Autor | Zpráva | ||
---|---|---|---|
Zdyk Profil * |
#1 · Zasláno: 13. 12. 2005, 10:52:41
Koukněte prosím na www.plastovaokna.kvalitne.cz - firma Lock na její zdrojový kód.
Používá nekalé praktiky? V popisu má názvy konkurenčích firem. Když zadáte jakoukoliv konkurenční firmu, kteru má Lock ve zdrojovém k. - třeba na Googlu, tak vám vyleze i Lock. Stránky tét firmy jsou na první straně Seznamu a Googlu na klíčové slovo plastová okna. Jde o nekalou praktiku a nebo dobré seo? Je to na spam ? |
||
Richi Profil |
#2 · Zasláno: 13. 12. 2005, 12:32:05
No myslím že to dělá každý že optimalizuje i na konkurenční firmy, jenže když si to zaplatíš na Adwords tak je to ok ale když to zoptimalizuješ v webu tak je to zle? hm?
Podle me si každý může psát na svuj web co chce, jen do katalogu firme musí být zápis skutečný ... |
||
printf Profil |
#3 · Zasláno: 13. 12. 2005, 15:00:31
Obecně mi vadí když se v popisu stránky píše o něčem co na té stránce není, přinejmenším to zdržuje při vyhledávání. To je důvod aby vyhledávače ignorovaly popisy stránek, klíčová slova a vůbec všechno co není vidět. Jako spam mi to nepřijde, ale naštvalo by mě že jsem hledal jednu firmu a pořád se mi vnucuje jiná, nejspíš bych se zákazníkem nestal a pomyslel si o takové firmě něco neslušného.
Něco jiného by bylo, kdyby názvy konkurenčních firem byly jako viditelné odkazy, jenže to by asi žádná firma neudělala... |
||
fuirer Profil * |
#4 · Zasláno: 13. 12. 2005, 18:10:45
Mno, viděl jsem tam jenom v keywords nějaké GEALAN a GLAVERBEL, a to jsou firmy které dodávají i produkty pro výrobce oken, takže jestli od nich odebírají... Teď jsem dokonce našel v sekci o nás/partneři tyto firmy jako spolupracovníky.
V takovýchto případech, si myslím, by byla otázka etičnosti závislá na konkrétním použití. Kdyby se někdo viditelně a prokazatelně snažil přetahovat takto zákazníky konkurenčním firmám, asi to ok není. Na druhou stranu vám nikdo nemůže zakázat o čem nemáte psát, si myslím, nebo ne? |
||
Mik Profil * |
#5 · Zasláno: 13. 12. 2005, 18:53:19
Tak například na stránkách výrobce oken www . vekra . cz mají v kw také dodavatelské firmy jako Glaverbel, Glavostav, Reynaers, Veka, ROTO atd. - podle mě to je v pořádku. Prostě z těchto produktů vyrábějí, tak proč ne.
Další jsou např.: Oknoplastik - v kw Salamander, Aubi RI Okna - v kw Chromatech, Salamander atd. |
||
Anonymní Profil * |
#6 · Zasláno: 14. 12. 2005, 08:52:40
Zdyk
|
||
Anonymní Profil * |
#7 · Zasláno: 14. 12. 2005, 08:58:07
Zdyk (tormato @ seznam . cz aka www . plastova - okna . org) Mě osobně přijde, že hledáte na cizích stránkách "něco nekalého" a snažíte se v této diskuzi si svůj názor utvrdit.
Viz. počty příspěvků jenom v této diskuzi na stále podobné téma: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=1 5620 http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=13 510 http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=1 5767 http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=1 6489 |
||
printf Profil |
#8 · Zasláno: 14. 12. 2005, 14:00:00
Anonymní
A to je právě ideální způsob pro vlastníky a autory podobných stránek, aby se trošku poučili. Mejlem jim to asi nikdo nenapíše, ale tady vidí co si o takových stránkách někteří lidé myslí a mohou toho využít ke zlepšení. Pokud si myslí že mezi diskutujícími nejsou jejich potenciální klienti a že nemá cenu se podel toho řídit, tak jim může být jedno, jestli o tom někdo diskutuje nebo ne. |
||
Anonymní Profil * |
#9 · Zasláno: 14. 12. 2005, 15:04:01
printf
To asi jo :-)) |
||
Časová prodleva: 20 let
|
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.
0