Autor Zpráva
marvays
Profil
Dobré ráno.
Potřebuji zjistit PR co největšího počtu podstránek webu. Ač je to trapné, potřebuji to zdarma.

Znám ahrefs.com, moz.com, majestic.com a jistě by se ještě nějaký kvalitní našel. Problém u těchto webů je to, že logicky mi zdarma prozradí tak maximálně 5, někdy 10 podstránek s nejvyšším PR webu. Zbytek za peníze, což chápu. Jenže, jejich ceny jsou lukrativní maximálně pro seo experty, kteří se tím živí. Jak to tedy udělat zadarmo?

Nevíte někdo o nějakém podobném serveru, kde bych se zdarma dozvěděl víc podstránek?

Neexistuje jiná možnost? Narazil sem na rozšíření pro chrome, kdy při výsledcích vyhledávání mi automaticky k odkazů přidává lištu s PR a podobnými věcmi. Tak mě napadlo, toho využít, a zkusit nějak zobrazit většinu podstránek webu přes vyhledávání. Tam ale bude problém v tom, že to nepujde nejspíš nijak seředit.

Pak mě napadlo, zkusit na to vytvořit aplikaci, ale to už je pro mě úplně nepředstavitelná záležitost.


pak mě napadlo využít toho pluginu do chome tak, že bych do vyhledávání zadal přímo www adresu stránky. pak by měl být okruh výsledků z 90% čistě podstránky webu a dokonce by se mi měly řadit podle PR. Mám pravdu?
anonymníí
Profil *
marvays:
Co si od PR slibuješ? Proč ho potřebuješ vědět? S řazením v SERPu má pramálo společného, pokud něco. Skutečný rank nezjistíš, jedná se o jinou veličinu.

a dokonce by se mi měly řadit podle PR. Mám pravdu?
Existuje site:example.com, který najde pouze indexované výsledky dané (sub)domény. Ale, jak říkám, řadí se podle něčeho jiného, než je jakési číslo, které považuješ za magické.
marvays
Profil
no, mám hodně starý web a dělám nový. bude úplně jiný, jiná struktura podstránek, jiné názvy stránek, jen obsahově bude totožný a navíc bude obsahovat eshop. Tak jsem chtěl vyhledat "nejhodnotnější" podstránky ve starém webu a použít jejich url adresu, pokud to alespoň trochu půjde. A zbylé "hodnotné" podstránky aspoň ručně přesměrovat na odpovidající nové. Tak mě napadlo tyto "nejhodnotnější" stránky rozlišit podle PR.

jinak to nepovažuju až tak za magické, jen chci prostě rozlišit hodnotné stránky webu od "bordelu" :) A myslím, že podle PR to je nejlepší volba. Ale to si jen myslím. Pokud tomu tak není, nechám se poučit.
anonymníí
Profil *
marvays:
Pokud by některá ze stránek měla velikou hodnotu/váhu pro vyhledávač, při absolutní změně obsahu stejně očekávej její propad, přeindexování a nastavení nové váhy. Je nesmysl, aby vyhledávač nerespektoval nestálý obsah, nebo dával stránce X stejnou váhu jako předchozí stránce Y jen kvůli tomu, že mají stejnou URL.

Čili, pokud je obsah podobný, přesměruj v každém případě. Pokud je obsah jiný, záleží na tobě, jak se starými URL naložíš. Ale řešit nějaké PR je zbytečné.
marvays
Profil
takže to mám brát spíš podle pohledu uživatel? myslel sem, že právě i ten PR mi napoví, na které stránky se nejčastěji chodí. tím pádem je můžu přesměrovat přímo, nebo přes nějakou stránku, na které uvedu, že je nový web a stará url už není aktuální. Něco jako 404 ale trochu konkrétnější a odlišenou od klasické 404.

pokud ale nemá cenu tohle řešit . . . . měl sem právě za to, že se to řešit musí :(
anonymníí
Profil *
marvays:
Na jaké stránky se chodí poznáš nejlépe ze statistik, třeba GA nebo Toplistu, ne z PR. Pokud statistiky nesbíráš, můžeš se jen domnívat. Nevíme, o jakém webu se bavíme, je tam pro uživatele vůbec nějaká hodnotná stránka?

Jestli řešit/neřešit nepovím, v obecné rovině to nelze. Kdyby ti na obsahu skutečně záleželo, strukturu URL bys u přtrvávajících stránek neměnil.
marvays
Profil
ok. díky
juriad
Profil
Rozhodně přímo. K čemu by někomu byla ta informace? Web buď funguje nebo ne.
Pokud překopáváš úplně všechno a nejedná se jen o přesunutí stránek do kategorií (mění se významně i jejich text), pak bych se adresy asi ani nesnažil zachovat, prostě vše jen přesměrovat pomocí 301 na tematicky nejbližší novou stránku.
Marek Prokop
Profil
PR myslíte PageRank? Pokud ano, nic takového už veřejně zjistit nejde.
bestik_63
Profil
Marek Prokop:
proč myslíš že to nejde?
Vždyť existuje spousta stránek, která ti to zjistí.
Bubák
Profil
bestik_63:
K jakému datu je zjištěná hodnota PR?
bestik_63
Profil
Bubák:
To ví asi jen google ne?
Martin2
Profil *
bestik_63:
PageRank jako takový už pravděpodobně neexistuje, respektive významnost stránky už dávno není charakterizována jednou veličinou. Jestli vůbec kdy byla.
A Toolbar PageRank nebyl už několik let přepočítán. Jeho hodnota měla dříve význam sporný, dnes nemá význam vůbec žádný.
bestik_63
Profil
Martin2:
zajímavá připomínka. To jsem netušil. A to jsem si byl téměř jistý že u seznam.cz klesl PR z 8 na 7.
Martin Kolčaba
Profil
bestik_63:
The last Google Toolbar PageRank update was 11 months and 18 days ago, almost a year ago, on December 6, 2013. Google's John Mueller has told in a video hangout that there probably won't be PageRank updates in the future.
But now, John Mueller wrote it out in a Google Webmaster Help thread saying Google "have no plans to do further updates," around PageRank.


Překlad: Poslední aktualizace GTPR proběhla v prosinci 2013. John Mueller z Google nám ve video hovoru řekl, že další aktualizace nejspíš neproběhne. Nyní do vlákna v Google Webmaster Help napsal, že Google další aktualizace skutečně nemá v plánu."

zdroj: www.seroundtable.com/google-pagerank-dead-again-19482.html

Ne že by předtím zjišťování PageRanku k něčemu bylo...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0