Autor Zpráva
quiced
Profil
Zdravím,

zajímalo by mě zda máte někdo zkušenost s vnořenými sitemapami a seznamem, tedy to, že mám jeden sitemap.xml a v tom mám nalinkovaných několik dalších sitemap podle typu příspěvků. Nejsem si jistý zda tohle dokáže seznam zpracovat nebo mu musím dávat pouze sitemap.xml a v něm rovnou seznam adres.

Díky za odpověď.
Kajman
Profil
Ano, viz komentáře na http://fulltext.sblog.cz/2007/11/07/podpora-sitemap-xml/

Tato diskuse to tak má a s indexací seznamem problém není.
quiced
Profil
Díky za odpověď, vzhledem k době jak dlouho trvá seznamu než mi zaindexuje stránky jsem si říkal, jestli nebude problém v té sitemapě.
Kajman
Profil
Můžete si ještě zkontrolovat access log, měl by obsahovat přístupy na sitemapy z indexu robotem seznambot. Koukám do zdejších logů, že si tam asi přidává občas parametr rand, ale to by snad nemělo vadit.
petrxxx
Profil
Ale pozor na přidávání jednotlivých URL formulářem:
https://webtrh.cz/273788-aktualizace-algoritmu-seznam-fulltextu?p=1145196#post1145196

Ten web, na kterej jsem poslal těch 10 odkazů, totiž vypadnul celej, ne jen ta jedna podstránka, ale téměř všechny stránky webu (asi 50) jsou na +10 stránce výsledků. U toho druhýho webu se zatim propadla jen ta jedna podstránka, jestli půjdou i další nevim. Ale jestli vypadne i zbytek, tak linkování do kategorií asi moc nepomůže. Každopádně bych docela ocenil, kdyby to v Seznamu do jara opravili...
Chamurappi
Profil
Reaguji na petrxxxe:
Jak to souvisí se sitemapami? O formuláři zde nepadlo ani slovo.
petrxxx
Profil
Chamurappi:
Jak to souvisí se sitemapami? O formuláři zde nepadlo ani slovo.

Kolegové často při vytvoření XML sitemapy a jejího zveřejnění v robots.txt přidávají weby prostřednictvím formuláře do fulltextu Seznamu v naději, že bude rychleji přeindexován. Což je patrně zrádné.
Str4wberry
Profil
Což je patrně zrádné.

Jde jen těžko říct, jestli za to nemůže něco jiného. Spíš bych řekl, že může, protože by to jinak byla strašně jednoduchá možnost, jak sestřelit konkurenci.

Zkusil jsem schválně na jednom svém webu 10 odkazů do přidávacího formuláře nacpat, tak uvidíme.
Str4wberry
Profil
Tak tady je výsledek vývoje návštěvnosti na Je čas.cz ze Seznamu po přidání 10 URL do přidávacího formuláře:



Nezdá se, že by to způsobilo nějakou změnu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0