Autor Zpráva
hobr
Profil
Narazil jsem dnes na takovou zajímavou věc. Hledal jsem na Google "magnety". Někde na konci stránky je odkaz na firmy.cz s textem:
Hledáte Prodej magnetů a magnetických výrobků? Vyberte si z 29 ověřených a aktuálních firem a institucí v kategorii Prodej magnetů a magnetických výrobků ...
Takový text ale na odkazované stránce vůbec není...
Znamená to tedy, že Seznam podstrkuje googlebotovi jinou stránku, než uživatelům, což je zakázané?

Když jsem se podíval do zdrojáku, tak jsou tam odkazy na několik javascriptů a tělo stránky vypadá takto:
<body id="root" class="root"></body>

Co si o tom myslíte?
Chamurappi
Profil
Reaguji na hobra:
jsou tam odkazy na několik javascriptů a tělo stránky vypadá takto
Také je tam přesměrování pro návštěvníky bez JS:
<noscript><meta http-equiv="refresh" content="0;url=/Vse-pro-firmy/Prodejci-vybaveni-a-techniky-pro-firmy/Prodejci-vybaveni-pro-vyrobu/Prodej-magnetu-a-magnetickych-vyrobku?_escaped_fragment_=" /></noscript>
… a ti pak dostanou normální stránku, která má v kódu:
<meta name="description" content="Hledáte Prodej magnetů a magnetických výrobků? Vyberte si z 29 ověřených a aktuálních firem a institucí v kategorii Prodej magnetů a magnetických výrobků na www.firmy.cz.">

Znamená to tedy, že Seznam podstrkuje googlebotovi jinou stránku, než uživatelům, což je zakázané?
Znamená to, že tě Google posílá na jinou stránku, než jakou indexuje.

Co si o tom myslíte?
Já si myslím, že ukazovat description je nesmysl. Pokud vyhledávač nenajde vhodný text, má ukázat takový, který ve stránce běžný člověk dokáže vyčíst a ne cosi, co mu radí autor stránky. Ale kdybych provozoval vyhledávač, patrně bych měl v ruce přesvědčující důkazy, že ukazovat description je lepší, i když trochu nesystémové.

O čistě javascriptové imitaci celého webu si myslím, že se do ní autor nemá pouštět, když neumí ošetřit všechny situace, v nichž se uživatel může ocitnout, pokud si dovolí klikat na prohlížečové tlačítko „Zpět“. A to bohužel neumí ani Firmy.cz, ani třeba YouTube.com. Vlastně jsem zatím neviděl, že by to nějaký web uměl bezchybně. Ale to je nesouvisející otázka…
Joker
Profil
Nejspíš ne Googlebotovi, ale uživatelům bez JS (což bude i Google).

Funguje to tak, že celý obsah stránky se natahuje přes JS a uživatelé bez JS jsou v <noscript> přes meta refresh přesměrovaní na stránku, na které ten obsah už je přímo.

edit: Chamurappi to mezitím popsal důkladněji.

edit 2: Chamurappi: „to bohužel neumí ani Firmy.cz, ani třeba YouTube.com.
Jo, to mě taky štve.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0