Autor Zpráva
MichaelGrygar
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat. Jedná se mi o stránku www.lioneer-photo.eu. Web je zaměřený na prezentaci fotografií, jenže jde mi taky o optimalizaci pro vyhledávače. Fotogalerie jsou uspořádané do různých kategorií. Hlavním tématem jsou svatební fotografie. Chci všem fotografiím přiřadit alespoň title a alt, aby to googlebot a ostatní mohli nějak zaindexovat. Jaké názvy by jste mi radili použít. Přečetl jsem si, že není dobré používat na jedné stránce prostě hustotu klíčového slova více jak dejme tomu 10 % (2-7% je prý optimální). Jenže jak popsat fotku, na které je pořát svatba, svatba, svatba, novomanželé, ženich, nevěsta atd a atd. a jak moc to vadí těm vyhledávačům. Přečetl jsem si knihu o seo, shlédl přednášku od Jana Tichého, ale přesto bez praxe je teorie celkem složitá. Pracuji se systémem moto cms, což už je celkem problém, jelikož je ve Flashi. Nicméně nejsem si úplně jistý, jestli to vadí až tak moc. Je to prý optimalizované i pro seo. U každého obrázku mám možnost zadat název, alt, tagy. Ke každé stránce ještě dopíšu plynulý text (něco ve formě vyprávění o dovolených, svatbách, ...). Ještě mám další otázku týkající se ale něčeho trochu jiného. Vytvořil jsem vícejazyčný web, zatím funguje tedy čeština a slovenština (je to nahozené včera, takže ještě to není zcela doladěné a navíc na stránku chodí minimum lidí, takže nějaký nedostatek zřejmě ani nezaregistrovali). Mám pro každou stránku cz, sk i obecně dávat description jiné, nebo stačí napsat na každou stránku toto: "Svatební fotograf Milan Polóny: věnuji se focení svateb v České a Slovenské republice. Zaměřuji se také na portrétní fotografie, akty a focení v exteriéru." Případně tady toto a dopsat k tomu něco? Říkali, že každá stránka by měla být optimalizovaná na svá klíčová slova, takže musí být i popis nutně jiný?

Děkuji Vám za rady,
Michael Grygar
Bubák
Profil
Čekal jsem 15 sekund a teprve pak se začalo něco načítat, ale ani za 20 sekund jsem toho moc neviděl, tož jsem to zase zavřel.
Mým připojením k netu to asi nebude: http://www.speedtest.net/result/4303058338.png
michael
Profil
Mi se stránka zobrazí za 2-3 vteřiny, možná, že byl nějaký výpadek, ale opravdu to běžně netrvá déle.
Bubák
Profil
michael:
Mi se stránka zobrazí za 2-3 vteřiny
Vymazal jsem kěš a zkusil jsem to znova, za 3 sekundy se dalo koukat a vše se načetlo za 5 sekund.
michael
Profil
no, dejme tomu, že asi nějak tak :-) Hosting mám u Forpsi, ale dobu načítání stránky asi moc nezmenším, za to může redakční systém dle mého mínění. A co se týče toho altu, tak s tím jak? :D
Martin Weis
Profil
michael: Ahoj Michale

MichaelGrygar:
enže jak popsat fotku, na které je pořát svatba, svatba, svatba, novomanželé, ženich, nevěsta atd a atd. a jak moc to vadí těm vyhledávačům.“ Fotku bych pojmenoval třeba takto titulek "Svatba Petra a Jana na zahradě" alt tag "Novomanželé kráčejí společně na zahradě před domem" apod. Další např. Svatba Petra a Jany alt tag "Petra a Jana po svatbě u svého vozu" atd. Je to sice více práce, nicméně logicky to nějaký význam mít bude.

Případně tady toto a dopsat k tomu něco? Říkali, že každá stránka by měla být optimalizovaná na svá klíčová slova, takže musí být i popis nutně jiný?
Každá podstránka na webech cz i sk bude mít svůj vlastní obsah a popisek by měl její obsah i vyjadřovat tudíž logicky bude jiný. Na sk bych se hodilo mít tento popisek ve slovenštině. Příklad, který jsi zmiňoval by se hodil například na stránku "Úvod".
Martin

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0