Autor Zpráva
Vladosik
Profil
Ahoj. Už roky dělám stránku o jedno obci na adrese http://cimelice.ic.cz. Od začátku se jí vedlo dobře, byla prakticky vždy první na hledání klíčového slova "čimelice" i všech souvisejících, samozřejmě i před oficiální stránkou obce - na Seznamu i Google.
Jak jsem se zde dočetl, Seznam měnil o prázdninách algoritmus a moje stránky jsou nyní na Seznamu prakticky nedohledatelné, přístupy přes Seznam prakticky nemám. Zaindexovaný můj web ale Seznam stále má. Co se mu najednou tak nelíbí, to netuším.
Google ale také nezůstal beze změny. Jak jsme nyní zjistil, Google dokonce můj web nemá ani zaindexovaný, komplet si ho "vymazal" a přestal zobrazovat na jakékoliv hledání.

Se stránkami jsem vůbec nic nedělal, jen sem tam přidávám nové zprávy, upravuji text, fotografie.
Napadá mě pouze, že server ic.cz, kde jsou stránky zdarma umístěné má na můj vkus časté výpadky, tak že by se to Google nelíbilo a stránky mi smazal.

Můžete mi poradit, jak zjistím, co se Google nelíbí, případně i Seznamu, že tak degradoval moje stránky? Dostaly po letech nějakou penalizaci?
Davex
Profil
Googlu se nelíbí webhosting, který blokuje všechny požadavky ze zahraničních IP adres. Doporučuji změnu webhostingu, protože IC.cz je již několik let mrtvý a bez podpory.
Vladosik
Profil
Davex:
Myslel jsem si to a snažím se už něco najít.

Můžu se tedy ještě zeptat, jak nejlépe pak tedy ty stránky, které tam fungují několik let, přesunout na novou doménu? Nějaký typ přesměrování, o kterém si mám něco najít?
Děkuji
lionel messi
Profil
Vladosik:
jak nejlépe pak tedy ty stránky, které tam fungují několik let, přesunout na novou doménu?
Podobný problém som už riešil: Najlepší spôsob presmerovania - chcem zachovať pozície (len pozor, že Seznam môže reagovať trochu inak než Google).
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Většina free hostingů funguje tak, že pokud na jejich doméně nebude žádný (nový) obsah, nebo jenom odkaz na nové www stránky, tak doménu zruší - čímž přijde i o návštěvníky, kteří znali starou doménu.
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Většina free hostingů funguje tak, že pokud na jejich doméně nebude žádný (nový) obsah, nebo jenom odkaz na nové www stránky, tak doménu zruší - čímž přijde i o návštěvníky, kteří znali starou doménu.
IC.cz je myslím natoľko mŕtve, že nezruší nič. Ja mám s iným free hostingom opačnú skúsenosť, presmerovanie v .htaccess mi tam funguje už rok. Aj Str4wberry v danom vlákne píše:Ano, pouhé přesměrování bývá někdy v pravidle zakázáno. Je to logické, provozovatel freehostingu potřebuje, aby se na stránce zobrazila reklama, jinak je to jen zbytečná zátěž navíc. S vymáháním tohoto pravidla to může být slabší. Na WZ mi už asi 6 let přesměrování stále funguje.
Vladosik
Profil
Marschmallow:
Chápu, co říkáte, ale věřím, že to bude jak říká lionel messi. Každopádně jinou možnost ani nemám ne? Nebo jste mi chtěl doporučit nějaký lepší způsob? Budu jen rád.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0