Autor Zpráva
Richi
Profil
Ehm ted mě napadla záludná otázka ale někdo to jiste bude vědet:
Když bych měl odkazy na 100 webech co jsou na free hostingu (třeba wz.cz) bude se to brát jako že mám jeden odkaz na doméně wz.cz nebo jako 100 odkazů na různých webech?
Díky
Timy
Profil
Bylo by nesmyslné, kdyby to vyhledávač bral jako jeden odkaz.
Richi
Profil
To je sice pravda ale pořád jsou to jenom subdomény na jednom webu ... já nevím tak se ptám :-)
Menci
Profil
Nevím, ale IMHO by to bylo sice 100 odkazů, ale všechny by musely být navíc někde někam (do vyhledávačů) registrované - aby je robot vůbec našel. A pokud budou mít nulový pagerank, tak mají stejně "prd" sílu Ti nějak pomoct.
Takže to neřeš.
Co na to Petra? Yuhů? :-)?
Richi
Profil
No to je jasný, myslel jsem to teoreticky, nezamýšlím se nad tím zda maj nebo nemaj zajímavý PR ... to už je druhá věc.
mila
Profil
S tím mě spíše napadlo, že pokud mám doménu na wz, zda netěžím z ostatních stránek na doméně.
Myslím to tak, že google vidí spoustu odkazů na něco.wz.cz, takže wz je asi kvalitní doména.
Takže moje.wz.cz má vyšší pagerank. Nebo je to nesmysl?
Richi
Profil
No wz.cz má PR 7 takže ano pokud jsi v jejich katalogu bude to pro tebe dobrý začátek :-)
(ale pořád to neřeší můj dotaz :-(
Tomik
Profil
mila
Kravina to není, ale není to prvořadý faktor, IMHO rozhoduje, ale velmi nepatrně.

Richi
Vyhledávače by to braly jako 100 odkazů, pokud by to však nevykazolo znaky link farmy, to by se mohlo stát, že by tě penalizovali.
Tj. dva odkazy na stejnou stránku z různého URL jsou dva odkazy... :D
Tomik
Profil
Nakonec dva odkazy na stejnou stránku ze stejného URL jsou také dva odkazy... :D
Yuhů
Profil
> bude se to brát jako že mám jeden odkaz na doméně wz.cz nebo jako 100 odkazů na různých webech?

rozhodně ano
Richi
Profil
ehm Yuhů rozhodne ano co? na 100 webech?
(promin nepochopil jsem tvoji odpoved:-(
Yuhů
Profil
ale já jsem odpověděl přesně. Můžu to ještě rozvést:

* bude se to brát tak, jako by tam bylo 100 odkazů nebo jako jeden.

Je to prostě NEBO a nikdo neví. Ono totiž záleží na to, k čemu vyhledávač ty odkazy použije:

* Pokud je použije k výpočtu PageRanku, tak je jedno, kolik tam těch odkazů je, podstatné je, odkud jsou (ale vezmou se v úvahu všechny)
* Pokud by se to bralo třeba na výpočet JyxoRanku, tak se to bere jako 1 odkaz (i když nevím, jestli webzdarma nemá v Jyxu výjimku)
* Pokud by se to bralo na výpočet jiných ranků nebo hodnocení, kterých může být několik desítek, hrají roli nejrůznější faktory. Každý vyhledávač to dělá jinak.

Je tohle uspokojivá odpověď?
Richi
Profil
Ano Yuhů a děkuji, někdy mi to proste jen myslí pomaleji ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0