Autor Zpráva
Petr-K
Profil *
Zdravím,
nevím kam přesně tento dotaz zařadit, takže doufám, že jsem zvolil alespoň trochu relevantní téma.

S určitou pravidelností mi chodí do mailu nabídky, nebo jinde na internetu na ně narážím, nabízející tisíce retweetů a followerů na Twitteru či tisíce sdílení a přátel na Facebooku apod. Tyto nabídky jsou zpravidla za velice malé peníze cca desítky dolarů. Zajímá mě, zda jsou tyto nabídku alespoň z poloviny férové jako se tváří (?), zda s nimi máte zkušenost (?), jak se během tak krátké doby sbírá tak velké množství "přátel" a sdílení/retweetů - program (?), jsou mezi nimi i kvalitní nabídky jak je poznat (?) atd.

Budu rád za jakoukoliv zkušenost či zajímavý zdroj.
Děkuji
Petr
Str4wberry
Profil
Někdo se domnívá, že vysoký počet sílení/retweetů/followerů apod. přinese nějaké positivní efekty.

1) Profil na sociální síti s více lidmi může působit důvěryhodněji. U české stránky je to značně problematické, když budou tisíce fanoušků ze zahraničí.
2) Spekuluje se o tom, že vyhledávače berou při hodnocení stránek v úvahu jejich sdílení na sociálních sítích.

Jinak jsou tyto uměle navýšené počty značně nepraktické s ohledem na statistiky. Na Facebooku to může být problematické s ohledem na omezený dosah příspěvků.
Petr-K
Profil *
Nejde mi do hlavy jak to dělají a zda se jedná o skutečné lidi kteří retweetují resp. kterým se to zobrazí v profilu jako retweet.

Konkrétní můj případ... Mám britského klienta, který vydal knihu a mně napadlo zda by tato informace nešla tímto způsobem šířit. Protože nabídka, na kterou jsem narazil zrovna včera (masroso.com), nabízí i tisíce retweetů. Mělo by to nějaký pozitivní efekt?
Trejpa
Profil
Petr-K:
Nejde mi do hlavy jak to dělají a zda se jedná o skutečné lidi
Může jít i o skutečné lidi, třeba mají nějaký program, který jim to naklikání urychlí. Co by za pár drobáků neudělali.

kterým se to zobrazí v profilu jako retweet
Těch mohou mít na mnoha účtech tisíce. Bez toho, aby je kdy někdo četl.

zda by tato informace nešla tímto způsobem šířit
Nešla. Zmíněné sdílení totiž nikdo číst nebude.

Mělo by to nějaký pozitivní efekt?
Třeba na FB by byl efekt negativní. Dosah příspěvků se rozprostře mezi skutečné uživatele a tyto falešné, navíc s vyšším počtem odběratelů dosah klesá rychleji.
Joker
Profil
Petr-K:
mně napadlo zda by tato informace nešla tímto způsobem šířit

Nedoufal bych, že koupené „lajky“ atd. jsou od skutečných lidí, kteří by ten obsah četli. Nebo že by alespoň měli v přátelích lidi, kteří to budou číst.

Už logická úvaha: Tisíce sdílení za desítky dolarů dává kolem 0,01 dolaru za jedno sdílení, mínus marže provozovatele toho systému.
Když vezmete skupinu lidí, ke kterým byste tu informaci chtěl dostat:
Kolik z nich tvoří lidi ochotní za 2 Kč sdílet jakýkoliv odkaz jim pošlete?
Kolik z nich by v přátelích mělo a četlo příspěvky od někoho, kdo za 2 Kč sdílí jakýkoliv odkaz mu kdo pošle?

Tipoval bych, že oba podíly budou velmi malé, což znamená, že tímhle kanálem tu informaci k Vaší cílové skupině nedostanete.
Petr-K
Profil *
Joker:
Stejným způsobem jsem také uvažoval i počítal, ale pak mi došlo, že je tu velké množství lidí co vyplňují různé dotazníky (surveys), u kterých stráví 10 - 20 minut a to jen za odměnu 0,5 dolaru - a to jsem hooodně štědrý. Pokud to porovnám s jedním kliknutím na odkaz (retweet), tak toto jedno kliknutí je vyjde lépe. Ale díky za názor.

Ještě by se hodilo, kdyby někdo sdílel svou vlastní zkušenost. :-)
Trejpa
Profil
Petr-K:
Ještě by se hodilo, kdyby někdo sdílel svou vlastní zkušenost. :-)
Tady je výsledek „legálního“ nákupu fanoušků.
Joker
Profil
Petr-K:
ale pak mi došlo, že je tu velké množství lidí co vyplňují různé dotazníky (surveys), u kterých stráví 10 - 20 minut a to jen za odměnu 0,5 dolaru

Tak ano, sem na diskusi se lidi z Pákistánu, Uzbekistánu, apod. pokoušejí asi za ještě menší drobné rozesílat spamy, přitom se jim už skoro žádné ani neodešlou (byť nevím, jestli jim to vadí, třeba dostanou peníze i v případě, že se příspěvek neodešle).

Ale otázka není, kolik takových lidí celkem je, ale kolik jich je v cílové skupině, kterou chcete oslovit. Typického člověka, který si vydělává tímhle klikáním, bych si představil jako nějakého chudáka někde z Pákistánu. Jsou chudí Pákistánci Vaše cílová skupina?

A druhá věc:
Sdílející za jedno sdílení dostane určitě méně, než za něj Vy zaplatíte, takže ta částka je úplně směšná.
Je asi zřejmé, že jediný způsob, jak se tím dá uživit, je sdílet těch odkazů spousty.
Myslíte, že člověk, který takhle sdílí spousty odkazů pro peníze, se bude nějak zajímat o to, co v těch odkazech je?
Petr-K
Profil *
Tak Vám děkuji za kratičkou diskusi.
Potvrdili jste mi co jsem si myslel, jsem v koutku duše doufal, že těch pár dolarů bych zkusil obětovat - ale nakonec raději ne (Trejpa na základě videa).
Takže děkuji.
P.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0