Autor Zpráva
mimochodec
Profil
Přebírám existující web s úkolem zvednout mu návštěvnost. Jde o eshop, adresy vypadají asi takto (slova změněna, délka přibližně zachována)

http://vasezahradkareni.cz/sortiment-motyky-ryce-hrabe-krabicky-na-seminka-material-plech/plechova-krabicka-na-seminka-z-medeneho-plechu-40x40-cm-barva-svetle-modra-2358

Jednak bych si chtěl nechat potvrdit svůj názor, že je chybou už ta délka adresy.
Dále mě zajímají názory na tu část "sortiment-motyky-ryce-hrabe-krabicky-na-seminka-material-plech" jakožto nějakou skupinu zboží. Myslím, že i bez ohledu na délku je nadbytečná.
No a za třetí: je jasné, že pokud budu adresy měnit, musí se to ošetřit 301. Jakým způsobem se to dělá, když jde o tisíce adres? Navíc ten text se musí dodržet. Myslel jsem, že si php vezme jen to id na konci, ale mají to napsané tak, že nelze změnit ani písmeno.


Dodatek: adresy zdaleka nejsou jedinou věcí, kterou budu řešit. To jen aby mi někdo neradil, že si od toho nemám žádný nárůst návštěvnosti slibovat.
anonymníí
Profil *
mimochodec:
bych si chtěl nechat potvrdit svůj názor, že je chybou už ta délka adresy.
Na délce adresy moc nezáleží.

Myslím, že i bez ohledu na délku je nadbytečná.
Není nezbytná, ale může pomoci uživateli v orientaci na webu a jeho struktuře, někteří se mohou odmazáním části URL dostat na kategorii aniž by museli skrolovat a hledat odkaz v menu/drobečkové navigaci, atp.

Jakým způsobem se to dělá, když jde o tisíce adres?
Automatizovaně, nebo ručně, záleží, jestli existuje nějaká shoda/podoba mezi starými a novými URL. Jinak přesměrování 301 je nutné, ale k propadu pozic stejně dojde. Každé přesměrování, i to správně s 301 udělané, je špatné.
Joker
Profil
mimochodec:
Jednak bych si chtěl nechat potvrdit svůj názor, že je chybou už ta délka adresy.
Dlouhá adresa asi počítačům vadit nebude, spíš lidem. Ale uvedená délka ještě není tak katastrofální, některé weby umí třeba ještě 4x delší adresy. S tím už je někdy problém pracovat, třeba adresu někomu poslat nebo sdílet.
Ostatně i kvůli tomu vznikly všemožné zkracovače.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0