Autor Zpráva
juraj
Profil
Dobrý deň

ako mám optimalizovať stránku http://www.onlineinzercia.com/, aby sa našla na slovo inzercia?bez platených reklám?
Poprosím nejaké návrhy vylepšenia?

ďakujem za rady
LudekBrno
Profil
juraj:
Tam není prakticky co optimalizovat, jelikož tam nevyskytují vlastní texty. V takovém případě je to spíš otázkou vnějších faktorů, tedy příchozí odkazy. Pro začátek bych se nevyhýbal placené reklamě, zejména google adwords je relativně levná a je to možnost, jak se okamžitě dostat na viditelné pozice. Jinak je to totiž začarovaný kruh. Dokud ten inzertní web nebude viditelný, nikdo do něj nedá inzeráty, dokud v něm nebudou inzeráty, nikdo na ně nebude odkazovat a dokud na ně nikdo nebude odkazovat, nedostane se na viditelné pozice :-)

můj soukromý názor je ten, že na českém a slovenském internetu existuje několik málo zavedených inzertních portálů, které jsou známé a odehrává se tam dejme tomu 95% veškeré soukromé inzerce. Kromě toho existují desítky až stovky prakticky neznámých inzertních webů, na které lidi narazí jen náhodně skrze vyhledávání a ty se dělí o těch zbývajících 5%. Šance tam něco dobře prodat nebo koupit je velmi malá a nikdo se na ně opakovaně nevrací. Takže zakládat v dnešní době další takový tuctový portál považuju za zcela zbytečnou práci a jsem si více než jistý, že bez masivních investic do reklamy není dnes možné takový web protlačit mezi ty reálně fungující. Takže se budeš jeden, dva možná tři roky potácet na hranici funkčnosti a pak tě to přestane bavit a ukončíš to, protože inzeráty prostě nebudou přibývat a web bude plný jen starých neaktuálních inzerátů, což dále bude odrazovat případné návštěvníky.
jefitto44
Profil
Presne tak to vidím aj ja... Google reklamu kúpiš za 25€ a k tomu ti dajú 75€ zadarmo (neviem či ešte platí tá akcia). To znamená, že z 25€ urobíš 100€ a to je naozaj lacná reklama. Len si zistí, koľko stojí uverejnenie inzerátu v novinách. 30 sekúnd reklamy medzi hlavnými správami na markíze stojí toľko ako Mercedes. Takže takúto sú sumy za reklamu. Pri internete (zejména pri google ad words) môžeš navyše reklamu monitorovať a za chodu meniť.
To znamená, že ja ako muž sa nezaujímam o menzes vložky, na ktoré idú reklamy v telkách. Len si všimni, aké reklamy sa ti zobrazujú. Zobrazujú sa ti na základe toho, o čo sa zaujímaš. Teda inzercia je hlúpy príklad na vzor... ale predstav si, že by si bol vegetarián. Píšeš vlastný blog, pridávaš recepty a stále surfuješ po vegetariánskych stránkach. Google o tom vie a preto ti nebude zobrazovať reklamu na morčacie prsia, ale bude ti zobrazovať reklamy na knihy - vegetarianske recepty atď.

V tvojom prípade to bude podobne. Človek, ktorý chodí na net akurát tak čítať maili, jeho nezaujíma, že existuje nejaký tvoj inzertný portál. Preto sa mu ani taká reklama nebude zobrazovať. Skôr to vidím tak, že reklama sa bude zobrazovať obchodníkom, podnikateľom, alebo ľuďom, čo veľa prispievajú na bazos, inzerciu a neviem kde... im sa bude zobrazovať tvoja reklama. Ver tomu, že by to bolo najlepších 25€ investovaných eur v živote... Lepšiu, ani lacnejšiu reklamu nenájdeš... veď koľko by ťa vyšlo len to, že by si dal vytlačiť letáky? Koľko by si ich vytlačil za 25€? 500? Možno ani toľko...
anonymníí
Profil *
jefitto44:
Pleteš si dojmy s pojmy.

