« 1 2
Autor Zpráva
Joker
Profil
Kali:
Není se ale čemu divit když seznam přijímá na vývojáře lidi bez zkušeností rovnou po škole.
Stejně jako Google a další velké firmy (protože jak jinak levně získat větší počet kvalitních lidí).
Kali
Profil *
Kubo2:
No nejdřív by měli pracovat jako programátoři nebo kodéři a až budou mít zkušenosti můžou teprve něco vyvíjet. To je přece logické, ne?
Joker
Profil
Kali:
To jsou zcestné úvahy, nabírání lidí přímo ze škol je běžná praxe velkých firem, často mívají i programy věnované přímo zaměstnávání studentů a absolventů.

Podle mě to tu sklouzává ke kritice podložené spíš iracionálními osobními pocity, než čím jiným (podobně jako někdo nemá rád Google, Internet Explorer, Microsoft, Apple, Android, Linux, atd).
Navíc je to mimo téma.
Takže bych požádal diskutující, aby diskutovali k tématu.
Ufff
Profil *
Velmi mě pobavily výsledky pro dotaz [razítka] na Seznamu:

http://search.seznam.cz/?q=raz%C3%ADtka

Na první pozici vidím odkaz na www.razitka.com

Což je součást pekelné patičkové linkfarmy, jak patrno jednak z homepage www.razitka.com, jednak z výpisu odkazujících stránek:
https://majestic.com/reports/site-explorer/top-backlinks?IndexDataSource=F&q=http%3A%2F%2Fwww.razitka.com%2F&oq=http%3A%2F%2Fwww.razitka.com%2F

Ještě, že uživatelé fulltext Seznamu opouštějí
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ufffa:
Ještě, že uživatelé fulltext Seznamu opouštějí
To se mylně domníval jen petrxxx. Možná ho znáš, je to ten člověk, který shodou okolností přispíval z tvého počítače. Neměl bys mu věřit, je to podvodník, vydává se na diskusi za víc lidí a naivně si myslí, že mu to projde…
petrxxx
Profil
Mylně se to domnívá i Toplist:
http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=4


Naneštěstí rozvrat fulltextu na Seznamu pokračuje:
https://webtrh.cz/273788-aktualizace-algoritmu-seznam-fulltextu?p=1145196#post1145196
Mája
Profil
Já sama za sebe mohu říct toto:
1) Seznamu fandím z principu, myslím, že jsme jako češi dobrý, že jsme si dokázali náš vyhledavač udržet tak dlouho oproti jiným zemím a doufám, že to tak i zůstane napořád.

2)většina návštěv mi chodí přes google a google mi dává peníze, skrze adsense a také návštěvnost, je to můj hlavní zdroj příjmu, tak bych si neměla stěžovat, ale dělám to, stěžovala jsem si i na blogu seznam a dalších forech. (U blogu seznamu to byla hlavně zpětná vazba).

3)Před týdnem jsem zjistila, že mé weby nejsou vůbec v seznamu vyhledatelné, možná to někdo tady nazve, že mám blogísky, ale sami by jste se divili, že mi ty blogísky vydělávají tak, že nemusím pracovat na cizích projektech a určitě nadprůměr českého platu. Navíc jsou pro mě důležitý a pro mé návštěvníky také. Před asi týdnem, dvěma mi začali na facebook psát lidé, co se dějě, že nemůžou mé weby vyhledat v Seznamu. Tak jsem to kontrolovala a opravdu ne. Na žádné slovo není web dohledatelný. Po zadání mé domény site:něco to vypsalo jako první výsledek zásady o ochraně osobních údajů.

4)nejzajímavější bylo zjištění, že na klíčová slova, na která se nedá web dohledat ani na 10 straně (dál jsem nehledala), je hned na druhé často i první straně má doména jako související hledání, to nemluvím o tom, že jsou před tím bloby pár měsíců staré, které na mě odkazují a okopírovali určité stránky (mě to nevadí, jsem ráda, že se to těm holčinám líbí).

4)Ještě více zajímavé pro mě bylo, že třeba na slovo "Tarot" je související hledání "Náchod bazén".

