Autor Zpráva
Fujrer
Profil *
Google radí pro stránky, jejichž obsah se rozpadá na více stránek, používat odkaz s atributem rel=prev, next:

<link rel="prev" href="http://www.example.cz/clanek-cast1.html">
<link rel="next" href="http://www.example.cz/clanek-cast3.html">

Obvykle ale na takových stránkách nemám jen odkaz na bezprostředně nadcházející nebo bezprostředně předcházející stránku.
Mám stránkovanání 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | atd.

Řekněme, že se nacházím na první stránce. Rel prev, next budu aplikovat pouze na stránku č.2?

Pokud ano, uniká mi, jak to googlu pomůže vyznat se ve struktuře daného oddílu webu. To by musel kompletně procrawlovat od stránky 1 po stránku 150 a pak si ty vztahy spojit dohromady.. Čemuž lze věřit snad u nějakého webu s vysokou autoritou, ale jinak?
Davex
Profil
Fujrer:
Řekněme, že se nacházím na první stránce. Rel prev, next budu aplikovat pouze na stránku č.2?
Na první stránce bude pouze <link rel="next"> ukazující na druhou stránku.

To by musel kompletně procrawlovat od stránky 1 po stránku 150 a pak si ty vztahy spojit dohromady.
Ano, vyhledávače znají opravdu ohromné množství stránek a mají přehled o vztazích mezi nimi, takže bych se neobával, že to nezvládnou.
Cody
Profil
Dodávám, že je to řešení, které nefunguje na Seznam.cz, ten je nepodporuje. Na SEO restartu jsme měl zrovna na tohle téma přednášku.
Fujrer
Profil *
Cody:
Ano, na té přednášce jsem byl. Jen teda google o té tvé "velmi odvážné" tezi z konference říká, že je jednou z 5 častých chyb :( 5 common mistakes with rel=canonical

Chyba č.1 rel=canonical to the first page of a paginated series

Dlužno říct, že měkčí řešení s canonical jsi navrhoval až jako druhé nejlepší, po noindex ;)

Komu ale věřit, Pavlu Ungrovi nebo těm cápkům z googlu?
Cody
Profil
Fujrer:
Já taky souhlasím, že to není ideální. Proto doporučuju to první řešení:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0