Autor Zpráva
Pavel Kocián
Profil
Dobrý den,
rád bych se zeptal zda mi může nějak pomoci tag cloud na stránkách při lepším zobrazování pozic. Jedná se o to, že na webu mám obsáhlé texty k tématu, ale propadnu se % klíčového slova třeba až na 1.5 %. Na netu jsem četl, že je to málo a roboti hůře určují o čem stránka je. Když bych přidal tag cloud, vyhodí mi to klíčová slova a zvětší se jejich % zobrazení na stránce. To proč jsem to zatím neudělal je, že se v joomle z TAg cloud generují nové url a ty mi vlastně duplikují obsah jednotlivých naoptimalizovaných stránek. Vyplatí se tedy jít do TAG CLOUD? Nepoškodí mě nové linky, které duplikují jednotlivé stránky?
Mám si to tam dát jen proto,že ostatní to používají?

Děkuji za odpovědi

Pavel
Cody
Profil
Ufff, máte v tom trochu nepořádek. Ale odpovím an vaši otázku - užívání štítků by vám nemělo uškodit (pokud to nebudete přehánět) a spíše vám pomůže. Z pohledu SEO je to v pořádku.

Pak trochu té edukace:
1. Tag cloud a zlepšování pozic spolu nesouvisí, nehledě pozice jako metriku úspěšnosti nedává smysl používat http://blog.martinsimko.cz/2015/02/16/garance-pozic/
2. Řešit procenta klíčových slov na stránce je také nesmysl
3. Duplicita je také problém

Doporučuji si přečíst něco pořádného o SEO nebo zajít na nějaké školení. A pak prostě více zapracovat na obsahu a neřešit jen SEO pro SEO.
Corwin
Profil
ve zkratce bych to řekl asi takhle... přidal bych tag cloud, protože proč ne. stejně je to ve výsledu nová kategorizace. primárně ale musíš myslet na to, jak tag cloud může pomoci uživateli. může mu pomoci? jdi do toho. uživateli to bude nanic a ty to děláš jen kvůli nějakým pomyslným pozicím? velice špatný nápad.

duplicita je samozřejmě problém, jen si teď nedovedou představit, jakou duplicitu máš přesně na mysli. systém by měl přeci vygenerovat úplně nové url pro daný modul a zadané tagy, ne? /tag/neco/ => výpis článků označených jako "něco". pokud máš třeba kategorii "články o něčem", kde je každá článek označený tagem "něco", pak budou oba tyto výpisy samozřejmě duplicitní - ale to už není chyba joomly ale autora co neumí správně štítkovat.
Jan Kozák
Profil
Proč se, Pavle, ptáte stále znovu na to samé? Pokud se vám má zamítavá odpověď nelíbila, ignorujte ji a ty štítky si tam dejte.
Pavel Kocián
Profil
Jan Kozák:Zdravím, já si jen pletl jabka s hruškama. myslel jsem že tag cloud- víc slov v hloučku je něco jiného než jeden štítek na konci článku. -Moje chyba. Jinak jasně štítky se mi nehodí :)
Včera jsem studoval titulky, tak jsem ho změnil. viz: search.seznam.cz/?q=sol%C3%A1rn%C3%AD+oh%C5%99ev+vody&sId=-BsesC20wNNvfSqVqAgs&sourceid=top&sgId=kAPixxPekJCSkeogDVkd_NwokSmjzGwoknpjYGLazL%3D%3D&oq=sol%C3%A1rn%C3%AD+oh%C5%99ev+vody&aq=-1&su=e je to lepší?
Jinak uvítám jakýkoliv nápad, na webu pořád děláme, ale mě osobně nápady dochází :P
P.
Pavel Kocián
Profil
Jan Kozák:
Dobrý den,
měl bych ještě jeden dotaz. Na www stránkách v sekci reference máme spoustu obrázků - přes 100 uričtě. protože se jedná o solární ohřev vody, každá reference má svůj link: solární ohřev vody + dané město. Myslíte si, že může webu škodit tolik podobných url, jen se záměnou města? Nevím jestli mě třeba google kvůli tomu nesune do pozadí.

Děkuji za radu
Pavel

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0