Autor Zpráva
Hanulík
Profil *
Předem se omlouvám za duplikát tématu, nějakej jsem přehlédla zadání tématu.


Dobrý den,
v poslední době se objevil ve statistikách webu abnormální nárůst aktivity ruských serverů.
Přikládám část:

Název Stránky Hity Podíl

http://www.upinace.cz/mu7.php 18 2.3 % 39 4.3 %
http://ngps1.ru 15 1.9 % 15 1.6 %
http://kumuk.info 14 1.8 % 14 1.5 %
http://www.artparquet.ru 12 1.5 % 12 1.3 %
http://vizag.kharkov.ua/index.php/service 12 1.5 % 12 1.3 %
http://officemebelstore.ru 12 1.5 % 12 1.3 %
http://znaniyapolza.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://digest-project.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://fantasytown.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://timeallnews.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://atmagroup.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://doska-vsem.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://blogig.org 9 1.1 % 9 1 %
http://rusex.biz 9 1.1 % 9 1 %
http://games.kolossale.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://www.world-mmo.com 9 1.1 % 9 1 %
http://elitime.ru 9 1.1 % 9 1 %
http://www.prodiplom.com.ua 8 1 % 8 0.8 %
http://soft-program.com 8 1 % 8 0.8 %
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:4O7m5yYSWGM... 7 0.9 % 7 0.7 %
http://63korzinki.ru 7 0.9 % 7 0.7 %
http://tedy.su 6 0.7 % 6 0.6 %
http://chimiver.info 6 0.7 % 6 0.6 %
http://alif-ba-ta.com/ru/index.html 6 0.7 % 6 0.6 %
http://kinogolos.ru 6 0.7 % 6 0.6 %
http://cookingmeat.ru 6 0.7 % 6 0.6 %
http://www.skladvaz.ru 6 0.7 % 6 0.6 %
http://android-systems.ru 6 0.7 % 6 0.6 %
http://venigreth.ru 6 0.7 % 6 0.6 %
http://ufa-medosmotr.ru 6 0.7 % 6 0.6 %
http://pc-games.su 6 0.7 % 6 0.6 %

Průchod ruských robotů jsem zakázala pomocí robots.txt, ale s tímto nevím. Neumím bohužel problém ani pojmenovat, proto nemohu hledat na Googlu. Chtěla bych nějak zamezit přístupu/zahrnování do databází těmto serverům, aby se odkazy zobrazovali opravdu jen na relevantních stránkách.

Děkuji za rady, nebo alespoň nasměrování na cestu.
janbarasek
Profil
Hanulík:
Přečti si něco o GEOIP, podle IP adresy lze často odhadnout (nebo přesně určit) stát uživatele, někdy dokonce i město. Existují i API, kde zadáš URL a získáš zpět název státu (jako zkratku). Zkus hledat na Googlu nějaké řešení. Do nějakých 1000 požadavků za den to je tuším zdarma, jinak to je docela levné.
jenikkozak
Profil
Hanulík:
Doporučuji je ignorovat. Tři stovky zobrazených stránek není nic, co by nějak zásadně zvyšovalo zátěž serveru. Pokud to ovšem není výpis přístupů za jednu sekundu, což zřejmě není.
Snažte se získat kvalitní zpětné odkazy a tyto vzniklé činností nějakých robotů se propadnou mimo Vaši oblast zájmu.
Hanulík
Profil *
jenikkozak:
No mě by to až tak nevadilo, ale společnosti, které stránky vlastní to vadí. A protože jsem se s tím ještě nesetkala, tak mě zajímalo, proč tomu tak je. Jak se dostane odkaz do těchto "pofiderních" katalogů apod. a jestli tomu lze nějak zabránit. Firma striktně vyhodnocuje statistiky návštěvnosti a bohužel jim nerada předkládám seznam návštěvností typu pc-games.ru. tak bych to ráda nějak vyřešila, jestli to jde.
jenikkozak
Profil
Jedná se o tzv. refererový spam. Na web se pošle robot, který v referer hlavičce hlásá, že pochází z nějaké určité URL. Očekává, že na některý z webů automaticky bude odkazující stránky vypisovat, čímž by ta URL získala zpětný odkaz.
Pokud odkazující stránky veřejně na webu neuvádíte (tohle je jeden z důvodů, proč byste to dělat neměla), nijak Vám vlastně neškodí.

Filtrovat kvůli tomu IP adresy požadavků považuji za podobné jako vytáhnout na vrabce s kanónem. Akorát to bude zdržovat běžné uživatele a případně blokovat užitečné návštěvníky z určitého státu.
Bubák
Profil
jenikkozak:
Očekává, že na některý z webů automaticky bude odkazující stránky vypisovat, čímž by ta URL získala zpětný odkaz.
Pokud odkazující stránky veřejně na webu neuvádíte (tohle je jeden z důvodů, proč byste to dělat neměla), nijak Vám vlastně neškodí.
Tohle dělá třebas počítadlo Toplist, odkazy jsou na stránkách Toplistu. Ale z Webu na stránku počítadla Toplistu zpravidla vede odkaz.
Hanulík
Profil *
Děkuju všem. Takže neřešit to a snažit se o vybudování zpětných odkazů.
janbarasek
Profil
Ještě bych rád poznamenal, že třeba já osobně jsem rád za každou návštěvu, i když je z jiného státu, než mě zajímá, protože každý návštěvník je potenciální kupce a to nejhlavnější = vidí reklamy.

