Autor Zpráva
blazekro
Profil
Dobrý den,
můj problém se týka přesunu prestashopu na jinou doménu. Mam prestu bez zapnuteho multistore na www.domena1.cz
ted vlastim domenu www.domena2.cz

chtel bych prestashop na domena2

muzu jednoduse zmenit u hostingu a v prestashopu domenu na domenu2

jak ale docilim /kvuli SEO/ aby se presmerovavali stare odkazy napr. www.domena1.cz/kategorie na www.domena2.cz/kategorie ??
uvest domenu jako alias nestaci kvuli peknym nazvum v prestashopu


dekuji
drevokocur
Profil
Nie som sice odbornik na prestashop, no ak sa nemylim, tak interna sprava url profilu je vzdy relativna, cize ak presunies web 1:1 stare linky by sa mali automaticky smerovat na novu domenu. Problem moze byt len tam, kde si manualne linkoval absolutnu cestu. Tam by sa to dalo jednoducho vyriesit exportom sql a povedzme cez pspad najdi&zmen prepisat staru domenu na novu.
Edit: Samozrejme stare linky z google profilu nebudu automaticky fungovat. To musis presmerovat globalne domenu, a potom dopyty zo starej domeny smerovat cez htaccess.

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stara-domena.sk$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.stara-domena.sk$
RewriteRule (.*)$ http://www.nova-domena.sk/$1 [R=301,L]
Cody
Profil
301 přesměrování každé URL na doméně 1 na adekvátní doménu 2. Myslím, že to co píše drevokocur by mělo fugnovat.
blazekro
Profil
díky moc :)

jeste pokud mam 1 hosting pro obe domeny, bude ti fungovat aji tak?

novadomena.cz
a staradomena.cz bude jako alias

htaccess bude tedy spolecny ale presmerovani se tyka jen adres ze stare domeny, ze?


totiz, aby to bylo jasne.
mam domenu s prestashopem na hostingu a chtel jsem novou, starou nepotrebuji
napadlo me jednoduse zmenit domenu, v prestashopu nazev obchodu a starou dat jako alias (stare odkazy skonci 404 v novem, krome hlavni www.staradomena.cz , ktera se presmeruje dobre www.novadomena.cz/cs)
Cody
Profil
Pokud to uděláš takhle přijdeš o veškeré hodnocení starých stránek. Opravdu doporučuju přesměrovat.
blazekro
Profil
chtěl jsem to přeměrovat v tom stavu jak píší

mam domenu s prestashopem na hostingu a chtel jsem novou, starou nepotrebuji
napadlo me jednoduse zmenit domenu, v prestashopu nazev obchodu a starou dat jako alias (stare odkazy skonci 404 v novem, krome hlavni www.staradomena.cz , ktera se presmeruje dobre www.novadomena.cz/cs)

a ted bych doplnil ten htaccess podle vzoru
to bzl v podstate dotaz pokud je mozne to udelat s jednim hostingem , aliasem a k tomu presmerovanim nebo potrebuji dva hostingy a prestashop prenest?
dekuji
scheras
Profil *
Rozhodně stačí jeden hosting.
Cody
Profil
No právě 404 by žádný odkaz neměl skončit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0