« 1 2
Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
anonymníí:
V nekonkurenčních oborech ano. V konkurenčních nikoliv.
To ovšem neodporuje tomu, co jsem psal a co tvrdím nadále: že stránka, která opravdu nějakou hodnotu nabízí (myšleno hodnotu navíc), se ve vysoké míře obejde bez vlastního marketingu, protože konkurenci nemá. Je-li někde hodně konkurence, další stejná nebo podobná nabídka nic nového nepřináší a ve světle konkurence nemá hodnotu. Asi jako když se ti urodí metrák meruněk, které nemáš komu prodat — kilo meruněk navíc je pro tebe potom bezcenné. Vyvstává otázka, co dává větší smysl — zkusit udělat reklamu a meruňky prodat, nebo zasadit jahody, které zrovna nikdo nemá a lidi jsou po nich jak diví. Nebo pokud je nadbytek jakéhokoli ovoce, jestli nebude lepší založit šnečí farmu.

My?
Nic ve zlém, ale plevelení začalo číslem 6 a mimo téma jsme se dostali společně. :-) Tohle vlákno bylo v podstatě vyřešené a mohlo skončit mým příspěvkem č. 5, který reagoval na zavádějící formulaci v č. 4.

Opravdu jsme už mimo téma.
anonymníí
Profil *
Petr ZZZ:
že stránka, která opravdu nějakou hodnotu nabízí (myšleno hodnotu navíc), se ve vysoké míře obejde bez vlastního marketingu, protože konkurenci nemá.
Ne.

U příkladu s e-shopem to je krásně vidět. I když budu nabízet elektroniku levněji než ostatní, nikdo u mě nakupovat nebude. Tedy bez marketingových nákladů. A myslím, že nižší cena je zákaznicky zajímavá přidaná hodnota. Nebo jseš zastáncem toho, že když mám v hlavě koncept e-shopu s elektronikou a jsem dosáhnout levnější ceny než konkurence, mám svůj koncept zahodit jen proto, že e-shopů tu jsou už mraky? To nemyslíš vážně, že ne?

Zkus přemýšlet více v souvislostech, koukej na problematiku trochu šířeji. Bereš vše černobíle, ale ono to tak není. Hledáš konkurenci tam, kde není, a tam kde je, tam říkáš, že se nemá smysl do konkurenčního prostředí pouštět. Ale o tom přeci SEO (u e-shopu) je, tu konkurenci dohnat, předehnat a přetavit v zisk.

Petr ZZZ:
Nic ve zlém, ale plevelení začalo číslem 6
Plevelení začalo číslem 5, abychom byli přesnější. Můj komentář se ti jen snažil vyvrátit nesmyslné tvrzení. Jinak souhlas, po příspěvku č. 4 se mohlo téma uzavřít.
Chamurappi
Profil
Plevelení končí příspěvkem 3 :-)
Chcete-li si dále povídat o tom, o čem si tu možná povídáte, napište další příspěvek jako zakládající nového vlákna a Petr ZZZ do něj může přesunout všechno, co sem nepatří.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0