Autor Zpráva
Cup
Profil
Ahoj, řeším takovou otázku. Dělám takovou jednoduchou hru a ta hra je známá po celém světě. Jenže co lokalizace, to jiný název. Nejdříve jsem to chtěl řešit doménou pro každou lokalizaci, ale názvů je tolik že by to stálo moc peněz. Teď to mám takto:

nazevhryvanglictine.tld/cs/
nazevhryvanglictine.tld/en/
nazevhryvanglictine.tld/de/

kdy v každe lokalizaci je jiny hlavní nadpis - nikde tedy není něco stejného, krom designu.

Z vyhledavače mi chodi 80% lidi prave na domenu nazevhryvanglictine.tld

Nápad je takový, že bych to udělal takto:

nazevhryvAnglictine.subd.tld /bez prefixu pro jazyk/
nazevhryvCestine.subd.tld /bez prefixu pro jazyk/
nazevhryvNemcine.subd.tld /bez prefixu pro jazyk/
...

vím asi 20 nazvů hry v různych jazycích. Takže je to určite levnejši, než platit 20 domén. Chci se zeptat jak moc si tímhle u vyhledávačů pohorším, oproti tomu, že by to bylo každé na své doméně druhého řádu.


Díky za rady, případně návrhy na jiné řešení.
Kajman
Profil
Mám pocit, že si můžete pohoršit dočasně díky změně zaběhlých adres. Časem by se to mohlo ustálit tak, že si touto změnou nepolepšíte ani nepohoršíte.

Pokud plánujete https, tak certifikát pro *.subd.tld bude dražší než pro nazevhryvanglictine.tld.
Keeehi
Profil
Cup:
Já hlavně nevím, jestli si uvědomujete, že subd musí něco být. A hlavně něco logického. Hodilo by se třeba game ale pochybuji, že game.tld bude volná.
Cup
Profil
Ano, uvědomuji, jenže v dnešní době neexistuje volná krátká doména, která by měla smysl. Navíc smysl ve více lokalizacích. Každopádně mám vybranou jednu 4znakovou.

Dám si záležet na správných kódech přesměrování, aby vyhledávače mohly svoje aktuální výsledky přiřadit k nové doméně a snad to dobře dopadne. :) Díky za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0