Autor Zpráva
matata8611
Profil
Ahoj,
potreboval bych poradit s timto:
Zmenili jsme firemni identitu. Mel jsem malou realitni kancelar a k ni vybornou domenu rkliberec.cz ... nyni se ale snazime o rozsireni i mimo Liberec. Takže jsme zvolili nový název a udělali nový web promareality.cz.

Jde mi o to, že doména rkliberec.cz měla určitou historii, zpětné odkazy, PR atd.

Primárně chceme používat promareality.cz, ale bylo by super kdyby google dál indexoval i rkliberec.cz.

Předpokládám, že když rkliberec.cz přesměruju pomocí meta v hlavičce, tak jí google asi vypustí, že?

Další variantou asi alias, ale co na to google zhlediska duplicity?

Napadla mě i taková věc (možná blbost), že bych do index.php na rkliberec.cz natahnul pomoci php zdrojový kód z promareality.cz/index.php všechny odkazy z rkliberec by pak vedly na proma reality, ale stránka rkliberec.cz by zkrátka pořád existovala.


Jaký je prosím Váš názor?
Marschmallow
Profil
matata8611:
Zkus použít DNS záznamy buď na přesměrování, nebo na braní obaahu z domény promareality.cz


A tím nebudeš muset platit webhosting k doméně rkliberec.cz
petrxxx
Profil
Přesměrovat stavovým kódem 301 na nová URL

Kontrolovat v Google Webmaster Tools, zda nenastávají broken links. Ve Vašem případě musíte aktivovat Google Webmaster Tools pro www.rkliberec.cz i pro rkliberec.cz


A ještě by mě zajímalo, co mají znamenat ty 404ky na nejvýznamnějších URL domény promareality.cz:
www.majesticseo.com/reports/site-explorer/top-pages?IndexDataSource=F&q=promareality.cz
lionel messi
Profil
Niečo podobné som tu pred časom riešil: Najlepší spôsob presmerovania - chcem zachovať pozície, dozvieš sa tam, že najlepšie presmerovanie je serverové (pardon, ešte lepšie je žiadne, ale niekedy si nepomôžeme) aj info ohľadne meta tagu refresh (v skratke: s ohľadom na SEO je to zlé riešenie).
Joker
Profil
matata8611:
Primárně chceme používat promareality.cz, ale bylo by super kdyby google dál indexoval i rkliberec.cz.
Proč?
Buď tam chcete mít nějaký obsah, v tom případě asi nechcete přesměrovávat.
Nebo tam nechcete mít obsah a chcete přesměrovávat, pak nechcete tu starou doménu ve vyhledávačích (zbytečně by se tříštily síly mezi starou a novou doménou).

Podle mě to co chcete je z každé stránky hlavičkou 301 přesměrovat na odpovídající stránku nové domény.
Stará doména z vyhledávačů zmizí a její pozice se přenesou na novou doménu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0