Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj,

tvořím teď pro jeden portál XML sitemap, měl bych dotaz:

1. některé stránky jsou statické a nebudou se do budoucna měnit. Mám u nich uvádět <changefreq>none</changefreq>, nebo tento tag vynechat?

2. u dynamických stran, u kterých teď je dynamika menší než bude v budoucnu, jsem nyní nastavil weekly. Když později změním na daily, nebude nějaký problém? Schroupe robot novou sitemap okamžitě nebo bude brát nějakou cache?

3. souvisí s 2): na některých dynamických stranách nemusí být změna nutně týdenně, pokud nastane změna až po 14 dnech, nevadí weekly interval? Obsah tvoří uživatelé, v některých sekcí budou více, jinde méně.

4. last modification: musím tento parametr uvádět, nebo si ho robot bude pamatovat z data posledního chroupání XML?

Děkuji.


pardon, překlep u bodu 1). U changefreq to není hodnota none, ale never. Jinak dotaz na vložení/vynechání tagu platí.
rafej
Profil
Ad1) Já bych byla s hodnotou never opatrná, i na stránce kde si myslíš, že se téměř nikdy nic měnit nebude, nakonec ke změně dojít může. Takže radši třeba hodnotu yearly.

Ad2) Změnit to můžeš kdykoli, problém by být neměl, ale nelze zaručit, že se tím robot bude řídit. Pokud po nějaké době procházení usoudí, že hodnota neodpovídá realitě, může se zařídit podle sebe.
Totéž platí o rychlosti aktualizace. Ovlivnit se to příliš nedá. Možnosti jsou jen odeslání stránky do fulltextu u seznamu, googlu, bingu a poté znovuodeslání sitemapy při změně v rozhraní pro webmastery u Googlu a Bingu.

Ad3) Pokud budeš sitemapu upravovat ručně, tak asi radši použij tag changefreq a přibližně odpovídající hodnotu, ale musíš počítat s chováním viz. předchozí bod.
Pokud ti sitemapu vytváří skript, tak je lepší používat tag lastmod a pro urychlení zaindexování pingnout Google a Bing.

Ad4) Nemusíš, ale je to lepší uvést, pokud chceš zdůraznit buď:
a) že se stránka určitě nezměnila,
b) že se stránka určitě změnila.
Cody
Profil
1. Raději bych nastavil frekvenci velkou, než never.
2. Robot si ji uloží poté co přijde na web, lze mu pomoct i manuálním nahráním do GWT v případě Google nebo přímým poslání přes formulář v případě Seznamu.
3. Podle mne nevadí.
4. Není to nutné.
Obecně všechny tyto parametry mají význam doporučení, tzn. že je vyhledávače mohou klidně ignorovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0