Autor Zpráva
papirek
Profil *
Ahoj všem, řeším takový "problem" nikde se nemuzu dočíst, zda postupujem správně. Provozujeme inzertní portál www.partes.cz. Možný problém je v tom, že naši klienti mají možnost k nám svůj sortiment importovat. Tzn. že prakticky přes noc, může být na webu např. o 35tis URL adres více - což není asi nic neobvyklého, ale řešíme co když klient inzerci ukončí, inzeráty doběhnou a systémově pak jejich URL inzerátů hází error 404, takže vlastně zase přes noc nám 35tis URL vrací error 404, všechno to vidím ve webmaster tools vše chová správně, ale napadá mě, jestli to pro google nemůže být známka toho, že web je nedůvěryhodný a díky tomu, nemusíme vyjíždět ve fulltextu tak jak bysme mohli. Nemá s tím někdo zkušenost nebo nezná někdo odpověď?

Jako možné řešení kdyby to byl problém jsem koukal, že bazoš např. dělá to, že když inzerát skončí nestane se z něj 404, ale vezmou se první 2 nebo 3 slova z názvu inzerátu a stránka je přesměrována na vyhledávač bazose kde jsou tyto slova předvyplněná a nahoře je jen větička tento inzerát byl smazán. Navíc tyto stránky si vedou konkrétně na seznamu velice dobře.
Str4wberry
Profil
Mazat obsah bývá zpravidla hloupost, protože tím přijdete o případnou návštěvnost.

Ideální je na stránku napsat, že nabídka už není aktuální a pokusit se nabídnout alternativu. Tj. na základě původní nabídky dohledat a vypsat podobné aktuální nabídky.
Corwin
Profil
ahoj, no tohle musíš mít pořešené systémově. tedy 2 různé typy stránek 404 - první klasická, invalidní url, druhá deaktivovaný inzerát. tam tedy buď zobrazíš detail starého inzerátu ořezaný o funkční prvky s velkou červenou hláškou, že už doběhl, nebo prostě druhou šablonu pro stránku 404 kde bude jen "inzerát už není platný" atd.

ve zkratce to co napsal Str4wberry.
Amunak
Profil
Ono by to hlavně asi ani nemělo vracet status 404, ale spíš ne úplně obvyklý status 410 gone. Když nic jiného, nemělo by se to pak ukazovat we webmaster tools jako chyba.

Jinak je ale určitě lepší řešení, jaké navrhuje Str4wberry. Obsah vůbec nemazat, vracet normálně status 200 (hlavně žádný error), a jen tam velmi zřetelně sdělit, že nabídka již není aktuální. Tak, jak to děláte teď, přinejmenším přicházíte o zpětné odkazy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0