Autor Zpráva
Bára Ska
Profil
Dobrý den,

tvořím právě svůj web.. a přemýšlím nad českou diakritikou.. má to nějaký význam pokud se jedná o SEO? Jedná se o url adresu např. abc.cz/česká diakritika nebo abc.cz/ceska diakritika. Je v tom nějaký rozdíl,
pokud se jedná o SEO? Moc se v tom neorientuji, proto bych se ráda něco na toto téma dozvěděla.

Děkuji,
Bára
Taps
Profil
Bára Ska:
Pokud se jedná o URL adresy tak zcela jistě bez diakritiky a bez mezer.
Bára Ska
Profil
Děkuji. Všimla jsem si totiž, že např. wikipedie používá českou diakritiku v subdoméně, např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Havlíčkův_Brod... proto i ten dotaz, zda to má vliv na pozici ve vyhledávačích (seznam, google)
anebo to je úplně jedno, zda v subdoméně budu mít českou diakritiku nebo ne? Ještě jednou díky za vysvětlení.
Str4wberry
Profil
Obecně vzato nemá URL stránek velký význam. Třeba tato diskuse má URL poměrně krkolomné a přesto jste se sem z vyhledávače dostala.

Na čitelné URL je asi hlavní výhoda, že se objevuje u výsledků hledání a jsou v ní zvýrazňována hledaná slova. Je to tedy prostor, jak zatraktivnit svou stránku ve výsledcích hledání.

Jestli používat diakritiku nebo ne, je celkem jedno. Výhoda diakritiky je lepší srozumitelnost a vyšší počet kombinací URL – to se zvlášť na Wikipedii hodí, kde by nepoužívání diakritiky vytvořilo ještě případů, kdy by se jedna URL hodila pro více stránek.

Nevýhoda je, že některé systémy se nemusí dobře vypořádat s diakritikou v adrese. Může z toho potom vzniknout něco ošklivého.

Vyhledávače při zvýrazňování v URL na diakritiku nehledí.
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Výhoda diakritiky je lepší srozumitelnost a vyšší počet kombinací URL – to se zvlášť na Wikipedii hodí, kde by nepoužívání diakritiky vytvořilo ještě více synonymních adres.
Není to spíš naopak, tedy že použití diakritiky umožňuje vytvořit více různých (v případě stejného tématu tedy synonymních) adres? Může-li v rámci jednoho portálu vzniknout více článků na jedno téma, přijde mi to spíš jako nedostatek systému než jako výhoda větší svobody autora, protože z pohledu čtenáře to hlavně generuje chaos.
(synonyma — různá slova se shodným významem, homonymum — jedno slovo s různými významy)
Str4wberry
Profil
Není to spíš naopak, tedy že použití diakritiky umožňuje vytvořit více různých (v případě stejného tématu tedy synonymních) adres?

Je to tak, pokusil jsem se předchozí příspěvek přeformulovat, aby to bylo jasné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0