AdWords se zobrazují ve výsledcích vyhledávání, a zobrazí se ty reklamy, které za dané slovní spojení nabízejí nejvíce peněz (zjednodušeně řečeno, faktorů je tam více, např. budget). Ono už jen to, že vyhledáváš, je tvůj interest.

Ty mluvíš o AdSense, která se zobrazuje kontextově na jednotlivých webech (ne ve výsledcích vyhledávání na google).
juraj
Profil
Zdravím všetkých

táto stránka je moj akože koníček,nie som ani podnikatel

mne ide len o to ako docieliť, aby som bol v google viditeľný....
Táto akcia 25eur si myslím, že už neplatí.

Ako je možné, že napr.neznámy inzertný portál,ktorý ani v doméne nemá slovo inzercia a je v prvej desiatke vo vyhľadavaní?
Adwordsveľmi nechápem. Píšu, tam že investuj na deň napr 5 EUR A NA JEDNO SLOVO ODPORúčAJú INVESTOVAť 2,4eur.Niekto mi kliknedvakrát a reklama skončí a navštevnevnosť nulová
ďakujem
Roman Plencner
Profil
Dobrý deň,

na slovo inzercia vidím v Google.sk nasledovné renomované portály:

Bazos.sk
Inzercia.sk
Inzeraty.Sme.sk
atď...

Obsahujú státisíce inzerátov (len samotný Bazos.sk = vyše 700 000 inzerátov), majú zabehnutú užívateľskú základňu, vďaka personalizácii výsledkov vyhľadávania budú pre svojich používateľov pravdepodobne VŽDY na prvých miestach. Keďže už majú ohromnú návštevnosť, len málokto stráca čas podávaním inzerátov na menej významných inzertných weboch. Je veľký rozdiel či podaný inzerát uvidí za mesiac 300 ľudí alebo traja... To, že sa neznámy portál s komplikovaným až nezapamätovateľným názvom (onlineinzercia.com) objaví niekomu v Google.sk na kľúčové slovo inzercia ešte neznamená žiadny úspech...

"aby sa našla na slovo inzercia?"

= prečo neskúsite cieliť najprv na dvojslovné alebo trojslovné frázy? Nájsť si jedno (vysoko konkurenčné) kľúčové slovo a chcieť sa na to slovo presadiť v tvrdej konkurencii nie je dobrý nápad. Obetujte niekoľko dní, spravte si analýzu kľúčových slov podľa návodu od Mareka Prokopa a zistíte, že kľúčových slov na ktoré môžete získať relevantnú návštevnosť sú tisíce, nie jedno. Stačí ich rozumne použiť na správnych miestach.

Analýza kľúčových slov:

http://vyhledavace.info/clanky/246/klasifikacni-analyza-klicovych-slov

http://www.lukaspitra.cz/co-chtit-od-analyzy-klicovych-slov/

http://www.martinmatejka.cz/jak-vam-slape-seo.html

Ale k Vašej otázke: ak sa chcete presadiť na akékoľvek kľúčové slovo (vrátane slova inzercia), potrebujete na to kľúčové slovo vybudovať dostatočné množstvo kvalitného textového obsahu. Správne prelinkovať web s použitím správnych anchor textov, vytvoriť správnu štruktúru obsahu. Na vašom webe okrem (často duplicitných) inzerátov nie je takmer žiadny unikátny obsah.

Napríklad podstránku http://www.onlineinzercia.com/dmenu/6-ako-napisat-inzerat by kvalitný copywriter vedel namiesto tých pár bezcenných a nepekne naformátovaných riadkov rozvinúť na dve normostrany špičkového, zaujímavého obsahu. Ten by sa dal spropagovať v sociálnych médiách aj v PPC reklame. Možno by dokonca prilákal prirodzené spätné odkazy.

Svoj zmysel (nielen pre SEO) má stále aj dobre navrhnutý title: Title. Napríklad na stránke http://www.onlineinzercia.com/kategoria/117-0-reality máte v title všeoobecný výraz "Reality". Prečo nie "Reality | Inzercia zdarma", z čoho by bolo jasné že ide o stránku inzertného webu?

