Autor Zpráva
Dvory59
Profil
Zdravím.

Jsem v SEO poměrně nový, četl jsem nejrůznější knihy, návody rady a tipy, ale nikde sem se nedočetl jednu věc.

Někde jsem slyšel, že stránku posouvá výš i její návštěvnost. Respektive to, že někdo kliká ve vyhledávačích na tu danou stránku pod klíčovým slovem, jenž chce aby byla vyhledávána.
To znamená, že stránka je dejme tomu na 3 straně vyhledávačů, ale klikáním na ní se dostává výš a výš.

Je na tom něco pravdy?

Děkuji za každou radu.
Str4wberry
Profil
Míra prokliku a návratu u jednotlivých výsledků hledání může být jeden ze signálů pro pozdější hodnocení.

Tato technika se před lety používala v podobě, kdy se simulovalo kliknutí na výsledek konkurence, rychlý návrat, kliknutí na vlastní web, konec návštěvy. Existovaly (existují?) na to hotové nástroje. Předpokládám ale, že postup kdy se hodně lidí rychle prokliká na třetí stránku a tam vybere ten samý výsledek, bude podezřelý. Takže si nemyslím, že by se dalo v krátké době významně proklikat nahoru.
Dvory59
Profil
Aha.
A myslíte, že je reálné pomocí klasických způsobů jako zpětným odkazem, textem zaměřeným na klíčové slova a podobně dosáhnout vysoké pozice během 14 dnů?
Jedná se o stavební odvětví a konkurence je.
anonymnii
Profil *
Dvory59:
Během 14 dnů těžko, už jen proto, že za takto krátkou dobu k tobě vyhledávač vůbec nemusí zabrousit :-)

O co tu přesně běží? Že ty jsi někomu slíbil, že ho dostaneš nahoru, čas běží a ty jsi zjistil, že to je velké sousto? :-) Ne, vážně. takto to pojmout nejde. Ne každý může být na první straně, kam se vejde 10 výsledků. Taky se může stát, že se na první stránku nikdy nedostaneš (což si při úrovni dotazu umím snadno představit).
Dvory59
Profil
anonymnii:
Těsně vedle :)

Právě, že mám na zakázku spoustu času, ale někdo mi tvrdil, že se dostal na první stránku za 14 dní :)
Proto se takto hloupě ptám.

Jinak děkuji za důveru :) Pošli kontakt a já ti dám vědět, až tam budu ;)


Nicméně děkuji za reakce, toto mi stačilo :)
Roman Plencner
Profil
Dvory59:

"je reálné ... dosáhnout vysoké pozice během 14 dnů?"

Pri cielení na long tail sa to môže podariť:

http://www.h1.cz/znalosti/h1-cz-pro-vas/slovnicek-pojmu/long-tail-dlouhy-ocas/

http://karelborovicka.cz/2011/02/longtail-aneb-dlouhy-chvost-pro-seo/

V zásade je ale SEO behom na dlhú trať, premýšľať o SEO ako o niečom čo má mať výsledky o pár dní je nesprávne. Môže sa to skončiť neúspechom (ak spravíte príliš málo) alebo penalizáciou od Google (ak spravíte príliš veľa). Už samotné meranie úspešnosti SEO pozíciami je ale krok vedľa:

http://www.snizekweb.cz/weblog/seo-pozice/

Ak potrebujete výsledky v rádoch niekoľkých dní, namiesto SEO skúste radšej PPC (Sklik, AdWords).
Str4wberry
Profil
Dosáhnout vysoké posice je v drtivé většině případů nesmyslný cíl. Cílem je zpravidla dostat na web návštěvníka, který vydělá více peněz, než ho stálo na web dostat.

Tedy dostat se na první místo na slovní spojení, které nikdo nehledá, bude úplně k ničemu, přestože budete na prvním místě.

Jinak zrovna v řádech několika dní není tak těžké se dostat krátkodobě dopředu i u konkurenčních dotazů, protože nové stránky bývají zvýhodňovány.
anonymníí
Profil *
Dvory59:
někdo mi tvrdil, že se dostal na první stránku za 14 dní :)
Jiná výchozí pozice (současná pozice, stáří stránky, zpětné odkazy, konkurenčnost fráze a prostředí obecně, ...), faktorů je mnoho a co jeden zvládne někde za čas X, druhý nemusí docílit vůbec.

Na nějaký blábol můžeš být první hned zítra, na některé fráze, ty konkurenční, se zkrátka nahoru všichni dostat nemohou. Prostá matematika, nic víc.

I tak si ale myslím, že dotyčný kontroloval stránku u sebe/klienta a trochu pozapomněl na personalizaci výsledků Googlu. Tzn. i na neoptimalizovanou stránku se mohu u sebe umístit vysoko, pokud ji často navštěvuji. Ale žádné návštěvníky mi to nepřinese, protože se jedná jen o jeden (můj) počítač na jednom (mém) připojení k internetu.

PS. nechtěl jsem se tě dotknout, ale podle dotazu jsi nevypadal na člověka, který by oboru moc rozumněl. Pokud jsem se mýlil, omlouvám se.
LudekBrno
Profil
Dvory59:
dosáhnout vysoké pozice během 14 dnů
Ani omylem. Zpočátku sice krátkodobě web může vyskočit na viditelné pozice, ale zase velmi rychle spadne a pak už je to dlouhodobá práce někam ho posunout a udržet. Žádné rychloSEO neexistuje, na to zapomeň.
Cody
Profil
Možné to je, zejména u fráze kterou nikdo nehledá:-) Nebo která se vyskytuje jen na vašem webu. Ale u konkurenčnější fráze typu "povinné ručení" je to nemožné. U průměrně konkurenční fráze v případě dobře připraveného webu po stránce on-page a dobře realizovaném linkbuildingu je možné očekávat první výsledky v řádu měséců a dobré výsledky cca za 3 - 6 měsíců. Samozřejmě je to velmi obecný odhad, který se dle typu webu, klíčových slov a konkurence bude velmi lišit.
Karel T. Borovička
Profil
LudekBrno: U nových webů se stává, že po zaindexování na Seznamu vylítnou na pár slov na první stránku a klidně týden se tam drží. Pak ale v 99 % případů spadnou dolů a zpět se dostanou za 2 a více měsíců.
LudekBrno
Profil
Karel T. Borovička:
Ano. Proto jsem také hned napsal: "Zpočátku sice krátkodobě web může vyskočit na viditelné pozice, ale zase velmi rychle spadne" :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0