Autor Zpráva
Pavel Kocián
Profil
Dobrý den,
konkurence co se umísťuje vysoko na pozicích google vytvořila webové stránky a udělala asi 10 subdomén. Všechny subdomény jsou mezi sebou s hlavní stránkou vylinkovány. Pokud člověk klikne na subdoménu, stránky jsou stejné jako na hlavní doméně pouze s tím, že jakákoliv další položka menu nebo další klik ze subdomény přesměrovává na hlavní doménu.

Takto se drží konkurence vysoko v hodnocení google.
Můj dotaz zní:
Pokud tohle google nebanuje, je to jen dočasné, že to přehlédli, nebo to není na ban???

Protože, pokud by to nebylo na ban jsem pro i já vytvořit 10 subdomén a krásně je mezi sebou prolinkovat. Ta konkureční stránka o které hovořím, není ničím dle mého názoru obzvlášt zajímavá.

Z pohledu sea hodili do loga H1 čku se spoustou klíčových slov - to skryly do obrázku, takže slova nejsou v H 1 viditelná.
H2 produkty
H3 bláboly
h4 mraky klíčových slov

Takhle se stránka drží v googlu na klíčová slova na prvních místech.

Je to skutečně tak jednoduché? Nezajímavý obsah, skrytá H1 v obrázku, H4 mraky klíčových slov a v patičce po rozkliknutí subdomény prolinkované na hlavní web.

Prosím o vaše názory at vím jak udělat další web :)
Díky Pavel
Petr ZZZ
Profil
Jsi-li přesvědčen, že struktura konkurenčního webu je dělaná pro stroje a ne pro lidi a že celý ten web není lidem nijak přínosný, zkus je napráskat — a budeš vědět, jestli dané praktiky vyhledávač toleruje nebo jestli je jen dosud neodhalil. Pak se poděl, jak to dopadlo. :-)
Pavel Kocián
Profil
Petr ZZZ:
Ahoj, mám ještě otázku čistě ze zvědavosti, pokud google nebo seznam příjdou na nějaké Pra seo, jak rychle obvykle reagují?
Co se týká konkurenčního webu, nechci je napráskat, kdysi jsem měl takhle web a zmizel mi na 3/4 roku, takže vím, co je to za nervy šplhat nahoru : ))
Sám se bych se výše popsaným stylem bál udělat web, protože co ted možná / záměrně či nezáměrně/ tolerují, to nemusí zítra.
Jen mi neleze do hlavy, že se dělám s webem takovou dobu a google nic moc a pak stačí konkurenci pár fint,skrytej textík,trochu java scriptu a je na prvním místě :) . Daná webovka není obsahově katastrofa, ale určitě nedosahuje hodnot na jakých se v pořadí nachází. Myslel jsem, že strýček google je důslednější, přísnější a náročnější :)

Prosím, jestli máš minutku, koukni na můj web, jestli je uživatelským okem schůdný. Samozřejmě přijímám jakoukoliv kritiku, protože tak se učíme :)
www.solarnisystemynaohrevvody.cz
Díky
P.
Davex
Profil
Pavel Kocián:
konkurence co se umísťuje vysoko na pozicích google vytvořila webové stránky a udělala asi 10 subdomén
Takto se drží konkurence vysoko v hodnocení google.
V podstatě má subdomény s jednou stránkou pro každé město kde působí. Jak se dá poznat, že má díky tomu vysoké hodnocení v Google?

Z pohledu sea hodili do loga H1 čku se spoustou klíčových slov - to skryly do obrázku, takže slova nejsou v H 1 viditelná.
To je určitě ošklivé, ale jak se dá poznat, že těm skrytým slovům opakovaným na každé stránce v nadpisu dává Google nějakou větší váhu?

Udělal jsem si zběžnou analýzu a zatím to vypadá, že jejich úspěch je především založen na tématicky příbuzných zpětných odkazech z autoritativních domén jako je např. zelenausporam.cz.

Ty máš zpětné odkazy na netématických webech a asi sis nakoupil odkazy u nějaké vykuka, který je roznášel všude kde se dalo. K čemu ti jsou odkazy mezi stovkami komentářů na zahraničních webech jako třeba tady, kde je i vidět, že nejsi sám, kdo mu naletěl.
Pavel Kocián
Profil
Davex, Davex:
Pěkně jsi to okoukl :)
Nicméně, myslím, že těma subdoménama okolo měst se to tváří jako linky mezi tématickými weby, alespoň tak mi to příjde. Co se týká odkazu na zelenausporam, tam je to jasné. Co se týká mých odkazů to vím, že stojí za prd, ale jsou dost staré, nejsou to žádné novinky, alespon jsem dlouho žádné odkazy nesháněl.
Co se týká tvé odpovědi skrytého H1, myslím, že to má velkou váhu. Ostatně autor nemá důvod přeci slova maskovat :) Na webu by ale klíčová slova jako H1 nevypadaly moc pěkně. Sehnat tématické odkazy je složité, proto asi nasadili ty subdomény..tak to vidím já.
Jsem tu proto, abych vylepšil web a motivují mě weby, které jsou vysoko hodnocené a jsou konkurenční, hledám proč to tak je. Co se týká zpětných odkazů nemám přístup na majestic, takže se těžko pátrá....
Pokud máš nápad jak vylepšit pozice na google, rád ho uvítám. Rád si nechám v čemkoliv poradit :)
Díky P.
Davex
Profil
Pavel Kocián:
Nicméně, myslím, že těma subdoménama okolo měst se to tváří jako linky mezi tématickými weby, alespoň tak mi to příjde.
Jsou to jen odkazy mezi stránkami s velmi podobným obsahem. Mají význam především jako vstupní stránky, když někdo hledá služby v těch pár městech. (Ale mají to dost přehnané, takže se mi to nelíbí a nehájím to, jen konstatuji.)

Jsem tu proto, abych vylepšil web a motivují mě weby, které jsou vysoko hodnocené a jsou konkurenční, hledám proč to tak je.
Myslím, že je to špatná metoda. Lepší je si o SEO něco přečíst od uznávaných odborníků a především dělat web pro lidi. Studování nekalých praktik konkurence může být možná zábavné, ale praktický užitek v tom nevidím.
Pavel Kocián
Profil
Davex, Davex, Davex:
Víte, myslím, že motivace ve stránkách co mají dobré umístění je správné, nebo alepson je omrknout :) . Není to o nekalých praktikách. Ano může se stát, že je tam naleznete, ale nečekáte. Když je najdete, tak je najdete , ale věřte ta vůle dát je do spojitosti s kvalitním umístěním na webu tu zkrátka je. Já osobně se domnívám, že nekalé praktiky jsou potírány a tudíž pro ně není prostor. Všude by se asi dali najít nějaké mouchy, to je nepopiratelné. Web se snažím psát pro lidi, přemýšlel jsem i nad blogem, to zabere spoustu času, ale nevím jestli to má smysl. Zase nechci umřít u klávesnice :) Nejsem PC expert jsem obchodník :) Mám rád komunitu ohledně www stránek, tvorby, seo, přestože jsem amatér.
Ještě jeden mikro dodatek...Ten konkurenční web má klíčové slovo obsažené na úvodní stránce 11,22% - tohle nechápu. Já mám 6,16% na solární a považuji to za příšerné, možná to ořežu, nevím :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0