mat aspon par desiatok likeov a nevyzerat ako amateri
bomba :-)
SlovFejs podle mě porušuje minimálně zákaz odesílat vícekrát stejný obsah a zákaz vytěžování dat z FB aplikacemi nevyrobenými Facebookem (podle popisu aplikace obojí jsou její funkce).
A samozřejmě věříme, že databáze e-mailových adres vytěžených z webů slouží jen jako takový seznam a to, že se dá pořídit dohromady s programem na hromadné rozesílání e-mailů je jen náhoda :-)

A celkovo vase generalizovane vyjadrenie, ze vyrabam spamovacie nastroje moze viest k percepcii ze ja som spamer, co nemusi byt legalne v poriadku.
Ano, být spammer určitě není legálně v pořádku. Přesto být spammer a vyrábět spamovací nástroje jsou dvě rozdílné věci. Byť teda morálně zavrženíhodné je obojí.

Je to tema, ktoru som nechcel zverejnit a existuju legalne dovody preco to tam zatial nemozem zverejnit.
Hlavně existují „legální důvody“ tam ty informace mít, ona to jaksi je ze zákona povinnost, že.
geoloko
Profil
Joker - ty nevies, ktore milenium zijes /legalne a osobnostne/- Nastuduj si co je Facebook API

Plavacek - toto bol slusny podpas, ale co ine cakat od postarsieho hypokrata. A ked to tak uz potrebujete vediet: Som momentalne na materskej a prepisovacky biznisu na "pribuznych" nepripadaju do uvahy. Aj napriek tomu mi republika nechava urcity objem penazi, ktore ak neprekrocim, nemusim vypisovat v danovom priznani.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou. A jméno otce medicíny se píše s měkkým I a dvěma P.
Joker
Profil
geoloko:
Raději toho fakt necháme, protože bůhví k čemu všemu se tu ještě přiznáte ;-)

Doufám už toho bylo víc než dost, aby se PavelF dostatečně poučil ohledně registrace do katalogů.
geoloko
Profil
"Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou. " - som momentalne na druhej strane zemegule, tesim sa anglickej klavesnici.

Hypocrat

Joker: Stale verim tomu, ze PavelF dostal odo mna viac dobre mienenych rad ako o vas.
Joker
Profil
geoloko:
Hypocrat“ (ad odkaz)
Aha, očekává se od nás, že budeme znát jakési lokální pejorativní označení příznivce Demokratické strany v USA.
Doplnění: V každém případě Pravidlo 1: „Pište česky nebo slovensky. Cizojazyčné citace pokud možno překládejte.“

Stale verim tomu, ze PavelF dostal odo mna viac dobre mienenych rad ako o vas.
Já za nejlepší radu celého vlákna považuji Plaváček [#8].
Plaváček
Profil
Vytáhnu ještě tohle vlákno odkazem na případovou studii: http://blog.h1.cz/aktualne/odstraneni-penalizace-2-navody-krok-za-krokem/. Penalizace za registraci do zbytečných katalogů není jen teorie. A může pěkně zabolet.
geoloko
Profil
Ak môžem, aj ja to najlepšie (úplne som zabudol, pardón) . Aj keď sa rozhodnete aj po tomto inkvizičnom vlákne vkladať vaše weby do katalógov, pri každom vklade používajte čo najunikátnejší názov, OPIS a kľúčové slová vašich budúcich "biznis vizitiek". Nie je to preto, aby som sa mohol "Jokerovi" ukázať organickú štatistickú návštevnosť po dalsom 3/4 roku, je to havne dobré pre váš bizins. Ak totižto nahádžete do pár desiatok katalógov ten istý opis a nadpis vášho vkladu, google si zoberie iba jednu vizitku a tej pridá váhu, keďže všetky ostatné sú "na to isté kopyto". A práve to je dôvod prečo tu ľudia nadávajú na katalógy, sú totižto leniví {alternovať|meniť|synonymizovať} opisy svojich vkladov do katalógov. Veci sa totižto majú rovnako ako napríklad pri PR weboch. Odkazy z PR webov fungujú len pri tých, ktoré publikujú unikátny obsah a práve preto, ak chcete aby sa vaše odkazy z katalógov v "očiach všemocného googlu" ujali potrebujete ich zunikátniť.

PS: Vo svojej podstate má Plavaček pravdu, keďže ako jediní ponúkame nástroj, ktorý automaticky kreuje tieto unikátne opisy, ešte NIKTO túto funkciu nevyužil. A to už sme pár (30-50) kópií týchto programov predali, rozdali, vymenili, .... Všetci ľudia nabrízgali tie isté opisy a anchor texty do katalógov, takže to nie je tým, že sú katalógy prežitkom, zlobou CZ-SK webu, je to tak typická lenivosť, ktorej sa nevyhýbam samozrejme ani ja.
Plaváček
Profil
geoloko:

Jedeš na mrtvém koni. Nenuť k této činnosti i ostatní. Vysvětlení: http://management.blog.cz/0510/syndrom-mrtveho-kone
drevokocur
Profil
Zdravím,
toto je síce už starší thread, no nedá mi tu neprispieť mojou skúsenosťou s hromadnou registráciou do katalógov, keďže to tu niekto spomínal. Ak si to niekto bude čítať a nad tým uvažovať, tak prosím vás NIKDY ... ešte raz - NIKDY nerobte hromadné zápisy. Pozitíva to nemá žiadne, má to len negatíva a tých je niekoľko. Treba si uvedomiť fakt, že akonáhle vás linkuje neseriózna stránka xy, nemusí byť (a väčšinou nie je) spôsob ako sa toho linku zbaviť. Je tu len odmietnutie odkazu, čo tiež nemusí vždy (a najmä hneď) fungovať.

Na slovensku fungujú na prvý pohľad seriózne firmy, ktoré majú úplne iný (a fakt seriózny) hlavný predmet podnikania, ktoré ponúkajú skutočne túto službu. Výsledok je ten, že získate kopec nekvalitných spätných odkazov, ktoré vás poškodia.

PS: zambu.sk nad ktorým sa tu jeden prispievateľ tak rozplýva má zdá sa zásadný problém - všade tam vypisuje errory, disk quota exceeded- čo znamená, že nik sa o to nestará. Ak má byť toto ten seriózny katalóg, tak potom dovi-dopo.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0