Autor Zpráva
fuirer
Profil *
Jsem v SEO total greenhorn, takže se prosím nedivte, pokud se vám můj dotaz zdá příliš banální.

Jsou reciproční odkazy (vzájemné odkazy) pouze ty, které na sebe odkazují přesně ze dvou html stránek?
Nebo se jako reciproční berou i odkazy, kdy z cizího webu ze stránky X vede odkaz na moji stránku Y, ale já na stránku X ze které na můj web odkaz vede, odkazuji ze stránky Z?
Pokud by na sebe dva weby ukazovaly z jiných na jiné stránky, tak je podle mě jasné, že se o reciproční odkazy nejedná, ale u příkladu výše si 100% jistý nejsem.

Předtím, než jsem si přečetl článek Hodnota příchozích odkazů z hlediska SEO jsem ani nevěděl, že by RO mohli mít mnohem menší váhu než ty jednosměrné, a tak by mě ještě zajímalo, jestli je toto znevýhodňování RO jenom u zahraničních, nebo i našich vyhledávačů.

Díky
Marek Prokop
Profil
Termín "reciproční odkazy" není příliš jednoznačný. Z technického hlediska jsou striktní reciproční odkazy pouze mezi dvěma stránkami: A <--> B, ve volnějším smyslu pak mezi různými stránkami dvou webů. Z hlediska způsobu získání odkazů jsou pak reciproční odkazy všechny, které si dohodnou dva lidé výměnou.

Osobně bych úvahy o nižší váze recipročních odkazů bral s rezervou. Např. u weblogů jsou reciproční odkazy velmi časté, vznikají však zcela přirozeně a není tedy žádný důvod jejich váhu snižovat.
printf
Profil
Nevím jestli je šťastné znevýhodňovat reciproční odkazy (chápu jako odkaz z web1.cz na web2.cz a web2.cz na web1.cz). Často takto bývají propojeny podobně zaměřené stránky a takové propojení je naopak známkou kvality. Možná se někdo snaží toho zneužít, ale řekl bych že si spíš dá pozor kam odkazuje.

Pokud jsem nepochopil o co jde, tak mi to prosím někdo vysvětlete.
Yuhů
Profil
Já bych tomu zdroji WebProWorld vůbec nevěřil.

Doporučuji pojem "reciproční odkaz" pustit z hlavy. Má to tisíc významů a žádný měřitelný efekt.
Václav Mach
Profil
Já bych si naopak tuto větu vyložil tak že v boji s koupenými odkazy musí Google snižovat hodnotu všech recipročních odkazů:

Selling links muddies the quality of link-based reputation and makes it harder for many search engines (not just Google) to return relevant results.

blog Matt Cutt


Pak je tu ještě tato větička:
The best links are not paid, or exchanged after out-of-the-blue emails–the best links are earned and given by choice.
ze stejného zdroje

A nepodceňoval bych ani
tohle , ačkoliv
informace vypadá poněkud neurčitě.

Pochopitelně, lze pracovat i s teorií že Google platí svého inženýra aby nás mátl, ale nemyslím.
Yuhů
Profil
Reaguji na Václava Macha:

no dobře, ale co tedy je ten reciproční odkaz, jehož hodnotu bude Google snižovat?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0