Autor Zpráva
SCHW
Profil
Hezký den, omlouvám se předem za asi hodně laické dotazy, ale otevíráme nový eshop a snažíme se sami poprat s nastavením KW, SEO etc. I když je to ta "těžší" cesta (ale do budoucna se využití profesionála nevyhybáme), tak se prostě chceme alespoň na začátku sami co nejvíce naučit a pochopit souvislosti i za cenu třeba horšího rozjezdu - ale podle nás lepší než nevědět vůbec nic a jen pasivně odkývat práci prvního "SEO-specialisty", na kterého narazíme. Rád bych se vás tady ale zeptal na pád věcí :

1.) Klíčová slova se oddělují čárkou, jasné. Někde jsem četl, že se jedná o slova, jinde zase že i řetězce. Může v nich být tedy (fiktivní příklad) "rybářský, prut" a i "rybářský prut"? A co je lepší? Když někdo zadá "rybářský" a pak doplní "prut", v obou případech to stejně pokrývají, ne? Nebo má pak spojený řetězec větší váhu než když jsou ta slova v KW každé samostatně? A naopak, když budu mít jen slovo, "prut", pak když někdo zadá do vyhledávače rovnou kombo -rybářský prut- počítá se mi nějaké % alespoň za jedno slovo?

2.) Pokud vyplním některá KW u Kategorie produktu a pak stejná i u Produktu v této Kategorii, zvyšuji sílu toho KW nebo mi v tomto případě vyhledávač vezme jen "silnější" KW (Kategorie) a já jsem u Produktu jen zbytečně vyplýtval tu samou kombinaci místo nějaké jiné, ještě nepoužíté? Fiktivní příklad : KW u Kategorie dám "rybářský prut". U Produktu této kategorie kromě jiných dám také "rybářský prut". Zvýšil jsem tím o nějaké pidi-promile sílu odkázání na mé stránky při použití těchto slov ve vyhledávači nebo naopak jen plýtvám u Produktu kombinací KW, která už je stejně pokrytá díky stejnému KW u Kategorie a efekt nijak nezvýším?

Moc se omlouvám za kostrbatá vyjádření.

Martin
Davex
Profil
SCHW:
Nebo má pak spojený řetězec větší váhu než když jsou ta slova v KW každé samostatně?
Pokud máš na mysli klíčová slova v <meta name="keywords">, tak nemají žádnou váhu. Vyhledávače je ignorují, takže jejich vyplňování je ztráta času.
SCHW
Profil
Hezký den, děkuji za post. Využili jsme pro testovací začátek již předdefinovaný eshop, kde neprogramujeme celé stránky z nuly, ale pouze se vyplňují a definují. U Kategorií i Produktů jsou nastavné sekce pro vyhledávače ve formě Tittle/Description/Keywords, které chci právě vyplnit - vyplněním asi nic nezkazím, spíš naopak. A tak řeším, zda je lepší KW napsat jednotlivě jako "rybářský, prut" nebo v řetězci "rybářský prut" a také zda když bude "rybářský prut" jako KW u Kategorie a stejně tak jako KW u všech Produktů této Kategorie, zda tím alespoň maličko posiluji toto spojení ve vyhledávačích nebo naopak u těch Produktů by mělo být něco úplně jiného (nedublovat s KW u Kategorie)?
Martin
MartinP
Profil *
Jak již bylo řečeno v [#2], KW nevyplňuj, je to ztráta času. Description a Title jsou naopak velmi důležité (hlavně Title).
SCHW
Profil
Děkuji moc - těmi KW si lámu hlavu nonstop několik dní, teď se alespoň můžu bez obav více soustředit i na jiné - asi důležitější a fungující - věci.
Martin

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0