Autor Zpráva
smiesek
Profil
Ráda bych se zeptala, zdali to ostatní nějak řešíte a nebo jakým způsobem se to projevuje ve výsledcích GA, když měříte údaje do GA např. z redakčního systému, tedy z administrace vkládáte články a aktuality.
V tomto případě pokud správně chápu dochází k záznamu jak o přístupu na stránku, tak následně zobrazení jednotlivých podstránek administrace s výsledky do GA?

Můj dotaz spočívá v tom, jestli má smysl se zabývat tím, jakým způsobem v GA nastavit, aby se výsledky nezaznamenávaly z administrace, např. ze složky user, kde jsou všechny soubory a celá uživatelská část a nebo jestli to je pouze moje naivita a nic se v konečném důsledku takového neděje a vše je v pořádku i když uživatel v panelu uživatelského účtu bude několik minut a procházet jednotlivé podstránky vrámci svého rozhraní - úprava profilu, soukromé zprávy, psaní článku apod.
mimochodec
Profil
smiesek:
Když chceš nějakou stránku z měření vynechat, stačí do ní nedat měřící kód. Druhá možnost je použít filtr, který je v administraci GA. V něm můžeš zadat, že třeba přístupy z nějaké IP se ignorují.
smiesek
Profil
mimochodec: no jasně, děkuju, nevkládat měřící kód, to mě hned nenapadlo, děkuju. Ignorování IP adresy by neřešilo můj problém, první verze zcela vyhovuje :-)
LudekBrno
Profil
smiesek:
V tomto případě pokud správně chápu dochází k záznamu jak o přístupu na stránku, tak následně zobrazení jednotlivých podstránek administrace s výsledky do GA
To je sice pravda, ale je otázka, jestli vůbec má smysl to řešit. Pokud se nejedná o zcela bezvýznamný web s mizivou návštěvností (předpokládám, že ne, takový by asi nemělo smysl provozovat), tak těch tvých pár kliknutí v administraci je natolik zanedbatelné procento celkové návštěvnosti, že to výsledky nijak nezkreslí. Navíc je dost pravděpodobné, že to vlastně redakční systém ošetřuje už sám o sobě. Předpokládám, že měřící kód je vložen v systému všeho všudy jen jedenkrát a to do šablony, ze které se následně přes PHP generují všechny veřejně dostupné stránky webu. A u každého solidního redakčního systému se veškeré stránky administrace generují z jiné šablony, ve které měřící kód vložen nejspíš nemáš a tedy GA vůbec procházení administrace nebude registrovat. Tak se pořádně podívej, kam všude je vlastně měřící kód vložen. A můžeš si to snadno ověřit i prakticky, zobraz si nejprve v prohlížeči nějakou veřejně přístupnou stránku webu, dej "zobrazit zdrojový kód stránky" a někde tam uvidíš vloženou sekci měřícího kódu GA. Pak vstup do administrace, zobraz si nějakou administrační stránku a vyvolej si její zdrojový kód. Správně by tam měřící kód GA zobrazen být neměl. Pokud ano, tak ho jen vyhoď z příslušné šablony a je to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0