Autor Zpráva
kelvin
Profil
1)
Pokud jsem si založil doménu www.uzasnadomena.cz a budu hledat, např. v Google, výraz "uzasna", pochopí Google, že ta doména má hledaný výraz v názvu ?

Chápu, že pokud bych měl www.uzasna.cz tak to vezme, ale nevím jestli si to umí z názvu "vyseknout". A pokud umí, tak jaký tomu přikládá význam.

2) Je pro pozici ve vyhledavani slova lamicka lepsi tvar
http://lamicka.neco.cz nebo http://neco.cz/lamicka ?

Pokud je jedno z toho lepsi, tak o "kolik" priblizne?

diky.
Michalek
Profil
IMHO by si to umel vyseknout pokud by to bylo treba s pomlckou nebo s podtrzitkem, takhle to bude brat jako jedno slovo

s tim druhym asi neporadim, bude to podle me nastejno
Martin Kuželka
Profil
Podtržítko nebrat! :-) Při použití podtržítka by to Google bral také jako 1 slovo. Pomlčka je z hlediska seo to správné řešení. A navíc, pokud se nepletu, v doméně 2. řádu se znak podtržítka nemůže objevovat.
Yuhů
Profil
1) ne, neumí to vyseknout. Pomlčka to řeší, případně doména třetí úrovně.

Ve výsledcích to občas vypadá, jako kdyby to vyseknout uměl, ale to je jenom zvýrazňování.

2)
lamicka.neco.cz je lepší.

o kolik lepší? O trochu. Asi o šest psích délek, pokud ti to něco řekne.
kelvin
Profil
Yuhů:
Hmm skvele ;(. Takze kdyz mam domenu www.kelvinet.cz, tak si z toho to kelvin nedokaze vycisnout? No fajn. Nejaka moznost ze by to casem umel? A ani naznak toho ze tej casti nazvu priklada vetsi vyraz? To by bylo moc spatny. Ano to zvyraznovani ve me probudilo nadeji :(.

Ale co kdyz prece jen. Udelam takovy pokus s jednim nestandartnim slovem. Prece jsem stipko nevrazil do domeny zbytecne. Ale, jasne, Ty u google delas, tak to asi vis.

Sest psich delek mi rekne asi tolik co reklama na trezalku. (Jestli muzu poradit tak bych zmenil na neco duveryhodnejsiho. A ten js co je videt i v radku bych taky nedelal. Teda za predpokladu, ze to ma slouzit k nakym statistickym vysledkum. Ja na to klik asi 10 krat, protoze alert okna jsou pro me neco fascinujiciho ;) ) .Mam psa, kterej je na naky delky linej takze netusim. A vlastne asi ani nemam tusit ;(.
Petra
Profil
kelvin
No není nic jednoduššího, než to vyzkoušet. Třeba vyhledávání "psatweb" jakpsatweb nenajde :-)
Ale nemyslím si, že by to byl konec světa, slovo kelvin je absolutně nekonkurenční a doména kelvin.tld není, takže by neměl být problém propracovat se na první místo.
Petra
Profil
kelvin
Každopádně by ale bylo dobrý nedělat to přesměrování z původního webu pomocí metatagu, jak to je teď, ale udělat HTTP redirect. Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=16 12.
Anonymní
Profil *
kelvin
Ja myslim,ze pomuze adresarova struktura webu (aspon par stranek) udelat www.kelvinet.cz/kelvin-net/neco.... neco... a nebo nezvy html souboru: www.kelvinet.cz/kelvin-net-uvod.html... atd. Z vlastni zkusenosti vim, ze to hodne pomuze.
kelvin
Profil
Anonymni: Jo az budu mit cas (ted zkouskove), udelam neco jako www.kelvinet.cz/kelvin .
Ale cekal jsem ze to google bude umet. Znam spoustu domen typu bilezbozi.cz, ktere vlastne timto ztraceji pro google vyznam a jsou "jen" pro zapamatovani pro uzivatele.

Petra: Chci aby lide vedeli, ze ty stranky uz na stare adrese nejsou. Automaticke presmerovani (jak jsem to pochopil z te diskuze) nemam moc v lasce.
llook
Profil
V Československu není moc zvykem dávat do domén pomlčky, protože na to lidé prostě nejsou zvyklí. Proto je taky jakpsatweb a ne jak-psat-web. Také když někomu budeš tu adresu diktovat "jak psát web cé zet", tak bude automaticky psát bezpomlčkovou verzi i když tu adresu slyší prvně.
Leo
Profil
Také když někomu budeš tu adresu diktovat "jak psát web cé zet"

A pak to do prohlizece natuka s dlouhym "a" a dlouhym "e". Leo
Yuhů
Profil
tohle je zrovna dobrej příklad. Jak-psat-web jsem zpočátku uvažoval, jako alternativu. Ale pak jsem zjistil, že jsem ve všech rozumných vyhledávačích k nalezení na prvním místě jak na jak, tak na psát, tak na web. Takže proč tam ty pomlčky cpát?
nori
Profil *
chci se zeptat na googlu stejne jako na seznamu se vyhleda nejaka firma na zaklade informaci vyplnenych ve formulari na neplacene registraci (domena obsahuje dane slovo a vyhledavac ho z ni vysekne,event.popisek o cinnosti firmy) nebo je samo nejlepsi rovnou napsat "keywords" do <head> daneho hmtl dokumentu??? dik za odpoved
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0