Autor Zpráva
DanyK
Profil
Ahoj, předem díky za rady. Mám webové stránky pro online vzdělávání - elearning a chci založit také blog pro tyto stránky, je lepší jej založit na subdoméně např. blog.elearning.com nebo jej dát jako podstránku? elearning.com/blog a tam vytvářet podstránky? Jde mi o SEO, aby i podstránky podporovaly web jako celek, pak je lepší tedy na hlavní doméně rozšiřovat kvalitní obsah nebo odkazovat ze subdomény s kvalitním a tématickým obsahem právě na hlavní doménu? podporují subdomény vůbec hlavní doménu, vím, že je to brané jako zcela nové doména, takže to musí být asi propojené s hlavní tedy, aby to bylo jako podpora že?
díky moc Dany
anonymnííí
Profil *
DanyK:
Po technické stránce je to jedno.

Obecně, pokud se to má tvářit jako samostatný celek, typicky s jinou grafikou, pak vol subdoménu. Pokud je to součást stávajícího webu, klidně vol podstránku.
Bubák
Profil
Pokud zvolíš subdomény, uživatelé mohou snadněji "googlovat":
site:www.examle.com hledaný výraz
site:blog.examle.com hledaný výraz

DanyK:
Jde mi o SEO
Tak se zaměř na něco jiného, rozdělení do složek nebo subdomém bude mít na SEO nulový, nanejvýš minimální dopad.
geoloko
Profil
subdoména - ak weby začnú byť príliš veľké dajú sa "rozdeliť" na iné hostingy....
anonymníí
Profil *
geoloko:
To se dají rozdělit i ze složky. A v obou případech to bude pěkně blbý nápad měnit celou strukturu odkazů, zahodit všechny vybudované pozice atp.
geoloko
Profil
anonymníí:
To se dají rozdělit i ze složky. A v obou případech to bude pěkně blbý nápad měnit celou strukturu odkazů, zahodit všechny vybudované pozice atp.

???
Veď ak má např. blog.elearning.com na nejakom CMS pod hlavnou stránkou /napr. wordpress/, tak nemá žiaden problém migrovať na iný hosting, bez akejkoľvek zmeny štruktúry odkazov. Jediné čo potrebuje je prehodiť IP adresu pre subdoménu u registraru kde kúpil doménu, na nový hosting!!!!
anonymníí
Profil *
geoloko:
???
!!!

bez akejkoľvek zmeny štruktúry odkazov.
Struktura jako taková je v pořádném CMS závislá od rootu webu, a je jedno, jestli to to subdoména nebo složka.

Bral jsem strukturu z pohledu vyhledávače (kdybys nevytrhával kus věty z kontextu), tam je jakýkoliv přenos na jinou doménu (ať ze složky či subdomény) hloupý. Po technické stránce u dobře napsaného webu pak je jedno, odkud ten přenos bude probíhat - jestli ze subdomény, nebo ze složky.
_es
Profil
anonymníí [#7]:
geoloko písal o možnosti rozdelenia medzi viac hostingov. Že napríklad www.domena.cz môže mať inú IP adresu ako blog.domena.cz - to sa snáď dá aj pri rozdelení do zložiek ( [#5] anonymníí)? Načo mlžíš o menení štruktúry, keď DanyK píše o „založení blogu“?
geoloko
Profil
....a potom, keď už subdoména je na inej IP adrese, spätné odkazy z nej na hlavnú stránku môžu mať relevantnú váhu vo vyhľadávačoch,....a už "se to veze...."....pridáme ešte nejakú ďalšiu podpornú stránku , ...., potom blog číslo 2 /blog.estudianto.es/,....atď,atď....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: