Autor Zpráva
Corwin
Profil
zdravím,

řeším následující problém: mám články, pod nimi komentáře. některé články obsahují komentářů přiliš mnoho, a tak jich zobrazuji pouze posledních N, aby se ta stránka nenačítala zbytečně dlouho. a pak je tam samozřejmě odkaz, který zobrazí komentáře všechny pro daný článek.

otázkou je - chci na takovém odkazu rel=nofollow nebo ne? chci, aby mi vyhledávače tyto stránky indexovaly? odpověď na takovou otázku bych asi měl znát sám, jenže já prostě nevím... proto se ptám. sám si také pokládám dotaz, jestli hodnotných textů v komentech bude víc než těch blábolů, ale opět nemám tušení.

předem díky za odpovědi.
Str4wberry
Profil
To skutečně musíte vědět sám, jestli jsou diskuse pod články kvalitní nebo ne.

Pokud nepřidáte odkaz na stránku, tak těžko radit.
Corwin
Profil
pardon, zapomněl jsem na link ve spěchu. jedná se o můj osobní web : http://mike.treba.cz.

Str4wberry:
jestli jsou diskuse pod články kvalitní nebo ne.

no jo, musím, jenže co jsem na to koukal, prostě nejsem schopný říct ano nebo ne. jako příklad bych uvedl článek : http://mike.treba.cz/mod_rewrite-a-hezke-url/ - diskuse pod ním je k tématu, tedy indexaci diskuse v tomto případě nejpíš chci.

opačný příklad (pozor, v článků je hodně youtube videí) : http://mike.treba.cz/top-10-deset-metalovych-narezu/ - zde mi v diskusi čtenář akorát radí, co si mám poslechnout. takové to věci nechci nechat vyhledávače indexovat. proč - člověk přijde z vyhledávače kvůli heslu, které je v komentu, ale nikoli v článku => toto návštěvník vidět nechce.

navíc se trochu bojím, aby mi url s diskusí nezačaly skákat nad vlastní články. (možná je blbost takto přemýšlet, nevím, raději se zeptám).
Tomáš123
Profil
Corwin:
navíc se trochu bojím, aby mi url s diskusí nezačaly skákat nad vlastní články
Diskusia je ale vždy pod článkom. Užívateľ sa teda dostane na stránku článku, kde uvidí nadpis, a bude musieť odrolovať ku patričnej diskusii (tým chcem povedať, že ho možno zaujme aj článok a nepotvrdia sa tvoje obavy).

Vlastne ti to iba pomôže zvýšiť návštevnosť. Tí, ktorí budú hľadať výrazy z článku ich tam aj nájdu. Tí, ktorí nie, ich tam nájdu tiež.

A navyše, pozícia stránky vo vyhľadávači závisí od kľúčového slova. Je teda pokojne možné, že sa odkazy na diskusiu v niektorých prípadoch zobrazia vyššie. Nemusí ti to vadiť. Ak to zaujme užívateľa, prečíta si to a možno sa na tvoje stránky vráti.
Corwin
Profil
Tomáš123:
děkuji za odpověď, nějak takhle jsem to potřeboval vysvětlit :-) tedy rel=nofollow dám z odkazů pryč.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0