Autor Zpráva
swisst
Profil
Zdravím!
snažím se protlačit na lepší pozice stránky http://stavebky.cz Nestěžuju si, pro řadu frází se dostává na první stránku Googlu, ale jako určitý benchmark mám konkurenční stránku http://stavebko.info

Konkurenční stránka je celkem jednoduchá, mnoho informací nepřináší, nicméně je dlouhodobě na frázi "stavební spoření" lepší (někde na 20-30 pozici)

Hledal jsem důvody, a jediné co jsem odhalil jsou zpětné odkazy. Ty moje jsou "pracně vydřené", je jich do stovky. U konkurence jsem na pochybách - Google (pomocí link:doména) mi našel asi 4 odkazující stránky, nicméně Majestic SEO a Ahrefs.com tvrdí, že existuje asi 10.000 odkazů na konkurenční stránku. Tady je link na Ahrefs.com
https://ahrefs.com/site-explorer/overview/subdomains/?target=stavebko.info
Přiznávám že se v tom moc neorientuji. Těm číslům rozumím tak, že existuje úřes 10.000 odkazů z cca 30 domén. Pokud je to tak, tak to vypadá na nějaké link farmy o kterých se říká, že moc nefungují. Ale proč tedy ta dobrá pozice?

Dívám se na ty údaje správně, nebo jsem něco přehlédl?
Máte nějaké lepší vysvětlení pro dobrou pozici konkurenčních stránek, které jsou napsány nepochybně "chytře" - nedají skoro žádnou práci a google je má raději?

P.S. Teorii o linkfarmách potvrzuje i návštěvnost - u mne je 300-500 návštěv za den, u konurence 15 (je na TopListu). Takže nakonec bych si vlastně nemusel stěžovat.
Milkys
Profil
swisst:
Na pozice nemají vliv jen odkazy.
Teorii o linkfarmách potvrzuje i návštěvnost - u mne je 300-500 návštěv za den, u konurence 15 (je na TopListu). Takže nakonec bych si vlastně nemusel stěžovat.
Tak si nestěžuj, sám vidíš že biznys není jen o pozicích a někdy to není ani o návštěvnosti. Jde o konverze. Z 15 návštěv může konkurence vytěžit více než ty z 500 návštěv pokud návštěvníka nepřesvědčíš. I ktomu může dojít. Hlídat si pozice je dobrá věc, ale o úspěšnosti webu rozhodují jiné faktory.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0