Autor Zpráva
Gurgen
Profil *
Můžete mi prosím upřesnit a poradit, jak nastavit interní vyhledávání, pro které používám metodu POST?

Z níže uvedeného odkazu Možnost 2 nejak jsem nepochopil jak má tedy vypadat kod, který vložím do stránky, ve které mám umístěné vyhledávání.

Jinde se zase píše ještě něco takového.

Nepochopil jsem prosím tedy, zdali i já budu mít uvedeno v kodu keywords a nebo jak se vlastně přiřadí do hledací proměnné to hledané slovo?
Taps
Profil
Gurgen:
V případě, že používáš metodu POST tak musíš vyhledávané slovo doplnit prostřednictvím javascriptu, viz závěr článku http://jecas.cz/ga-mereni#vyhledavani

Sám používám interní vyhledávání pomocí POST a můj skript vypadá takto

<script>
if(document.getElementById("hledanaFraze")){
  var hledaneSlovo = document.getElementById("hledanaFraze").value;
  if(hledaneSlovo != ''){
  ga('send', 'pageview', '/vyhledavani.html?co=' + hledaneSlovo);

  }
  </script>
Gurgen
Profil *
tedy pokud bych použil Tvůj script, bude mi to taky fungovat, akorát s tím rozdílem, že změním "/vyhledavani.html?co=" nebo je nutné ještě někde něco změnit třeba v samotném formuláři pro vyhledávání?

Pokud používám více parametrů, tak pouze pod sebou vložím další script? Nebo lze jej nějak spojit pro dva dotazy? Myslím to tak, že zatím co, ty pracuješ s proměnnou "co", tak já jednou umožňuju vyhledávat pomocí pamaretru "q" a podruhé "s"
Taps
Profil
Gurgen:
tedy pokud bych použil Tvůj script, bude mi to taky fungovat, akorát s tím rozdílem, že změním "/vyhledavani.html?co=" nebo je nutné ještě někde něco změnit třeba v samotném formuláři pro vyhledávání?
Záleží jak máš pojmenované pole pro vyhledávání. Co se týče vyhledávání pomocí dvou parametrů tak mě napadlo, že by jsi vyhledávací parametr mohl načítat do skrytého pole nebo nějakého jiného elementu a poté načíst do měřícího kódu.
Můžeš zaslat odkaz na svoji stránku?
Gurgen
Profil *
Já to zatím zkouším pouze v rámci jednoho formuláře a následně testovat.
Pojmenovaní pole pro vyhledávání máte na mysli name="vyraz" nebo něco jiného ve formuláři? Ve vašem případě to je hledanaFraze?
Str4wberry
Profil
Jak je napsané v článku Měření vyhledávání a akcí v Google Analytics, stačí skriptem nafingovat pageview na nějakou libovolnou URL a za ?parametr= dát hledané slovo. A v Google Analytics si potom parametr přidat do Site Search.
Gurgen
Profil *
to právě nechápu co tam napsat "dat hledané slovo", na stránkách tak bude milion hledaných slov ...
Taps
Profil
Gurgen:
To slovo musíš do skriptu dosadit pomocí javascriptu. V mé ukázce ho dosazuji pomocí
hledaneSlovo = document.getElementById("hledanaFraze").value;
Gurgen
Profil *
ano, ale pokud bych to chtěl taky tak použít ten váš script, tak co jsem pochopil nemůžu, protože tak bych neměl pojmenované pole pro vyhledávání a odkud to mám zjistit, jak bude pojmenované?
Taps
Profil
Gurgen:
Je jedno jak si pole pojmenuješ, respk. jaké mu přiřadíš id., ale pak stejné id musíš zapsat do skriptu
hledaneSlovo = document.getElementById("mojeid").value;
Gurgen
Profil *
takže následující mohu použít a bude to fungovat?

<script>
if(document.getElementById("hledanaFraze")){
  var hledaneSlovo = document.getElementById("hledanaFraze").value;
  if(hledaneSlovo != ''){
  ga('send', 'pageview', '/search.php?q=' + hledaneSlovo);
 
  }
  </script>

nebo do scriptu to myslíte kam? Do jakého? Toho vyhledávacího formuláře?
Taps
Profil
Gurgen:
Skript použít můžeš, ale důležité je, aby na stránce bylo níže uvedené vyhledávací pole
<input  id="hledanaFraze" value="<?echo $_POST[ 'hledanyVyraz'];?>" name="tvujnazevinputu">
Gurgen
Profil *
jo už asi začínám rozumnět, tedy do vyhledávacího pole doplním hodnotu id, která následně bude muset být v těch závorkách shodná getElementById, jak jste výše naznačil.

a tedy nějaké prosím jednoduché řešení pokud mám 2 a více parametrů?
Taps
Profil
Gurgen:
Nevím zda existuje nějaký lepší způsobem, ale já bych více parametrů řešil podobným způsobem, s tím že by dané pole nebyly na stránce viditelné
<input  id="parametr1" value="<?echo $_POST[ 'param1'];?>" type="hidden">
<input  id="parametr2" value="<?echo $_POST[ 'param2'];?>" type="hidden">
a pak
<script>
if(document.getElementById("hledanaFraze")){
  var hledaneSlovo = document.getElementById("hledanaFraze").value;
  var par1 = document.getElementById("parametr1").value;
  var par2 = document.getElementById("parametr2").value;
  if(hledaneSlovo != ''){
  ga('send', 'pageview', '/search.php?q=' + hledaneSlovo + ' &p1='  + par1 + ' &p2='  +par2);
}  
 
  }
  </script>
Gurgen
Profil *
Taps: děkuji, nějak to zkouším, ale nefunguje mi to ani s tím jedním parametrem.
Nechybí tam nějaký znak } ve vašem scriptu?

ve formuláři nám dolpněné pole jako
<input id="r" type="text" name="p" value="">

a v souboru, který volám do souboru pro vyhledávání
<script>
    if(document.getElementById("r")){
        var za = document.getElementById("r").value;
        if(za != ''){
        ga('send', 'pageview', '/search.php?parametr=' + za);

    }
    </script>

Prosím kde hledat chybu?
Myslím, že nebude chyba, že nemám doplněnou proměnnou value však?
Taps
Profil
Gurgen:
slozenou zavorku dopln na radku 7
Gurgen
Profil *
Taps díky za doplnění, ale prostě mi to nic nezaznamená, za pomocí GET ano, ale POST, ať zkouším různé kombinace apod. nikoliv a to jsem zkoušel i upravit script pouze na
<script>
        var za = document.getElementById("r").value;
        ga('send', 'pageview', '/search.php?parametr=' + za);
    </script>
Taps
Profil
Gurgen:
o jaky web se jedna?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0