Autor Zpráva
furer
Profil *
Před chvikou jsem si přečetl článek Google přiznal sandbox na seo.scisoft.cz.
Jako zelenáči mě nenapadlo, že bych si mohl uškodit příliš rychlým budováním zpětných odkazů. Například, když někdo chce vybudovat oborově zaměřený portál firem - pak je přirozené, že může rychle získat hodně zpětných odkazů, pokud se bude snažit. V článku se pak hovoří o tom, že záleží na kvalitě těchto odkazů. Pozná vyhledávač, že se jedná o rychlé nabytí relevantních odkazů, nebo je lepší s nimi zacházet opatrněji, anebo se v souvislosti se sandboxem mluví jen o opravdu velmi nepřirozeném masivním odkazování?
Marty
Profil
Chystám se o tom napsat článek, ale jen ve zkratce chci říct, že rychlým budováním zpětných odkazů si uškodit můžete (přehnané registrace do katalogů) ale taky nemusíte (web firmy H1 se stal během pár chvil velmi odkazovaným a nijak tím neutrpěl).

Jde o to, z jakých webů odkazy pocházejí a jakou mají pro web hodnotu (to závisí na ostatních off-page faktorech).
Yuhů
Profil
Neznám žádný důkaz ani podklad pro tvrzení, že rychlé získávání odkazů souvisí se sandboxem.

Existují tisíce stránek, které získávají zpětné odkazy příliš rychle, a přece jsou dobře k nalezení -- jsou to články na zpravodajských serverech. Ty získají stovky odkazů ihned po svém vzniku.

Chtěl bych znát jediný případ, kdy někomu ublížil rychlý linbuilding. Nevěřím, že to existuje.
Jaro Spisak
Profil
Takisto si nemyslím, že by Google penalizovalo rýchle získanie spätných odkazov. Odkazy z iných stránok vám nemôžu v žiadnom prípade uškodiť. Buď pomôžu alebo nemajú žiaden význam, ale nikdy vašu stránku nepoškodia.
Slope
Profil *
Ohledně sandboxu jsem narazil na jeden zajímavý článek, který jsem se pokusil přeložit. Ve zkratce jde asi o to, že pomocí nějaké starší domény, její subdomény a redirectu 301 se prý lze vyhnout sandboxu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0