Ešte sa vrátim k tomu obsahu. Pridajte každý deň na svoj inzertný web jeden dobrý, užitočný článok o inzercii. Rozoberte inzerciu do všetkých detailov: ako bezpečne kupovať auto cez inzerát, ako predať nehnuteľnosť za lepšiu cenu cez inzerát, ako si dať pozor na podvody, ako spropagovať vlastný inzerát medzi priateľmi na FB atď. Za prvý mesiac takto získate 30 kvalitných stránok obsahu. Za prvý rok to bude 365 stránok obsahu. Ak budete písať na základe výsledkov kvalitnej analýzy kľúčových slov, viete čo to spraví s návštevnosťou Vášho inzertného webu?

PS: ak máte v online inzercii skutočne veľké plány, potrebujete: lepšiu doménu (kratšiu a zapamätovateľnú, ideálne .SK), lepší webdesign (presvedčivejší ako máte teraz), zamerať sa na budovanie komunity a značky (dobrý brand je základ, pozrite si Aukro.cz), odlíšiť sa od konkurencie výraznými a dobre prezentovanými výhodami, zakázať inzerciu erotic. služieb (vďaka ktorej pravdepodobne prichádzate o návštevnosť z Google).

Viac info nájdete napr. v https://support.google.com/webmasters/?hl=cs#topic=3309469


juraj:

"Adwords veľmi nechápem. Píšu, tam že investuj na deň napr 5 EUR A NA JEDNO SLOVO ODPORúčAJú INVESTOVAť 2,4eur.Niekto mi klikne dvakrát a reklama skončí a navštevnosť nulová"

= záleží na tom na aké kľúčové slová cielite, na kvalite inzerátu a cieľovej stránky (skóre kvality). Pri kampaniach AdWords zameraných na lacnú, ale relevantnú návštevnosť prostredníctvom long tail výrazov sa dá dostať na úplne minimálne ceny za preklik. Prečo by ale návštevník (získaný cez PPC) mal podávať inzeráty na inzertnom webe, ktorý nemá ani len uvedeného prevádzkovateľa? Už samotné formátovanie textu na stránke http://www.onlineinzercia.com/dmenu/2-podmienky-inzercie je príšerné :) takto nevyzerá žiadny seriózny ani úspešný web.
juraj
Profil
Roman Plencner:
Zdravím
ďakujem za návod.Title som si upravil
Návrh domény by ste odporúčal len s jedným názvom? Keď lukratívne mená sú už obsadené.
úpravu grafiky mám urobiť podobné ako iné inzertné servery?
Že na úvodnej stránke by sa nachádzali hlavné kategórie s ikonkami?
Doména s koncovkou .com sa v slovenskom internete ťažko presadí?
Ešte k tým článkom.Mám spraviť novú kategóriu články, v ktorej by sa nachádzali samostatné články?
A ako zistím či google mi indexoval stránky?
ešte raz vďaka
Roman Plencner
Profil
juraj:

Návrh domény? = niečo jednoslovné, krátke, zvučné, aby to znelo ako dobrá značka.

Úpravu grafiky? = kľudne sa inšpirujte TOP portálmi, ale je potrebné sa od nich aj odlíšiť.

.com sa v slovenskom internete ťažko presadí? = keď spustíte projekt na doméne napr. inze.com, niektorí Vaši opakovaní návštevníci vás vždy budú omylom hľadať aj na inze.sk.

ako zistím či google mi indexoval stránky? = príkazom site:onlineinzercia.com vo vyhľadávacom riadku Google, v nástrojoch pre webmasterov (GWT) alebo skopírovaním úryvku obsahu a jeho zadaním (v úvodzovkách) do Google.
juraj
Profil
všetkým ďakujem za rady
LudekBrno
Profil
anonymníí:
Ty mluvíš o AdSense
Obávám se, že si pleteš pojmy ty ;-) Reklama se zadává přes AdWords a to i pro zobrazování na partnerských webech. Naopak AdSense je portál pro provozovatele webu, kteří si chtějí reklamou vydělat. Zjednodušeně, AdWords je pro inzerenty a AdSense pro poskytovatele reklamního prostoru.
geoloko
Profil
LudekBrno:Adwords nie je pre neho - slovo "inzercia" tam je hodnota kliku 40 centov!!!! Tam to tiež majú "veľkí" hráči podchytené...
Ak teraz chce človek preraziť s inzerciou, musí ľudí nejako motivovať, dať im niečo naviac aby publikovali u neho - odmenu, sevis,....
Potom samozrejme musí prepísať text publikovaného inzerátu, lebo ľudia sú tu tak leniví, že publikujú tú istú vec, s tým istým textom na XY weboch, aj keď ich na to upozorníš...
juraj
Profil
zdravím

