Autor Zpráva
janinaaa5
Profil *
Vyhledávač Google indexoval asi 3200 stránek na mém webu. Vím to protože to vidím v Google webmasters. Pak jsem web předělala na responzivní a najednou google po týdnu indexuje o 200 stránek méně. Je to normální jev? Přitom mám stránky validní. Je předpoklad že když to takto za týden spadlo tak že jsou stránky po předělání špatné a klesne to třeba až na 0, nebo je to normální jev ? Děkuji všem za názor.
mimochodec
Profil
Adresy se nezměnily?
janinaaa5
Profil *
Adresy jsou stejné. Akorát se změnilo že místo načítání style.css je styl psaný v head a při zobrazení na mobilu se web přepne na celou obrazovku mobilu, ale adresy jsou stále stejné. Koukám ale že mi klesnul počet indexovaných stránek i na druhém webu kde jsem nic neměnila. Mají ale společný webhosting od wedosu. Jeden web je hlavní a druhej je jako alias. Nemůže to být tím? Je divné že klesají oba weby každý s jiným obsahem. Navíc v tom druhém jsem nic nepředělávala.
mimochodec
Profil
Co znamená alias? Hosting to teoreticky ovlivnit může, ale výpadky nebo snížená rychlost jsou spíš vlastností špatných freehostingů.
Chyby tam nějaké být můžou, ale hádat se mně nechce. Lepší by bylo ten web (weby) ukázat.
Cody
Profil
Pokud se nezměnil počet stránek, tak existuje nějaká příčina proč je Google neindexuje. Tu je třeba odhalit a odstranit.
Martin Weis
Profil
janinaaa5:
Je předpoklad že když to takto za týden spadlo tak že jsou stránky po předělání špatné a klesne to třeba až na 0, nebo je to normální jev ?
Co znamená špatné? Jakým způsobem byly předělávány, není možné že v kódu přidal nějaký nástroj např. metatag <META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOINDEX, NOFOLLOW">? V Google Searche Console bylo kontrolováno v sekci procházení zda se tam nenachází nějaké chyby procházení? To, že indexuje o 200 stránek jste Janinooo5 (omlouvám se nevím jak to skloňovat) zjistila v mobilním SERPu? Pokud máte v robot.txt povoleno procházení Googlebot-Mobile není tam stanoveno nějaké omezení?
Nepoužíváte CMS a v něm nějaký bezpečnostní prvek který omezuje procházení Googlebot-Mobile do složek s CSS a JS soubory a tak by se mohlo stát že některé stránky mu nejsou korektně vykresleny? Zkoušela jste zkontrolovat stav po pár dnech? Nemáte nějaké zprávy nebo upozornění V Google Searche Console?
Zkusila jste tam zkontrolovat stav indexu, zda tam něco není blokováno roboty? Používáte sitemap?
Ještě můžete přezkoumat logu u Wedos zda náhodou nedošlo k nějakým výpadkům před deindexací stránek. Můžete zkusit ty stránky přidat do indexace manuálně přes formulář na adrese: http://www.google.cz/addurl/?continue=/addurl

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0