Autor Zpráva
Slope
Profil *
Můžete mi prosím někdo říct, co může mít www.chorvatsko24.cz z toho, že na svých stránkách má v patičce odkaz na 10 různých toplistových statistik včetně těch na mé stránky (screenshot je zde). Obvykle se na tyhle moje stránky podívá tak 10-20 lidí denně a dnes najednou to podle Toplistu je už 100, ale ve skutečnosti většinou byla návštěva stránek o Chorvatsku, takže jsou mé statistky pěkně deformované. Moc ale nechápu, co z toho mají oni.
Rob
Profil
Mám takové podezření, že mě se něco takového stalo taky. Objevil se mi tam přístup z nějakých stránek, tak jsem se tam koukal a můj odkaz tam vůbec nebyl (což jsem si myslel). Spíš bych řekl, že se na TOPlistu objevila nějaká chyba, třeba v databázi nebo tak nějak.
Slope
Profil *
Vždyť v samotném zdrojovém kódu těch stránek o Chorvatsku je odkaz na více Toplistových statistik. Pokud tedy někdo klikne na tu stránku o Chorvatsku, zaznamená to Toplist i jako návštěvu mých stránek. Příčinnou je však na straně provozovatele chorvatských stránek. Nějak ale nechápu, co z toho vlastně má.
Yuhů
Profil
To je hodně hodně divné, co na těch stránkách chorvatsko24 s Toplistem provádějí. Být vámi, asi bych jim napsal a požádal je, aby ty měřící tečky odstranili. Podle mě se jedná o tzv. referrer spam, kdy se oni chtějí objevit ve vašich statistikách jako vstupní stránka. Moji teorii potvrzuje to, že zadaná ID mají na Toplistu statistiky otevřené (bez hesla).
Rob
Profil
Aha, takhle. Hm, tak to by mě taky docela zajímalo. Nebylo by od věci jim napsat a zeptat se na to.

Nebo mě napadá reklama. Dá tam několik cizích statistik, uživatelé se podiví, podívají se, řeknou to pár známým, nebo to dají někam na diskusi a hned se o nich mluví a mají nějaký zpětný odkaz.
Fred
Profil
Yuhů No to bude zase argument pro prodej inzerce hoteliérům a cestovkám, je to pěkná prasárna. BTW tady jsou ty počítadla
http://www.toplist.cz/stat/178405
http://www.toplist.cz/stat/178407
http://www.toplist.cz/stat/163291
http://www.toplist.cz/stat/101944
http://www.toplist.cz/stat/169805
http://www.toplist.cz/stat/131299
http://www.toplist.cz/stat/125046
http://www.toplist.cz/stat/164559
http://www.toplist.cz/stat/131297
http://www.toplist.cz/stat/119612
http://www.toplist.cz/stat/114025
http://www.toplist.cz/stat/65420
http://www.toplist.cz/stat/131105
http://www.toplist.cz/stat/151471
http://www.toplist.cz/stat/178438
Slope
Profil *
Psal jsem jim (konkrétně za tím vězí nějaká brněnská firma aAll technologies, s.r.o.), aby ten měřící kód odstranili, ale zatím žádná odezva. Taky si myslím, že to může být jistý druh reklamy, kdy se na sebe snaží upozornit za každou cenu. Ještě mě napadlo napsat na toplist, aby ty stránky ignoroval.
Fred
Profil
Slope Ne napiš na toplist a dej odkaz sem, předpokládám, že jim smažou ty účty.
Yuhů
Profil
zeptám se Franciho (provozovatel Toplistu), jak tyhle věci řeší
Slope
Profil *
Nějak se mi ta stránka chorvatsko24 nezdá. Pokud v Toplistu zadáte vyhledávat Chorvatsko, tak na cca 12. až asi 18. pozici je pořád ta stejná stránka, jen s pozměneným anchor textem. Prostě si udělali několik různých účtů u Toplistu a takto si uměle vytvářejí různé odkazy, směřující na stejnou stránku. Nevím jestli se to dá tak nazvat, ale podle mě to je podvod.
chorvatsko24
Profil *
Vážení, (ý) Slope

tak jako v zaslaném emailu i zde se omlouváme za uvedení vašeho kódu na našem webu. Je to jednoduché - překlep, nic jiného než překlep. Chybný kód jsme obratem odstranili.

Yuhů - není to tak, pouze chybně uvedený kód

Frede - zase vedle, žádnou inzerci hotelům ani nikomu neprodáváme, tím, že máme na našem webu více počítadel ani nezkreslujeme statistiku - všechny weby jsou naše a na jeden produkt, mají různá ID. Ke zkreslení by došlo, pokud by bylo za sebou více kódů se stejným ID, ale takto ne.

Yuhů (Zasláno: 15.12.2005 12:42:08) - doufám, že neporušujeme žádná pravidla Toplistu, nezkreslujeme naši návštěvnost, navíc počítadla ani nezapočítávají vše.

Slope - (Zasláno: 15.12.2005 13:59:47) v emailu jsem Vám to vysvětlil - a podvod? na koho? Na nás?Zdravím Vás všechny a omlouvám se ještě jednou za uvedení chybného ID.

Mira
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0