Autor Zpráva
Mark33
Profil *
Dobrý den, budeme spouštět mobilní verzi webu, kde to plánujeme udělat tak, že se z např z www.domena.cz/clanek.php?id=1 přesměruje na m.domena.cz/clanek.php?id=1 (když se pozná, že návštěvník přišel z mobilu ) Jde nějak říci vyhledávačům že se jedná o mobilní verzi právě pro tu hlavní desktopovou stránku www.domena.cz/clanek.php?id=1 ?Mnoho článků v současném webu je v dobře zaindexovaný vyhledávači s mnoha sociálními interakcemi atp. Poznájí to vyhledávači automaticky, když to je na subdoméně m.domena.cz že nejde o duplikaci textů (chceme předejít penalizai) ale o mobilní verzi nebo jim to lze nějak skrze nějaký meta tag říci?

Díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marka33:
Proč musí být mobilní verze na jiných adresách? Zajistíš si tím snad i něco jiného než problémy? Pokud to není bezpodmínečně nutné, na tvém místě bych se emkové subdoméně obloukem vyhnul. Adresa by měla identifikovat obsah, ne jeho aktuální provedení. Je to podobné, jako kdybys chtěl zavádět jiné adresy pro lidi s Explorerem a jiné pro lidi s Firefoxem…

Jinak viz Přirozené duplicity a kanonizace.
Marshi
Profil *
Ahoj,
ano jde říci Googlu co je hlavní a co mobilní alternativní verze stránky, návod najdeš tady: http://blog.marshi.cz/2015/04/05/seo-pri-vytvareni-mobilni-verze-webovych-stranek/
Podle mě existují specifický weby, kde vytvořit mobilní verzi je vhodnější, než dělat za každou cenu responzivní web. Pokud správě aplikuješ všechny zásady co radí Google, není m. subdoména podle mě vůbec chyba.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marshiho:
Podle mě existují specifický weby, kde vytvořit mobilní verzi je vhodnější, než dělat za každou cenu responzivní web.
Já přeci vůbec neříkám, že má dělat responsivní web. Ano, v mnoha situacích je rozhodně lepší vytvořit mobilní verzi, ale dle mého názoru neplynou vůbec žádné výhody z jejího provozování na oddělených adresách. Škody způsobené emkovou subdoménou sice jdou minimalizovat, ale proč se jim nevyhnout úplně?
Poool
Profil
Určitou výhodou m.domena.cz mobilní verze je, že tyto stránky zaindexuje separátní Googlebot mobile. Takže když se to vhodně uchopí lze upravit SEO parametry tak aby odpovídaly potřebám mobilní verze.
U responzivního designu taková možnost není, Google neukládá / neindexuje mobilní obraz responzivního webu.
http://moz.com/ugc/responsive-web-design-the-ultimate-guide-for-online-marketers

V případě tazatele, bych ale váhal s nasazením m.domena.cz mobilní verze. Píše, že současný web je dobře zaindexovaný s mnoha interakcemi, tak proč vytvářet separátní mobilní verzi s nejistým výsledkem?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pooola:
Určitou výhodou m.domena.cz mobilní verze je, že tyto stránky zaindexuje separátní Googlebot mobile.
Což je obecně výhoda mobilní verze, nikoliv toho, že běží na jiné adrese. Jakou výhodu má jiná doména?
Kdyby Mark33 dělal verzi webu pro slabozraké, také by ji snad měl mít na jiné subdoméně?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0