Autor Zpráva
WeeHool
Profil
Zdravím.. dělám sitemapu přes php a na seznamu sem četl, že když to chci dynamicky bo co, tak že musím dát do hlavičky
header('Content-type: application/xml');
no jenže.. když to tam hodím a pod to vyechuju
echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"UTF-8\"?>";
tak mi prohlížeč hodí hlášku
This page contains the following errors:

error on line 2 at column 6: XML declaration allowed only at the start of the document


Takže.. má otázka zní:
Dá se to nějak obejít nebo se můžu na header vykašlat??

Předem díky za konstruktivní odpovědi..
Kubo2
Profil
WeeHool:
Čo v tom XML tvorí riadok 1?
juriad
Profil
WeeHool:
Nebo dodej odkaz na tu vadnou sitemapu. Můžeme se sami podívat, co tam přebývá.
WeeHool
Profil
Vždyť to píšu..
header('Content-type: application/xml');
-- tohle je na řádku jedna.. když tohle odstraním, tu chybu mi to nehodí
juriad
Profil
Nemáš před tím nějaký výstup? echo, BOM, cokoli?
Dodej odkaz!
WeeHool
Profil
u l o z .to /x27yG5df/sitemapgen-php heslo 1234
Kajman
Profil
Odkaz na výsledek - tedy nasazený sitemapgen.php
mimochodec
Profil
WeeHool:
http://kb.wedos.com/a/244/pspad-problem-se-soubory-v-utf-8.html
juriad
Profil
mimochodec:
V tom PHP skriptu na ulozto BOM není. To však ale neznamená, že není ani ve výstupu toho extrémně tajného skriptu,
mimochodec
Profil
juriad:
Mně to nedalo, ten skript se mi choval zde popsaným způsobem. Mám na tomhle stroji poměrně čerstvě nainstalovaný pspad, problém s BOM jsem v něm ještě neřešil, takže ten linkovaný postup jsem ještě neměl za sebou. Když jsem se podle něj zařídil, problém se souborem zmizel.
WeeHool
Profil
nemám PSPad, mám Bluefish
a to, co je na ulozto je přímo uložený zdroják, co mám na apachei
Kubo2
Profil
WeeHool:
Tak jednoducho vytvor nový súbor, napíš do neho <, skopíruj z toho starého všetko od ?php... až po koniec súboru, otvor položku Save > Save with encoding, zvoľ položku UTF-8 without BOM, nazvi ho tak ako pôvodný súbor a v okne Prepísať? zvoľ Áno.
Potom ho skús opäť spustiť a daj vedieť.
WeeHool
Profil
Žádná taková možnost v Bluefish není, ale zkusil jsem v geditu napsat < a pak tam zbytek zkopírovat a uložit a nic.. furt to hází tu chybu..
a kde si vzal to Save > Save with Encoding??
V Bluefish je možnost jen uložit, uložit jako.. a nic s nastavením kódování, krom v menu nastavení není.. a tam zase není nic o BOM
juriad_
Profil *
WeeHool:
Kdybys konecne dodal odkaz na tu zivou sitemapu, mohli bychom ti poradit presneji. Ten skript na ulozto nevypada chybne.
WeeHool
Profil
juriad:
Protože na něm aktuálně pracuji.. Když ti dodám odkaz na živej sitemapgen.php, bude to ještě více rozpizděný.. Ale problém je prostě na prvních dvou řádcích.. V tom kódu na uložto je tím pádem všechno. Jak sem pochopil, program ukládá prostě sám od sebe něco před můj kód a kvůli tomu to hapruje. Takže otázka vlastně zní: Jak na Linuxu, to je důležitý, se toho zbavím??
Kubo2
Profil
WeeHool:
Nejako napr. wgetom alebo curl si ulož do súboru presne ten výstup, ktorý sitemapgen.php generuje a zverejni niekde ten súbor. My sa na to potom budeme môcť pozrieť a poradiť ti, prípadne položiť nejaké doplňujúce otázky.

 $ curl 'http://localhost/<path>/sitemapgen.php' > sitemapgen-php.out
Joker
Profil
WeeHool:
Protože na něm aktuálně pracuji
Nepotřebujeme tu ostrou verzi, ani nemusí obsahovat nutně originální data, stačí, aby tam nastávala ta chyba.
WeeHool
Profil
Jo jasně.. už vím, co po mně chcete..
http://uloz. to/xjaCrzJM/sitemapgen-php-out
Kajman
Profil
Na začátku souboru je prázný řádek (tedy znaky x0d x0a), zkontrolujte si db.php
Rfilip
Profil
Ve výsledným souboru je první řádek prázdný.
Prohlédnul jsem proto zdrojový kod a před řádkem echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"UTF-8\"?>\r\n"; není žádný výstup ale je includnutý soubor db.php.
Který tedy vypisuje ten prázdný řádek - bud nějaké echo nebo máš za uzavíracím tagem ?> prázdný řádek nebo podobně...
WeeHool
Profil
Heeej jste borci.. To by mě vůbec nenapadlo. Díky moc. Problém vyřešen.


A když už Vás tu mám.. je lepší mít
header('Content-type: application/xml'); 
nebo
header('Content-Type: text/xml); ??
juriad
Profil
stackoverflow.com/questions/3272534/what-content-type-value-should-i-send-for-my-xml-sitemap
Je to jedno, ale application/xml je doporučené.
WeeHool
Profil
Děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0