Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Zdravím, zaujímala by ma odpoveď na otázku, či existujú prehliadače (predpokladajme tie, ktorých názov sme aspoň raz počuli), ktoré sa v súčasnej dobe stále riadia popisom v meta keywords. Čítal som, že Google na to kašle a ostatné vyhľadávače tomu tiež nepripisujú veľkú váhu. Ako to teda v skutočnosti je? Asi koľko percent vyhľadávačov stále vychádza aj z tejto informácie pri určovaní poradia?
LudekBrno
Profil
Tomáš123:
To ti přece může být úplně jedno, protože jiné vyhledávače jsou na trhu zastoupeny tak minoritně, že i kdyby všechny přikládaly meta keywords velkou váhu, na reálné návštěvnosti se to vůbec neprojeví :-) Navíc si nemyslím, že by na to google úplně kašlal, spíš bych to řekl tak, že se keywords nedají využít pro nějaké manipulace výsledků, ale klidně je může google použít pro zpřesnění výsledků. Pro příklad, pokud se v textu webové stránky vyskytuje více výrazů odpovídajících obsahovému zaměření webu, tak třeba může meta keywords vyhledávači napovědět, které výrazy jsou důležitější, než ty ostatní. Naopak úplnou ignoraci meta keyword bych čekal v případě, že výrazy v něm uvedené neodpovídají obsahovému zaměření stránky.
P.S. upozorňuji, že to nemám nijak ověřené, ale tak nějak mi to připadá logické :-)
Jan Kozák
Profil
LudekBrno:
To mi přijde velmi nelogické. Proč by Google sám uváděl, že na tu značku žádné ohledy nebere, když by se snažil o to, aby ji webmasteři používali?

Pro příklad, pokud se v textu webové stránky vyskytuje více výrazů odpovídajících obsahovému zaměření webu, tak třeba může meta keywords vyhledávači napovědět, které výrazy jsou důležitější, než ty ostatní.
K čemu by to potřeboval vědět? Vyhledavač na konkrétní dotaz nabízí různé stránky. A je mu fuk, že si autoři myslí, že na dotyčných stránkách je důležitější nějaké jiné slovo.

Tomáš123:
Asi koľko percent vyhľadávačov stále vychádza aj z tejto informácie pri určovaní poradia?
0,00.
Keywordy na nic nejsou potřeba. Díky pokroku v databázích je velmi jednoduché vytvořit vlastní fulltextové vyhledávání. Využití té značky by bylo složitější na výrobu a naprosto neužitečné.
Tomáš123
Profil
LudekBrno, Jan Kozák:
Ďakujem za odpovede.

Jan Kozák:
0,00
O to mi šlo. Chcel som sa uistiť, že naozaj nie je potrebné riešiť to.
LudekBrno
Profil
Jan Kozák:
Jasné, je to jen můj názor. Vím, že google šíří informaci, že keywords ignoruje. Na druhou stranu, řekl, že to ignoruje na 100% za každé situace? Není možné, že s nimi přeci jen aspoň nějak nepracuje :-) I sám google si musí být vědomý toho, že nedokáže strojově úplně na 100% rozeznat, co je nejdůležitější, tak proč nedat taky trochu na názor tvůrce stránky a nenechat si napovědět obsahem keywords. Kdo jiný nejlíp ví, co je na jeho stránce nejdůležitější :-) Samozřejmě jak jsem zmiňoval, tak jen v případě, že se obsah meta tagu keywords evidentně vztahuje k obsahu stránky. Potvrdit to nijak nemůžu, ale nepřipadá mi to úplně mimo. A dokonce ani tehdy, když google sám tvrdí, že keywords ignoruje. Může to být i záměrné, aby webmasteři žili v pocitu, že na tom nezáleží, přesto si myslím, že ti nejdůslednější i přes všechna tvrzení google stejně keywords vyplňují, protože "co kdyby..." :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Občas se říká, že ta značka ničemu neublíží. Což nemusí být stoprocentně pravda. Chceš-li své konkurenci sdělovat, na která klíčová slova se nejvíc soustředíš, je snazší jí to poslat e-mailem, než vzkazovat jí to přes <meta> značku :-)


Reaguji na LudekBrna:
tak proč nedat taky trochu na názor tvůrce stránky a nenechat si napovědět
Protože není věrohodný. I dobrá stránka může v keywords lhát. Vlastně ani nemá důvod nelhat, protože běžný brouzdal <meta> značku nevidí.

Kdo jiný nejlíp ví, co je na jeho stránce nejdůležitější :-)
Návštěvník. Toho názor autora také moc nezajímá. Vyhledávač se snaží odhadnout přínos pro návštěvníka.

Může to být i záměrné, aby webmasteři žili v pocitu, že na tom nezáleží
Jaká by byla motivace k takovému promyšlenému spiknutí?
Petr ZZZ
Profil
Já na jedné stránce keywords mám, zřejmě od roku 2008, kdy jsem stránky spouštěl, a jsou tam stále, protože jsem byl dosud líný je odmazat. Už nevím, proč jsem je tam dával, ale asi jsem buď tenkrát o těchto věcech nic nevěděl, nebo jsem se nechtěl spoléhat na to, že vyhledávače umí zohlednit synonyma (což tedy dnes už dlouho umí). Dnes bych se nějakým nezáživným výčtem keywords, viditelným ani neviditelným, nezdržoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0