adwords a platené reklamy zatiaľ neuvažujem. Nejaká firma dáva reklamu za 9 eur nebudem ju tu menovať,že moja stránka sa bude zobrazovať na 1200 weboch. Do takej reklamy sa oplatí investovať? Reklama by trvala asi týždeň
LudekBrno
Profil
juraj:
to je podezřele levné. Pravděpodobně se bude zobrazovat jen na zcela bezcenných webech s nulovým reklamním potenciálem.


geoloko:
tam je hodnota kliku 40 centov
Tak to by se asi opravdu nevyplatilo. Ale zdá se mi to podezřele moc na něco tak obyčejného, jako inzertní portál :-)
juraj
Profil
tiež som si to myslel
geoloko
Profil
LudekBrno:
Tak to by se asi opravdu nevyplatilo. Ale zdá se mi to podezřele moc na něco tak obyčejného, jako inzertní portál :-)
Nechce sa mi čakať na slovo "inzercia" , kým naskočí, tu je "inzercia zadarmo"

https://www.dropbox.com/s/jm3q3j5rfafgvaz/adwords.png?dl=0

Borci z googlu majú novodobé "zkatokopectvo" na Slovensku.
LudekBrno
Profil
geoloko:
Borci z googlu majú novodobé "zkatokopectvo" na Slovensku.
Za to nemůžou borci z googlu ;-) Pokud vím, tak AdWords funguje na principu aukce, tedy kdo nabídne víc, má lepší pozici. To je pak odhadnutá minimální nabídka, aby byla reklama zobrazena na první straně. A jak je vidět, tak je to asi hodně konkurenční výraz a hlavní hráči na trhu jsou ochotni cpát do toho hodně peněz. Tím hůř, potom opravdu nový portál nemá šanci bez velkých investic se nějak zviditelnit.
Joker
Profil
juraj:
táto stránka je moj akože koníček,nie som ani podnikatel

Nebylo by v tom případě lepší se zaměřit na méně konkurenční dotazy, než „inzerce“?
final
Profil
juraj:
Táto akcia 25eur si myslím, že už neplatí.
tá akcia na 75€ stále platí
juraj
Profil
Joker:
zdravím a aké slovo by ste navrhoval,keď užívateľ chce niečo inzerovať
Roman Plencner
Profil
juraj:

"aké slovo by ste navrhoval,keď užívateľ chce niečo inzerovať?"

1. Jedno slovo Vám určite nepostačí :). Vo vyššie odkázaných 3 článkoch o analýze kľúčových slov Ste nenašli žiadnu inšpiráciu ako na to?

2. Predstavte si svoju cieľovú skupinu, čo a akými slovami asi vyhľadáva. Skúste nad tými slovami popremýšľať. Predstavte si na ich mieste seba. Čo by ste zadali do Google, keby Ste hľadali inzertný web na ktorom chcete predať svoj starý notebook alebo auto, prípadne kúpiť rodinný dom alebo čistokrvného nemeckého ovčiaka? Výsledky a nápady si zapisujte a postupujte pomaličky na Vašom inzertnom webe kategóriu za kategóriou, podkategóriu za podkategóriou.

