Autor Zpráva
larakyn
Profil
Ahoj,
měl bych takovou větší otázku. Jsem v SEO začátečník a hlavičku atd.. bych měl mít v pohodě, ale nevim, kde vzít všechny katalogy, do kterých se zaregistrovat, co napsat do sitemap a robots.txt. Byl by tu někdo tak ochotný a napsal by mi něco do začátku? Děkuji
LudekBrno
Profil
larakyn:
Nestačilo by pročíst si tuto sekci diskuzního fóra od počátku až sem? Najdeš tady odpovědi na všechny současné i většinu budoucích otázek k SEO ;-) To jsem udělal i já jako naprostý laik před asi čtyřmi lety a v podstatě jsem se od té doby nemusel na nic ptát. A mimochodem, SEO se nenaučíš z jedné odpovědi v diskuzi, k tomu je potřeba samostudium.
Martin Kolčaba
Profil
Katalogy jsou většinou k ničemu, do sitemap dát sitemap (+ ještě odkaz 1 a 2), do robots.txt, pokud nechcete vyhledávačům určit nějaká speciální pravidla, nemusíte dávat nic. Studujte a učte se, jak píše LudekBrno.

Dobrým výchozím bodem ke studiu jsou tyhle odkazy:
- Optimalizace pro vyhledávače – příručka pro začátečníky od Google
- Vytěžte ze svého obsahu co nejvíce – příručka pro provozovatele webových stránek od Google
- web Vyhledavace.info Marka Prokopa
- SEO školení Marka Prokopa, H1.cz nebo Dobrého webu

V diskuzi bohužel lepší odpověď na takto obecně položený dotaz asi nedostanete. Snažte se zjistit si co nejvíc informací sám, a teprve poté se ptejte na dílčí nejasnosti.
toby
Profil *
1. Katalógy vo všeobecnosti nie sú "k ničomu". Na základe spätných odkazov, vytvorených v katalógoch získava tvoj web v SERP lepšiu pozíciu. Na druhej strane je potrebné rozlíšiť tzv. užitočné, menej užitočné a neužitočné katalógy. Web je výhodné registrovať do katalógov, ktoré majú PR 1 a viac. Takýchto CZ + SK katalógov je cca. 50. Využívanie ponúk, typu registrácia do 300 katalógov za 20 Eur sa neodporúča, nakoľko je vysoká pravdepodobnosť, že väčšina z takých katalógov je "neužitočná", teda majú 0 PR alebo sa jedná o linkové farmy. Registrovať web do katalógov sa teda odporúča, v prípade, že sa jedná o katalógy, ktoré sú tzv. užitočné.

2. Je potrebné sa oboznámiť zo SEO faktormi, t.j. pravidlami súvisiacimi s optimalizáciou.

3. Následne aplikovať úpravy SEO.

4. V rámci úprav a po vykonaní "inovácií" používať SEO nástroje, za účelom kontroly "správnosti" vykonanej optimalizácie, resp. pre získanie spätnej väzby. SEO nástrojov je niekoľko, stačí vyhľadávať, odporúčam napr. seoCritics.com, ktorý umožňuje rýchlu analýzu titulnej web stránky aj jednotlivých podstránok webovej prezentácie. K dispozícii je aj Seo-servis.cz, ktorý však obsahuje pomerne veľa nepodstatných a propagačných "vecí".
Davex
Profil
toby:
ad 1) „Na základe spätných odkazov, vytvorených v katalógoch získava tvoj web v SERP lepšiu pozíciu.
A nebo může naopak velké množství těchto nekvalitních odkazů web poškodit.

ad 4) „V rámci úprav a po vykonaní "inovácií" používať SEO nástroje ... seoCritics.com ... Seo-servis.cz
Jen pro tvou informaci: právě je rok 2014 a doporučuji se porozhlédnout po nějakém zdroji aktuálních a kvalitních informací o SEO. Například na které odkazoval [#3] Martin Kolčaba nebo můžeš pokračovat na Pojednání o zbytečnosti SEOmatů.

