Autor Zpráva
áááááála
Profil *
Dobrý den. Když mám příklad na webu pagerank 3 a odkážu třeba na 3 weby s nulovým rankem, budu mít pořád 3 ? Nebo se když odkazuji na jiné weby s nimi o můj rank dělím?
smitka
Profil
Pokud jde o to zelené číslíčko, tak to už je prakticky mrtvý ukazatel, který se již neaktulizuje, takže počítat s ním při řešení linkbuildingu je zcestené.

Pokud jde o obecný výpočet kvality webu u vyhledávačů, který je z části postaven na přenášení vlivu odkazujících webů, tak se v základu s vlivem odkazovaných webů nepočítá, nicméně vyhledávače mohou mít další metriky, které budou web penalizovat v případě, že odkazuje na podezřele velké množství nekvalitních webů.


Pro reprezentaci "kvality" webu v číselné podobě, kterou lze porovnávat, je možné použít například:

Moz Page Authority: https://moz.com/researchtools/ose
Majestic trust flow: https://majestic.com/
Ahrefs URL Rating: https://ahrefs.com/site-explorer
áááááála
Profil *
smitka:
No jde mi hlavně o to že já mám 3 weby. Jeden z nich má rank 3, ale bojím se když dám na něj odkazy na ty 2 weby které mají ranky 0 a 1 tak že mi ta trojka klesne. Co vy na to? Jsou stejného tématu ty weby.
Bubák
Profil
áááááála:
Co vy na to?
smitka:
mrtvý ukazatel, který se již neaktulizuje

Neřeš blbosti a zaměř se na kvalitní obsah. GTPR je k ničemu, GPR se nedozvíš, sice klesne, ale je to jen jeden z mnoha parametrů, podle kterého Google čadá výsledky vyhledávání. Já osobně si myslím, že i odkaz na kvalitní stránku patří ke kvalitnímu obsahu.
Str4wberry
Profil
PageRank byl aktualisován naposledy v prosinci 2013 a není v plánu, že by se někdy v budoucnu přepočítával. Je to tedy skutečně mrtvola.

Přidáním odkazů na jiné weby si jde pomoci i uškodit.

Když stránka odkazuje na jiné zajímavé, související a užitečné weby, je to pro ní plus. Někteří lidé, co dělají SEO, kvůli tomu dokonce hledají hodnotný obsah, na který by odkázali. Odkazy na jiné weby také pomohou vyhledávači určit téma původní stránky.

Že si lze uškodit odkazováním na nekvalitní stránky, asi nemusím vysvětlovat.
DanGo
Profil
Doporučuju se podívat na video od Matt Cutts, kde mluví o fungování page rank: www.youtube.com/watch?v=A9ci5Crrv0c.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0