Autor Zpráva
Fujrer
Profil *
Dle tohoto článku prý Google nedoporučuje používat znak "+" v URL.

Uvažme, že mám dynamickou stránku s parametry web.cz/kategorie-x/p=12+19+27/

Je to v něčem potenciálně špatně?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fujrera:
Kde to říká Google? Zprávy z druhé ruky jsou nevěrohodné. Sám Google používá plus v adresách své sociální sítě Google+.
Přijde mi to jako nesmysl, i kdyby to Google oficiálně říkal.
Str4wberry
Profil
To nedoporučení Googlu mi přijde trochu divné, když sám Google to „+“ používá v URL na své sociální síti.

Například v URL profilu: plus.google.com/+BohumilJahoda
Fujrer
Profil *
Uz to mam naprogramovano s "+", ale uvazuju, jestli to nenechat zmenit.

Doporuceni z googlu ohledne parametrickych filtru http://googlewebmastercentral.blogspot.cz/2014/02/faceted-navigation-best-and-5-of-worst.html:

crawlers have difficulty interpreting URL parameters when they’re implemented in a non-standard fashion. Software engineer on Google’s Crawling Team, Mehmet Aktuna, says “Using non-standard encoding is just asking for trouble.” Instead, connect key=value pairs with an equal sign (=) and append multiple parameters with an ampersand (&).

Da se tedy s jistotou rict, ze pokud jde o oddeleni parametru v URL, tak znak "+" rozhodne mezi non standard encoding nepatri?
Keeehi
Profil
Fujrer:
Ale to jsi to špatně pochopil. Tam se píše o tom, jak se má spojovat více párů key-value a ne jaké znaky jsou povolené ve value. Samozřejmě by tam asi neměly být & a = ale všechny ostatní znaky by měly být OK. Navíc ale se to týká až query části URL ve které ty ještě nejsi, protože tam nemáš otazník. Ovšem tím se té vlastně asi týká Worst practice #2 z toho článku hned pod tím tebou citovaným místem. Prolétl jsem to ale však v rychlosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0