5)Kontrolovala jsem Google Analytics a úplně nejzajímavěšjí bylo to, že před srpnem jsem měla návštěvnost asi ze 40% z Google a z 30% ze Seznamu a momentálně je Seznam pod 0.5%, a to už asi 3 měsíce

6)Úplně nejzajímavější na celé věci je, že jsem to nezjistila, než si lidé začali stěžovat, protože moje návštěvnost přes Google stoupala a moje příjmy také, od června asi o 4000,-Kč

Co si budem povídat, Google je lepší, má rozpočet na jiné úrovni, a Seznamu se nevede hlavně po té změně, ale je nutné si přiznat, že tu problém prostě je, a především si to musí přiznat Seznam, aby s tím něco udělal. My tady na foru to nezměníme, musí si chybu přiznat Seznam a řešit ji a já opravdu moc, moc doufám, že to zvládne.
LudekBrno
Profil
petrxxx:
Tobě Seznam šlápnul na kuří oko, že píšeš takové pitomosti a ještě se vydáváš za více osob, aby ses sám podpořil? :-) Naštěstí ty tvoje odkazy nic takového neukazují. A řeknu ti proč. Už jsem to zmiňoval výše, ale nějak jsi to zasklil. Zkušení uživatelé totiž už dávno používají na fulltext spíš Google a naopak nezkušení uživatelé mají internet = Seznam a ti na něm budou bez ohledu na to, co z něj padá za výsledky, protože je vůbec nenapadne, že by výsledky mohly být jiné. Většinou ani netuší, co to je google a jak by na něj přešli. Takže v závislosti na změnách fulltextu se rozhodně nekonají žádné masové vlny útěků od Seznamu.

Edit: ten odkaz na toplist ti nefunguje.
Mája
Profil
LudekBrno:
nezkušení uživatelé mají internet = Seznam a ti na něm budou bez ohledu na to, co z něj padá za výsledky

Ale ty nebereš v úvahu, že se lidé také vyvíjejí, před rokem nezkušení a dnes třeba už zkušení.
Další věc jsou například i chytré telefony, které má snad každý, v mnoha z nich je android na něm se lidé o google dozví.
Napsat o lidech, že budou konzumovat určitou službu i v sebehorší kvalitě v prostředí silné konkurence je troufalá myšlenka.
LudekBrno
Profil
Mája:

Ne, lidé se v tomto moc nevyvíjejí. Buď mají k počítačům vztah, ti už jsou dávno na Google a nebo ho nemají a těm je to jedno, vesele sedí na Seznamu a žádné změny nevidí :-) Pokud nastává pomalý přechod ke Google, tak je to přirozenými technickými příčinami, což jsou zmíněné chytré telefony, které automaticky vyhledávají přes Google a nikoho nenapadne cpát tam Seznam a případně demograficky, že úplně noví mladí uživatelé už mají povědomost o Google a nenastavují si automaticky domovskou stránku Seznam.cz a začínají rovnou na Google. Ale žádný vědomý masový útěk stávajících uživatelů od Seznamu se prostě nekoná, to je nesmysl.
Taurus
Profil
Mája:
Napsat o lidech, že budou konzumovat určitou službu i v sebehorší kvalitě v prostředí silné konkurence je troufalá myšlenka.

Ale pravdivá. Uživatelé jsou především pohodlní a neradi mění zažité. Jsou spokojení, protože Seznam nějak funguje.

Na petrxxx už není důvod reagovat, když si tu hraje na dva.
jenikkozak
Profil
Dobrý den. Nejsem jenikkozak, jen jsem se mu naboural do účtu za účelem publikování Veliké pravdy. Jsem úplně někdo cizí.

Souhlasím naprosto s názory pana petraxxx. Dále bych chtěl doplnit další objevenou informaci: Na úvodní stránce Seznamu přibylo uživatelů, kteří nosí trička. Důkazem je následující graf návštěvnosti na mém webu:

Všimněte si prudkého nárůstu unikátních návštěvníků po změně vyhledacího algoritmu na Seznamu. (Na obrázku označeno šipkou.) Počet unikátních návštěvníků v srpnu se oproti červenci zvýšil o více než 100 %!
Nepředstavitelný nárůst v prosinci (a to je teprve jediný den) mi málem shodil server a rozmáznul graf.
Je úplně jasný, že kdyby uživatelé Seznamu stále nosili košile s krátkým rukávem, než by zapli všechny knoflíky, ani by na můj web nestihli přijít.

Lukačovič je sebevrah, na úvodní stránce má všechny lidi oblečený ve stejném typu oblečení a on místo toho zkoumá nějaký větry.
V dalších měsících budu situaci sledovat a budu vás průběžně informovat o vývoji.

Protože tady na Diskusi mám u všech příspěvků svoje jméno a případné manipulace by byly odhaleny, přidám za pár dní odkaz na jiné fórum, kde je debata na stejné téma (však jsem ji tam vyprovokoval nevyprovokoval a vůbec jsem ji nepřiživoval). Uvidíte, že se to tam bude hemžit přezdívkami a všechny budou mít stejný názor na podíl triček na Seznamu.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0