Autor Zpráva
geoloko
Profil
Viem pár ľuďom sa zježia chlpy pri mojej opätovnej prítomnosti, ale de facto hlavne im je venovaná táto
otázka - dostanem sa ku nej.
Situácia: Zas a znova mi nedalo, a vyšpekuloval som ďalší /podľa mnohých tu protizákonný program/. Tento program sťahuje z googlu "suggested keywords" - /pre Chamurapiho - "doporučené kľúčové slová"/. Teda ono to je trochu depka a tápanie v tme, keď človek má hľadať v google analytics, podľa pristátia na svojich stránkach, pod akými kľúčovými slovami sa jeho web umiestňuje v tom skvelom vyhľadávači, ktorého ľudia tak zbožňujú. Preto som to zobral z druhej strany a aj s pomocou iných vyrobil aplikáciu, ktorá "vracia úder" a berie z googlu dáta, ktoré môžu byť markéterom osožné.
Urobil som na svojom hroznom katalógu o tom článok, aby "jednoduchí ľudkovia marketerskí" vedeli že čo a ako. Na záver článku som pripol textový dôkaz o tom, že čo som našiel, keď som hľadal topánky, a všetkých tých pár stovák kľúčových slov som nahodil do toho textového súboru.
Po pár týžďoch som s hrôzou zistil, že som sa začal umiestňovať v googli pod niektorými /dosť veľa/ kľúčovými slovami

https://www.dropbox.com/s/hl8kqqvw033aulb/b1.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ey3rkz50x52gh67/b2.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ohxu00ofk92vitk/b3.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/1qpg8p7znqpe09h/b4.png?dl=0

A to práve tento textový súbor, začal robiť "neplechu" a už asi pred týždňom som na to dal nofollow a dúfam, že sa to dá do poriadku /resp. to onedlho zazipujem/. /Chvala bohu že bývam teraz blízko letiska, keď príde Joker, nabonzuje ma, ja sadám do lietadla a letím do Južnej Ameriky..../

Aby bolo jasné nejde mi o žiaden linkbajt a môj zanevretý hrozný charitatívny katalóg s tým naozaj má pramálo do činenia, ale aby sme vylúčili photoshopovacie obvinenia v ďalších komentároch, tak tu je link na program, kde na konci článku je link na ten textový súbor:

http://slovenskeweby.eu/program-pre-klucove-slova-googleyahoobingamazonyoutube/

Čo teda z toho vyplýva?
1,
Je možné, že google pod vyhlásením o unikátnosti myslí nie len unikátny text, ale aj unikátný spôsob jeho prezentovania? Akože prvé dva výsledky: výrobcovia, ďalšie tri výsledky predajcovia,potom 1x wiki, 1x pdf alebo .txt, zvyšok eshopy nech sa medzi sebou pozabíjajú - podľa mňa ÁNO - 75%.
2,
Je možné aby môj nehorázny katalóg, kde ťažím z nešťastia iných a chcem ich priviesť na psí tridsiatok ponúkaním im ilegálneho softwéru, aby tento katalóg mal takú dôveru v googli, aby sa umiesťňoval vo výsledkoch pod nehorázne nesúvisiacimi kľúčovými slovami. podľa mňa ÁNO - 60% nech Plaváčka aj šlak trafí /myslené dobrácky, s trochou irónie/, že hen taká nezmyselná webstránka, ktorá je k ničomu sa ťahala za prsty so sportisimom.sk, heurekou,....A teda ponúkla možno aj návtevnosť /Joker/ pre ľudí ktorí ešte majú aké také sebavedomie urobiť zápis vo všeobecnom katalógu webstránok.
3,
Je možné, že ten vyrobený program je fakt tak dobrý a dokáže nájsť fajné "viac-slovné kľúčové slová" pre adwords kampane, alebo eshopy? Neviem, nechcem hodnotiť, je mi to jedno, nemám čas to testovať.
4,
Google je pokazený, podplatený, úmyselne nepresný a umiestni aj "psiu mater", len aby posúval relevantných predajcov na čo najnižšie pozície, aby boli nútení platiť za návštevnosť viac a viac...Vzhľadom k monopolu, ktorý google má - podľa mňa 97% avšak to je ten najhorší možný prípad, hlavne pre notorických obdivovateľov...
Marschmallow
Profil
geoloko:
Super, a otázka zní jak? Tohle není Tvůj osobní deníček, ale diskuse.
geoloko
Profil
Ach tak, fakt je to napísane akosi "denníčkovsky" avšak, tie body 1,2,3,4 : "-+%" možno ani netreba písať, stačia čísla, percentá, keď sa nechce...ja nedbám...
Joker
Profil
geoloko:
Moc jsem nepochopil, o čem má ten dlouhý text vlastně být.