3. Zaregistrujte sa bezplatne v Google Adwords a vyskúšajte si v administrácii nástroj nazvaný Plánovač kľúčových slov. Viac info napr.:

https://support.google.com/adwords/answer/2999770?hl=sk

Nevadí že nechcete spustiť platenú AdWords kampaň (v takom prípade pozor na povinnosti ohľadne DPH). Plánovač kľúčových slov Vám pomôže získať celkom dobrý prehľad o vhodných kľúčových slovách. Dokonca keď v Plánovači pôjdete na "Vyhľadať nové nápady na kľúčové slová a reklamné skupiny" a zadáte tam url adresu Vášho webu ako vstupnú stránku a kliknete dolu na tlačítko "Získať návrhy", systém Vám mnoho kľúčových slov navrhne automaticky.

4. Ak sa Vám AdWords zdá príliš zložitý :) zaregistrujte sa zdarma na sklik.cz, aj tam je nástroj na návrh kľúčových slov (ale v češtine), podstatne jednoduchší, ľahko ho zvládnete. Viac info:

http://napoveda.sklik.cz/cz/navrh-klicovych-slov.html

PS: to prespamované title na úvodnej stránke Vám nepomôže. V tvrdej konkurencii zabehnutých inzertných portálov potrebujete dobrú značku, seriózny web, vybudovať stálu komunitu, vymyslieť konkurenčnú výhodu, publikovať množstvo unikátneho kvalitného obsahu atď. ako som písal vyššie v prvom príspevku. Možno by bolo dobré špecializovať sa len na určitú oblasť inzercie, napr. len na inzerciu nehnuteľností alebo len na inzerciu zvierat či len služieb a pod. V špecializovanej inzercii nie je toľko konkurentov (až na výnimky ako sú nehnuteľnosti) ako medzi všeobecnými inzertnými portálmi kde všetko ovládlo pár silných značiek.
juraj
Profil
grafiku som zmenil na http://www.onlineinzercia.com/
tí čo videli starú môžu dávať námietky a návrhy čo vylepšiť aj ostatní
ďakujem
juraj
Profil
Roman Plencner:
Dobrý deň

chcem sa ešte spýtať mapa stránky má správne zobrazovať len
zoznam hlavných odkazov kategóríí alebo zoznam všetkých inzerátov na stránke

ďakujem
juriad
Profil
juraj:
Co je mapa stránky? Co myslíš tím slovem stránka?
1) Nápověda pro uživatele, která mu má zjednodušit navigaci z hlediska celého webu.
2) Seznam stránek určený pro vyhledávače. (Spíš jde o to, aby se na ně vyhledávač dostal, když na ně nevede odkaz nebo ten odkaz je pohřbený někde hluboko).
3) Obsah stránky (table of content), něco jako má Wikipedia nahoře na každé stránce.

Komu je ta mapa určená?
Roman Plencner
Profil
juraj:

Zdravím, do mapy webu dajte len odkazy na kategórie, podkategórie a prípadne nejaké obsahové alebo inak významné podstránky, podobne ako na:

http://www.inzercia.sk/mapa-stranky/
juraj
Profil
Roman Plencner:
Zdravím

grafiku web stránky som zmenil, aj názov domény z onlineinzercia.com som zmenil na inzerciatop.sk

bude to lepšie z pohľadu domény? ako bola staršia verzia stránky aj domény?

ešte raz vďaka
s pozdravom juraj
Roman Plencner
Profil
juraj:

Zdravím,

inzerciatop.sk je kratšia a myslím aj lepšie brandovateľná :) a zapamätovateľná, ak Ste s ňou spokojný skúste to na nej vybudovať. Možno by bolo dobré poistiť si aj verziu s pomlčkou. Existuje ale aj doména topinzercia.sk teda veľmi podobná, pozrite si ju cez SK NIC myslím že čoskoro bude voľná.
juraj
Profil
Roman Plencner:
Prepáčte,ale mám poslednú otázku.
Ako zistím či moja doména alebo email nie je na blackliste?

dakujem
Roman Plencner
Profil
Skúste niektoré online nástroje: blacklist check domain, ale je to len tip z Google, nemám s tým priamu skúsenosť. Možno Vám lepšie poradí niekto iný, kto už takú vec reálne riešil.
juraj
Profil
Roman Plencner:
vdaka za cenné rady s pozdravom juraj

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0