Autor Zpráva
Hruška
Profil *
Zdravím všechny, mám otázku. Vyplatí se udělat slovenskou verzi webu ? Mám weby s článkama a hodně textů. Napadlo mi udělat je i ve slovenštině ale vyplatí se to? Máte někdo web v češtině i slovenštině? Když mi přijde z česka příklad 1000 lidí tak kolik by přišlo na ten samý obsah ve slovenštině ? 100 ? 500 ? 1000 ? Jestli někdo můžete porovnat z vlastních zkušeností tak díky předem... Hruška
Taurus
Profil
Hruška:
Vyplatí se udělat slovenskou verzi webu ?

Dle mě jsou to vyhozené peníze, které lze investovat jinam. I přesto, že v dnešní době už je nemálo lidí, pro které je to hodně rozdílný jazyk, kterému nerozumí (a dá se trochu předpokládat, že tendence je i obráceně).
pharaon.jh
Profil
většinou si to ty prohlížeče, překládají samy, do určitého jazyka, takže bych psal normálně web v češtině, a nějak bych to nepřidělával, kdyby to bylo do jinýho jazyka, tak tam už bych to udělal, ale vytvořil bych to spíše podle statistik, z jaký země ti navštěvují nejvíce
anonymníí
Profil *
Hruška:
Ptáš se na něco, co my nemůžeme vědět. Týká se téma Slováků? Budeš na Slovensku web nějak zviditelňovat? Máš už teď slovenskou návštěvnost? Stojíš vůbec o slovenskou návštěvnost?

Jestliže přijde 1.000 lidí z ČR, ze Slovenska na slovenský obsah nemusí přijít nikdo. Nebo 500 lidí. Nebo 2.000. Nebo 10.000.
_es
Profil
Hruška:
Vzhľadom na vyšší počet literatúry v češtine ako v slovenčine nemajú Slováci s čítaním češtiny problémy. Opačne, čítanie slovenčiny pre Čechov, je o trochu večší problém, hlavne pre najmladšiu generáciu. Môže výrazne záležať na zameraní webu - ak ide napríklad o botaniku, tak by sa mohlo oplatiť preložiť len názvy rastlín a pod.
Roman Plencner
Profil
Hruška:

"Vyplatí se udělat slovenskou verzi webu?"

= ktorého webu? S akým marketingovým zámerom?

Všeobecne je to ale dobrý spôsob ako recyklovať :) kvalitný webový obsah a zarábať vďaka tomu na reklamách, získavať návštevnosť či budovať značku v ďalšej jazykovej oblasti.

Ideálne ako samostatný web na .sk doméne pre SK publikum.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0