Autor Zpráva
lukas7
Profil
Dnes jsem si něco vyhledával na Googlu ohledně mého webu a narazil jsem na službu bonflorian.appspot.com která "klonuje" muj web.

Např. http://bonflorian.appspot.com/www.jakpsatweb.cz

Setkali jste se již s něčím podobným?

Nějaké rady jak to zablokovat?

Děkuji.
Kubo2
Profil
lukas7:
Jedná sa podľa správania sa (klonuje aj moje weby) o tzv. webarchív, ktorý prechádza web a archivuje kópie webových stránok. Užitočné je to hlavne v prípade stratenia veľkého množstva dát (napr. následkom crashu servera apod.), ktoré neboli zálohované.
Z ďalších poznám jeden a to web.archive.org. Zakázať prechádzanie tvojho webu by malo ísť všeobecným zápisom v robots.txt:

User-agent: ia_archiver
Disallow: /
lukas7
Profil
Kdyby to neindexoval Google, a při vyhledávání některých dotazů to nevyskakovalo tak dopředu ve vyhledávání tak mi to absolutně nevadí.

Ovšem když to indexuje Google a vidím to ve vysledcích vyhledávání tak mi to celkem vadí. Případně to možná muže mít i nějaký negatiní vliv, když se jedná o kompletní kopii meho webu.

web.archive.org znam, zde myslím není historie daného webu indexovaná googlem.
Joker
Profil
lukas7:
Tohle vypadá na nějaký experiment, ale jsou i weby, které vykrádají obsah z jiných webů zcela záměrně pro účely SEO. A to i zdejší diskusi nebo JPW.
Bojovat s tím je poměrně složité.
Davex
Profil
Není to kopírovač webů, ale jenom anonymní proxy. Jiné stránky stahuje přímo ze zdrojového webu až v okamžiku, kdy o ně někdo požádá. Roboti by na něm žádný obsah neindexovaly, kdyby na něj nikdo neodkazoval.
Martin Weis
Profil
Joker:
Bojovat s tím je poměrně složité.
Jak se již uvádí na tomto webu tak pokud je duplicita je na více doménách je brána jako duplicitní. Masivní mirrory jsou většinou vzdálené proxyny, které po webu kradou obsah a dávají si ho k sobě na svou doménu v obrovském množství. Vyhledávače je většinou penalizují vyřazením z indexu, když na ně přijdou. Většinou problém nezpůsobí, protože jejich kopie jsou mladší a méně odkazované. Obsah opět je na jiné doméně.
Pokud se ve výsledcích hledání zobrazuje duplikovaný obah před originálním webem , lze nahlásit tento případ přes formulář [url=https://docs.google.com/forms/d/1Pw1KVOVRyr4a7ezj_6SHghnX1Y6bp1SOVmy60QjkF0Y/viewform]Scraper Report u Google.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0