Pokud máš problém s tím, že ti lidé načítají stránky, tak na to mám jediné řešení => nedávat je na internet. Internet je globální a podobné chování lze označit za částečnou cenzuru a nemusí se to líbit robotům vyhledávačů (aspoň myslím).

Co se týče 300 přístupů (asi za den), tak se jedná o poměrně malé číslo (v dnešním měřítku). Řešil bych to až ve chvíli, kdy z Ruska bude chodit více jak 5% uživatelů častěji jak 10x za minutu.

Pokud máš problém s tím, že musíš ukazovat grafy návštěvnosti, tak na to existuje také řešení => prostě ukazuj jen grafy z České republiky (a případně Slovenska). Například na Google Analytics lze omezit sledování návštěvnosti jen z některých států a zbytek bude ignorován a nezahrne se do statistik. Tímto stylem například filtruji návštěvníky i na mém webu, kde nabízím obsah v angličtině.
Hanulík
Profil *
janbarasek:
Bohužel mi nebylo povoleno používat Google Analytics, takže využívám jens tatistiky od poskytovatele. Se SEO začínám, ale podle literatury pokud jsou zpětné odkazy uvedeny na nerelevantních stránkách, tak se zhoršuje umístění ve vyhledávačích. Co je na tom pravdy?

Já jsem grafy dělala jak idiot potom ručně, abych nezahrnovala ruské servery, a já bych s tím neměla problém více méně, ale do statistik nahlíží i ostatní a ty to trošku znepokojuje, protože se bojí, aby URL nebylo uvedeno na stránkách, které by mohly poškodit pověst společnosti.
janbarasek
Profil
Hanulík:
podle literatury pokud jsou zpětné odkazy uvedeny na nerelevantních stránkách, tak se zhoršuje umístění ve vyhledávačích. Co je na tom pravdy?
Z praxe vím, že nejvíc záleží na ranku odkazující stránky a kvalitu Vaší stránky (zejména title, nadpisy, popisky, ...), vše ostatní lze zanedbat.

ty to trošku znepokojuje, protože se bojí, aby URL nebylo uvedeno na stránkách, které by mohly poškodit pověst společnosti.
No a co, že tam budou? Stále to zvedá rank, tak proč ne? Vyhledávače toto nijak negativně nehodnotí, pokud budou odkazy z Čech převažovat. Navíc odkazovat může snad kdokoli kamkoli, ne? Jak by jste řešili například situaci, že by nějaký ruský blog na vás umístil odkaz z nějakého článku? Pak by se s tím nedalo nic dělat a nelze to ani právně vymáhat (pokud vím). Pokud chcete působit na internetu, tak se s tímto přístupem musí tak trochu počítat.
jenikkozak
Profil
Bubák:
Tohle dělá třebas počítadlo Toplist, odkazy jsou na stránkách Toplistu. Ale z Webu na stránku počítadla Toplistu zpravidla vede odkaz.
Půjde zřejmě o minimum případů, protože výchozím nastavením je odkaz na úvodní stránku Toplistu; stránka s profilem by nesměla být zamčená na heslo; musel by být použit rozšířený kód, který referrery ukládá. Vliv to stejně žádný nemá, protože Toplist má indexace profilů stránek zakázané.

janbarasek:
Ještě bych rád poznamenal, že třeba já osobně jsem rád za každou návštěvu, i když je z jiného státu, než mě zajímá, protože každý návštěvník je potenciální kupce a to nejhlavnější = vidí reklamy.
Roboti se obvykle kupcem nestávají. A to především z důvodu, že nemají kasičky, do kterých by si mohli střádat korunky. Reklamu taky „nevidí“. Poskytovatelé reklamy se totiž snaží roboty filtrovat.

Pokud máš problém s tím, že ti lidé načítají stránky, tak na to mám jediné řešení => nedávat je na internet.
Řeč je o robotech. Vykládání o obavě zobrazování obsahu lidem je úplně mimo.

Co se týče 300 přístupů (asi za den),
Jedná se o výpis referrerů od začátku měsíce.

Hanulík:
Se SEO začínám, ale podle literatury pokud jsou zpětné odkazy uvedeny na nerelevantních stránkách, tak se zhoršuje umístění ve vyhledávačích. Co je na tom pravdy?
Pravda to je, odkaz na nevhodných webech může mít negativní vliv. Ale na uvedených stránkách žádný odkaz na Váš web není a nikdy nebyl. Jak funguje referrer, si můžete přečíst na výše odkázané stránce.

Z praxe vím, že nejvíc záleží na ranku odkazující stránky a kvalitu Vaší stránky (zejména title, nadpisy, popisky, ...), vše ostatní lze zanedbat.
Tohle by se dalo označit za nesmysl týdne.

Stále to zvedá rank, tak proč ne?
PageRank není jediným hodnocením počítaným z odkázaných stránek, který vyhledavače zohledňují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0