Jediný dotaz který si myslím že jsem pochopil je bod 2:
Určitě souhlasím s tím, že je možné bez nějaké zvláštní snahy dostat web na pomezí první a druhé desítky výsledků na specifický čtyřslovný dotaz položený ze svého vlastního počítače (Google výsledky personalizuje).
Jen je nesmysl z toho vyvozovat něco o důvěryhodnosti. Jednak na tak dlouhý dotaz se dá dostat nahoru už jen tím, že na webu text dotazu je a v první řadě umístění na přelomu první a druhé stránky na takové dotazy mi nepřipadá jako nějaká hitparáda.

Například můj zapadlý starý zápisek na blogu který nemá žádnou propagaci, o SEO nemluvě, je na první stránce na dotaz „Jak zlevnit solární energii“.

A jak už jsme si probrali minule, tyhle virtuální měřítka úspěšnosti jsou pitomost, když máme jednoduché reálné měřítko:

Kolik lidí přes ten dotaz na web přišlo (tzn. skutečně ve výsledcích klikli na odkaz)? A ještě lépe, kolik lidí přišlo z vyhledávání toho dotazu a pak pokračovalo na web klienta?
geoloko
Profil
Například můj zapadlý starý zápisek na blogu který nemá žádnou propagaci, o SEO nemluvě, je na první stránce na dotaz ‚Jak zlevnit solární energii‘.

- tak, keď už sme sa zhodli na tom, že častokrát výsledky googlu stoja za "prd makový", otázka znie, robí to googlu naschvál, alebo je tak zaneprázdnený bojmi na iných miestach, že mu tieto "pitomosti" unikajú.

Joker:
Kolik lidí přes ten dotaz na web přišlo (tzn. skutečně ve výsledcích klikli na odkaz)? A ještě lépe, kolik lidí přišlo z vyhledávání toho dotazu a pak pokračovalo na web klienta?

Veď práve to, že ja, blbý "Janko" z Oravy, by som na nič neprišiel, nebyť nárastu návštevnosti! Dá rozum nie?

Niekto si za "specifický čtyřslovný dotaz" "na přelomu první a druhé stránky" kúpi dom, iný to nepovažuje za hitparádu, to je veľmi individuálne. Špeciálne v časoch, keď v google analytics pod kolónkou kľúčové slová má nadpis: "Not provided" /ale to len tak na okraj, akože od veci/.
Joker
Profil
geoloko:
otázka znie, robí to googlu naschvál
Proč by to dělal naschvál?
Jednoduše pro tak specifický dotaz je tak málo výsledků, že umístění relativně „nahoře“ zajistí už samotný fakt, že se text z dotazu vyskytuje v obsahu stránky.


by som na nič neprišiel, nebyť nárastu návštevnosti!
No skvělé, tak třeba se konečně pohneme z místa.
Takže kolik lidí asi tak přes ten dotaz na stránku denně přišlo?
geoloko
Profil
Nechápem načo ti je tá informácia dobrá. Aby si mi tu vypľul nejaký prepočet, že aj tak to číslo je malé a že to je celé somarina? Na to ti ja zvysoka kašlem, keďže ja z týchto dlhokľúčových slov žijem - samozrjme nie na google.cz. Môj názor je ten, že:
A: Moja stránka tam nemá čo robiť. Je to veľmi zlá skúsenosť pre používateľa googlu končiť na textovom súbore - plnom kľúčových slov.
B: Moja stránka, aj napriek tomu, že je to hnusný zatracovaný katalóg /s akou-takou autoritou/, sa dokáže umiestniť pod stovkou až dvoma stovkami kľúčových slov /en masse, an block/ - tak to teda ďakujem pekne za takú monopolizáciu výsledkov, kde mocní a pri peniazoch budú určovať a kupovať si úspech.
Joker
Profil
geoloko:
Nechápem načo ti je tá informácia dobrá.
Protože to je jediná zajímavá informace. Smysl celého SEO je přivést návštěvníky na web.

Takže se to zase nedozvíme? Škoda, jak říkám, to byla asi jediná potenciálně zajímavá informace.

Moja stránka, aj napriek tomu, že je to hnusný zatracovaný katalóg /s akou-takou autoritou/, sa dokáže umiestniť pod stovkou až dvoma stovkami kľúčových slov
Tak já nevím, z čeho děláte vědu. Ano, „umístí se“, když jsou na ní ta klíčová slova uvedená.
A když si vyberete vhodné specifické dotazy na které je málo výsledků (na dotaz „adidas čižmy na zimu“ mi Google vrátí 187 výsledků), může ta stránka být i „relativně nahoře“.
Na tom mi nepřipadá nic světoborného.
geoloko
Profil
Aha, no dobre, díky, super.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0