A vůbec, vypadá to jako spam propagující seocritics.com, takže tvá rada asi nebyla míněna upřímně.
toby
Profil *
Mám skúsenosti s realizáciou SEO projektov. Pokiaľ niekto získa spätný odkaz v uvedenej kategórii katalógov, nemôže mu to poškodiť a zatiaľ som sa nestretol s iným ako pozitívnym efektom. Získanie 4-5 spätných odkazov z katalógov PR3 takemr určite pohne s pozíciou web stránky, ak sa nachádza cca. na 10tej a horšej pozícii.

V prostredí Českého internetu bola publikovaná séria nie veľmi pozitívnych článkov o SEO nástrojoch. Tieto články takmer ničím neargumentujú, tak predpokladám, že boli vytvorené ako reakcia na pokles zákaziek. Súhlasím len s tým, že "sila" webu alebo jeho hodnotenie v % nie je práve najsmerodatnejším údajom, čo si najmä "seo začiatočníci" nemusia uvedomiť. Z toho dôvodu nesympatizujem zo Seo-servis.cz.

Inak SEO nástroje všeobecne odporúčam využívať. seoCritics.com uvádzam nakoľko ho používam, ako som napísal sú aj iné nástroje. Pokiaľ mi však napr. Seo-analyzator.cz nedokáže vygenereovať výsledky analýzy do 10 minút, resp. vôbec, tak ho nebudem odporúčať.
jenikkozak
Profil
Za tvé opakované spamování přidávám adresu seocritics.com do seznamu zakázaných slov.
toby
Profil *
???

No, musím konštatovať, že dosť zvláštne závery sa uzatvárajú na tomto fóre.
Chamurappi
Profil
Reaguji na tobyho:
Jsi očividně spammer. Na to člověk nemusí být detektiv.
Funguje ti to divně. Jednak to podporuje dávno přežité mýty (kontroluješ <meta name="keyword">), jednak to selhává při vynechané (nepovinné) značce <head>.
Roman Plencner
Profil
toby:

"bola publikovaná séria nie veľmi pozitívnych článkov o SEO nástrojoch. Tieto články takmer ničím neargumentujú"

= predstavte si, že Ste majiteľom známeho webu Moz.com. Chcete si "skontrolovať SEO" :) na SEO+critics+com. Tento "SEO nástroj" Vám oznámi výsledky:

1/ Meta popis web stránky má 160 znakov a je príliž dlhý. (= pre SEO nepodstatné)
2/ Meta kľúčové slová nie sú zadefinované. (= pre SEO nepodstatné)
3/ Slovo moz presahuje maximálny odporúčaný výskyt v obsahu web stránky. (= pre SEO nepodstatné)
4/ H3 tag sa nachádza v zdrojovom kóde pred H2 tagom. (= pre SEO nepodstatné)
5/ Web stránka má 18 obrázkov bez zadefinovaného alt atribútu. (= pre SEO nepodstatné, viac informácií napr. na http://www.pc-politika.cz/news-216-html-co-vsechno-umi-atribut-alt.html alebo http://html456.blogspot.sk/2008/09/debata-o-atributu-alt-se-snad-chyli-ke.html)

Skutočne si myslíte, že keď podľa výsledkov tohto "SEO nástroja" skrátite meta popis stránky, zadefinujete kľúčové slová (meta KW), znížite výskyt slova "moz" a premiestnite tag H2, budete mať "lepšie SEO" :) a získate z Google vyššiu návštevnosť?

Inak povedané, aj tento SEOmat je úplne nanič.
Cody
Profil
K tématům v úvodu dotazu jsem dal dohromady myslím si hezký balík kvalitních článků pro začátečníky http://jaknaseo.pavelungr.cz/post/106786850799/seznam-dulezitych-zdroju-o-seo-do-zacatku. Třeba to někomu pomůže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0